In Blog

Samochody z HDS, czyli hydrauliczne dźwigi samochodowe, to samochody ciężarowe lub dostawcze wyposażone w żuraw. To pojazdy wykorzystywane przede wszystkim na placach budowy, ale nie tylko. W jakich sytuacjach warto skorzystać z usługi wynajmu samochodu z HDS?

Załadunek, transport i rozładunek towarów

Samochody z HDS wykorzystywane są najczęściej do załadunku, transportu i rozładunku różnego rodzaju towarów. Przy pomocy samochodów HDS można przewozić materiały budowlane, szalunki oraz konstrukcje stalowe i drewniane. Pokaźna długość hydraulicznych dźwigów samochodowych sprawia, że można za ich pomocą bezproblemowo transportować długie elementy, takie jak belki stalowe czy drewniane, bez konieczności ich cięcia, a jednocześnie ich rozładunek będzie znacznie ułatwiony.

Samochody z HDS charakteryzują się dużym udźwigiem, wynoszącym kilka ton, jak również ładownością nawet kilkunastu ton. Dzięki temu można na nich łatwo przewozić maszyny i urządzenia budowlane i drogowe, takie jak walce, koparki czy układarki asfaltu. Hydrauliczne dźwigi samochodowe nadają się też do przewożenia kontenerów biurowych i magazynowych czy baraków. Samochód HDS z zamontowanym chwytakiem może być użyty do załadunku i rozładunku drewna w tartakach.

Na wynajem samochodu z HDS mogą zdecydować się także klienci prywatni. Za pomocą tego pojazdu można bez problemu przetransportować studnię czy szambo betonowe na miejsce montażu. Hydrauliczne dźwigi samochodowe przydadzą się również po generalnym remoncie, jeśli na posesji pozostało dużo gruzu i innych odpadów. Dzięki nim można zarówno przenieść gruz do kontenerów, jak i przetransportować już załadowane kontenery na miejsce składowania odpadów.

Kopanie, prace na wysokości oraz w trudnym terenie

Dzięki możliwości montażu dodatkowego osprzętu samochód z HDS jest pojazdem znacznie bardziej uniwersalnym, niż mogłoby się na pierwszy rzut oka wydawać. Dołączenie do ramienia hydraulicznego dźwigu samochodowego łyżki z zębami pozwoli „przekształcić” go w koparkę. Niepotrzebna ziemia z wykopu będzie mogła być od razu załadowana na skrzynię ładunkową pojazdu. Samochód z HDS można wyposażyć również w podnośnik koszowy, co umożliwi naprawę oświetlenia, przycięcie gałęzi czy montaż banerów reklamowych. Istnieją także specjalne HDS-y terenowe, które zamiast kół mają gąsienice. Dzięki temu mogą z łatwością poruszać się po nieutwardzonym i nierównym terenie.

Recent Posts
verentverent