Czyszczenie powierzchni przy użyciu myjki ciśnieniowej to metoda o wysokiej skuteczności. Może być stosowana na najróżniejszych powierzchniach i to w przypadku nawet najbardziej uporczywych zabrudzeń. W artykule opisujemy najważniejsze korzyści z wyboru technologii ciśnieniowej.
Jak działa myjka ciśnieniowa?
Jednym z urządzeń wykorzystujących technologię hydrodynamiczną są nowoczesne myjki ciśnieniowe Kärcher. Ich działanie polega na skierowaniu strumienia wody pod wysokim ciśnieniem na czyszczoną powierzchnię. Wówczas dochodzi do rozbicia cząsteczek brudu, a następnie ich oderwania od danego podłoża.
Czyszczenie powierzchni metodą ciśnieniową przebiega bardzo sprawnie i szybko. Skutecznie można pozbyć się zanieczyszczeń emisyjnych, atmosferycznych i organicznych. Nasza firma zajmuje się wynajmem myjek ciśnieniowych Kärcher w Warszawie – oferujemy zarówno myjki na zimną, jak i ciepłą wodę. Ten drugi rodzaj doskonale nadaje się do likwidacji tłustych zabrudzeń, smarów i olejów (i to bez użycia dodatkowych środków czyszczących).
Co można umyć myjką ciśnieniową?
Zastosowanie myjek ciśnieniowych jest bardzo szerokie. Czyszczenie hydrodynamiczne można zastosować na betonie, stali, cegle i wielu innych materiałach, w tym porowatych powierzchniach. Myjki ciśnieniowe sprawdzają się do usuwania zanieczyszczeń ze sprzętu i maszyn budowlanych, samochodów oraz elewacji budynków, a także do mycia dachów i posadzek w zakładach przemysłowych. Są powszechnie używane m.in. w magazynach, halach produkcyjnych i warsztatach motoryzacyjnych.
Co ważne, użycie myjki ciśnieniowej nie wiąże się z ryzykiem uszkodzenia powierzchni. To metoda efektywna i bezpieczna. Pozwala usunąć kurz, błoto, glony, pleśń, tynk, pozostałości po produktach spożywczych czy też plamy tłuszczu i oleju.