Zapytaj Asystenta budowlanego

Potrzebujesz pomocy w wyborze odpowiedniego sprzętu do realizacji Twoich prac budowlanych? Zadzwoń.

+48 533 335 583

Edit Template
logo

Zapytaj Asystenta budowlanego

Potrzebujesz pomocy w wyborze odpowiedniego sprzętu do realizacji Twoich prac budowlanych?

+48 533 335 583

Edit Template

Zapytaj Asystenta budowlanego

Potrzebujesz pomocy w wyborze odpowiedniego sprzętu do realizacji Twoich prac budowlanych?

+48 533 335 583

Edit Template
Strona głównaBlog → Zasady bezpieczeństwa przy korzystaniu z młota do kucia

Zasady bezpieczeństwa przy korzystaniu z młota do kucia

Młoty do kucia wykorzystuje się podczas rozmaitych prac budowlanych czy rozbiórkowych. Za ich pomocą można skuwać tynki, posadzki z betonu, płytki ceramiczne czy wyburzać ściany. Podczas użytkowania tego sprzętu niezwykle ważne jest przestrzeganie zasad BHP. W jaki sposób zapewnić bezpieczeństwo w trakcie korzystania z młota udarowego? Wyjaśniamy.

Przygotowanie do pracy z młotem udarowym

Przed rozpoczęciem pracy z młotem do kucia trzeba zapoznać się z jego instrukcją obsługi. Urządzenie musi być użytkowane zgodnie z jego przeznaczeniem i wytycznymi producenta, a jego obsługą powinny zajmować się wyłącznie osoby zaznajomione z normą PN-EN 50144-1 (dotyczącą prawidłowego sposobu korzystania z maszyn przenośnych).

Należy też sprawdzić stan techniczny młota do kucia – obejrzeć obudowę pod kątem uszkodzeń i zanieczyszczeń, sprawdzić, czy przewody nie mają wad, a ponadto próbnie uruchomić sprzęt. Następnym krokiem jest przygotowanie miejsca pracy: usunięcie zbędnych przedmiotów, wygodne ułożenie innych potrzebnych narzędzi i wyodrębnienie przestrzeni na składowanie odpadów.

O czym pamiętać przy korzystaniu z młota do kucia?

Podczas pracy z użyciem młota udarowego należy używać odpowiedniej odzieży roboczej, w tym m.in. rękawic, obuwia antypoślizgowego, maski przeciwpyłowej, okularów przeciwodpryskowych i słuchawek ochronnych. Młot należy trzymać w sposób stabilny, tak aby nie opierał się o żadną część ciała. Nieużywane narzędzie zawsze musi być wyłączone.

W trakcie prowadzonych robót nie wolno dopuścić do przeciążenia sprzętu, a w przypadku zauważenia jakichkolwiek oznak awarii trzeba niezwłocznie zaprzestać jego eksploatacji. Po zakończeniu pracy z młotem kującym należy od razu go wyłączyć, oczyścić, skontrolować jego stan, a następnie właściwie zabezpieczyć.

  • All Posts
  • Blog
Szlifowanie betonu jako ważny etap robót budowlanych

2024-10-17

Szlifowanie betonu to kluczowy etap w pracach budowlanych, szczególnie podczas przygotowywania powierzchni betonowych do dalszych działań, takich jak montaż podłóg czy innych elementów wykończeniowych. Proces ten pozwala uzyskać gładką, równą i trwałą powierzchnię, która nie tylko prezentuje się estetycznie, ale również jest bardziej odporna na uszkodzenia mechaniczne i ścieranie.

Zastosowania wciągarek linowych

2024-09-28

Wciągarka linowa to niezastąpione narzędzie w budownictwie, szczególnie w przypadku prac na wysokościach i przy przenoszeniu ciężkich ładunków. Mniejsze wciągarki linowe o udźwigu do 300 kg, które zapewniane są przez naszą firmę, stanowią idealne rozwiązanie na placach budowy, gdzie konieczne jest podnoszenie materiałów budowlanych na wyższe kondygnacje. W tym wpisie…

Potrzebujesz pomocy? Zamów kontakt z naszym Asystentem budowlanym

Zamawianie kontaktu
Edit Template

VERENT Sp. z o.o.
ul. Świętokrzyska 30 lok. 63
00-116 Warszawa

NIP: 5252674485
REGON: 365272419
KRS: 0000654222

Oddział Warszawa

ul.Pułkowa 43, 01-969 Warszawa

Oddział Łódź

ul. Wieniawskiego 42/44, 93-564 Łódź

Oddział Rusztowania

ul. Kolejowa 5, 05-092 Łomianki

© 2023 Copyright Verent Sp. z o.o.

Potrzebujesz pomocy w wyborze sprzętu?

Zamów rozmowę z naszym asystentem budowlanym.
Zamawianie telefon

Potrzebujesz pomocy w wyborze sprzętu?

Zamów kontakt mailowy z naszym asystentem budowlanym.

Zamawianie mail

Potrzebujesz pomocy w wyborze rusztowania?

Zamów rozmowę z naszym asystentem budowlanym.
Zamawianie telefon - rusztowania