Przeprowadzenie robót wykończeniowych w okresie zimowym nie byłoby możliwe bez odpowiednich urządzeń grzewczych. Szczególnie podczas prac mokrych niezbędne jest utrzymanie dodatniej temperatury. Jaki sprzęt zapewni optymalne warunki termiczne podczas tynkowania czy wylewania posadzek? Podpowiadamy!
Czy nagrzewnica elektryczna sprawdzi się przy pracach wykończeniowych?
Metod na ogrzewanie pomieszczeń podczas prac wykończeniowych jest wiele. Jedna z nich to grzejniki olejowe – korzystne cenowo, ale dość mało wydajne, gdyż osiągnięcie pożądanej temperatury zajmuje sporo czasu. Innym rozwiązaniem są piece na paliwo stałe – bardzo wymagające pod względem obsługi. Z kolei podłączenie instalacji gazowej nie zawsze jest możliwe.
Za niezwykle efektywne uznaje się nowoczesne nagrzewnice elektryczne, gazowe i olejowe. Bardzo szybko nagrzewają pomieszczenie, a także wysuszają je po zakończeniu prac wykończeniowych. Są proste, bezpieczne i wygodne w obsłudze. W zależności od rodzaju różnią się wydajnością i ceną. Najopłacalniejsza często okazuje się ich dzierżawa – nasza firma zajmuje się m.in. wynajmem nagrzewnic elektrycznych w Warszawie.
Jakie są rodzaje nagrzewnic budowlanych?
Przed zakupem czy wynajmem nagrzewnicy budowlanej trzeba wziąć pod uwagę kubaturę pomieszczenia, a także cel, w którym będzie użyta. Na tej podstawie można dobrać urządzenie o odpowiedniej mocy. Wyróżnia się kilka rodzajów nagrzewnic:
- nagrzewnice elektryczne – wygodne w użyciu, bardzo wydajne, nie emitują spalin, dość drogie w eksploatacji, polecane do niewielkich i średnich pomieszczeń;
- nagrzewnice gazowe – wysoce wydajne, tanie w eksploatacji, używane w pomieszczeniach o dobrej wentylacji,
- nagrzewnice olejowe – tanie w użyciu, cechują się cichym trybem pracy, ich wadą jest emitowanie spalin.