Rębak do gałęzi to niezwykle przydatne narzędzie, z którego korzystają właściciele ogrodów i działek. Za jego pomocą możliwe jest bardzo szybkie i sprawne przetworzenie drewna na wióry. Tym samym rębak sprawdza się doskonale podczas prac związanych z wycinką drzew i krzewów. Na czym polega jego działanie? Wyjaśniamy!
Jak zbudowany jest rębak do gałęzi?
Na typową budowę rębaka do gałęzi składa się kilka kluczowych elementów. Jednym z nich jest silnik, który może być napędzany benzyną, olejem napędowym lub prądem elektrycznym. Silniki benzynowe i dieslowskie zwykle stosuje się w urządzeniach o większej mocy. Modele elektryczne nadają się natomiast raczej do prac o mniejszej skali.
Rębak wyposażony jest w system tnący – zazwyczaj nożowy lub frezowy. Trzeba zaznaczyć, że w zależności od modelu rębaki przystosowane są do rozdrabniania gałęzi o różnej średnicy. Opisując konstrukcję rębaka do gałęzi, nie można zapomnieć o podajniku z otworem. W naszej ofercie z zakresu wynajmu rębaków do gałęzi w Warszawie nie brakuje urządzeń o kompaktowych wymiarach, odpowiednich do zastosowania nawet na niewielkiej przestrzeni.
Zastosowanie rębaków do gałęzi
Właściciele ogrodów, sadów i innych terenów zielonych często korzystają z rębaków, aby pozbyć się gałęzi pozostałych po przycinaniu drzew i krzewów. W tym celu umieszcza się je w podajniku załadowczym – materiał jest następnie automatycznie rozdrabniany przez mechanizm tnący i odprowadzany na zewnątrz.
Można wymienić wiele korzyści z użycia rębaka do gałęzi. To proste w obsłudze urządzenie pozwala bardzo szybko przerobić drewno na wióry, które są wygodniejsze w transporcie i składowaniu. Mogą być one użyte jako ściółka albo paliwo w piecach grzewczych. Rębaki do gałęzi znacząco ułatwiają więc właściwe gospodarowanie odpadami drzewnymi.