Rusztowania są nieodzownym elementem placu budowy. Jednym z najpopularniejszych typów rusztowań są rusztowania modułowe, których poszczególne elementy połączone są w stałych, równomiernie rozmieszczonych punktach, co pozwala na stworzenie konstrukcji o żądanym kształcie. Kiedy warto postawić właśnie na rusztowania modułowe i w jakich sytuacjach lepiej będzie je wypożyczyć niż kupić?
W jakich pracach najlepiej sprawdzi się rusztowanie modułowe?
Rusztowania modułowe mogą być stosowane w roli typowych rusztowań elewacyjnych, ale ze względu na swoją charakterystykę polecane są w szczególności do następujących prac:
- Remonty obiektów przemysłowych ? hale i inne obiekty przemysłowe mają zazwyczaj nieregularny kształt. Dzięki zastosowaniu rusztowań modułowych można ?obudować? je w sposób, który znacznie ułatwi prowadzenie prac.
- Konserwacja zabytków ? rusztowania modułowe mogą być wolnostojące. To najlepsze rozwiązanie w przypadku prac konserwacyjnych przy kościołach, ratuszach, pałacach i innych obiektach zabytkowych.
- Montaż trybun i scen ? podobnie jak obiekty przemysłowe, trybuny i sceny cechują się często nietypową formą, więc w przypadku ich montażu najlepiej sprawdzą się właśnie rusztowania modułowe.
Wynajem czy zakup?
Przedsiębiorcy, zarówno dopiero zakładający swoją działalność, jak i ci, którzy chcą poszerzyć zakres oferowanych usług, muszą zastanowić się, co będzie dla nich bardziej opłacalne ? zakup czy wypożyczenie rusztowań. Wynajem rusztowań modułowych będzie korzystnym rozwiązaniem przede wszystkim wtedy, gdy będą one wykorzystywane sporadycznie. Jeśli większość usług realizowanych przez firmę nie wymaga rusztowań ? lub wystarczające będą inne ich rodzaje ? na wypożyczenie rusztowań modułowych warto zdecydować się dopiero w momencie, gdy będą naprawdę niezbędne. Wynajem pozwala wejść w posiadanie rusztowań w bardzo krótkim czasie, bez konieczności dysponowania znacznymi środkami finansowymi. Klienci decydujący się na skorzystanie z usług firmy VERENT mogą także liczyć na transport, montaż oraz demontaż rusztowań po zakończeniu prac.