Zapytaj Asystenta budowlanego

Potrzebujesz pomocy w wyborze odpowiedniego sprzętu do realizacji Twoich prac budowlanych? Zadzwoń.

+48 533 335 583

Edit Template
logo

Zapytaj Asystenta budowlanego

Potrzebujesz pomocy w wyborze odpowiedniego sprzętu do realizacji Twoich prac budowlanych?

+48 533 335 583

Edit Template

Zapytaj Asystenta budowlanego

Potrzebujesz pomocy w wyborze odpowiedniego sprzętu do realizacji Twoich prac budowlanych?

+48 533 335 583

Edit Template
Strona głównaBlog → Awaria ogrzewania? Postaw na nagrzewnicę!

Awaria ogrzewania? Postaw na nagrzewnicę!

Nagrzewnice, zwane potocznie dmuchawami, to popularne urządzenia służące do ogrzewania powietrza. Mogą być jedynym źródłem ciepła w pomieszczeniu, a także pełnić funkcję urządzenia dogrzewającego, wykorzystywanego tylko w najzimniejsze dni. Jedną z sytuacji, w której przyda się nagrzewnica, jest awaria podstawowego ogrzewania. Zapoznaj się z naszym poradnikiem i dowiedz się, jaka nagrzewnica będzie dla Ciebie najodpowiedniejsza.

Rodzaje nagrzewnic

Spośród dostępnych na rynku nagrzewnic najpopularniejsze są trzy ich rodzaje: elektryczne, olejowe i gazowe. Nagrzewnice elektryczne są wygodne, ale drogie w eksploatacji. Nadają się przede wszystkim do ogrzewania niewielkich pomieszczeń lub chwilowego dogrzewania tych większych. Nie wytwarzają ognia, więc można wykorzystywać je w pomieszczeniach zagrożonych wybuchem. Nagrzewnice olejowe są ciche i tanie w użytkowaniu. Dzięki temu sprawdzają się w ogrzewaniu większych pomieszczeń. Dostępne są w wersji z odprowadzaniem spalin (modele te przeznaczone są do pomieszczeń, w których przebywają ludzie) oraz bez odprowadzania. Podobnymi zaletami co nagrzewnice olejowe wyróżniają się także nagrzewnice gazowe. Ze względu na wytwarzanie podczas pracy dużych ilości pary wodnej mogą być jednak używane tylko w dobrze wentylowanych pomieszczeniach.

Jak dobrać moc cieplną nagrzewnicy powietrza?

Aby obliczyć wymaganą moc cieplną nagrzewnicy, możesz skorzystać ze wzoru V x ?T x K = kcal/h, gdzie:

  • V to objętość pomieszczenia w m3,
  • ?T to wymagany przyrost temperatury (różnica pomiędzy temperaturą w nieogrzewanym pomieszczeniu a temperaturą docelową),
  • K to współczynnik zależny od izolacji (3,0-4,0 ? budynek nieizolowany; 2,0-2,9 ? o słabej izolacji, 1,0-1,9 ? standardowa izolacja, 0,6-0,9 ? dobra izolacja).

Możesz również skorzystać z nomogramów, czyli wykresów udostępnianych przez producentów, z których pomocą szybko odczytasz wymaganą moc cieplną nagrzewnicy.

Jeśli potrzebujesz nagrzewnicy jedynie na krótki czas, bo awaria ogrzewania zostanie niebawem usunięta, wcale nie musisz jej kupować. Możesz zdecydować się na wynajem nagrzewnicy. W naszej ofercie znajdziesz modele elektryczne, olejowe i gazowe o mocy od 2 do nawet 80 kW. W przypadku problemów z wyborem odpowiedniego urządzenia chętnie udzielimy fachowej porady.

  • All Posts
  • Blog
Kryteria wyboru piły do pustaków

2024-05-29

Wybór odpowiedniej piły do pustaków to kluczowy element sukcesu w pracach budowlanych. Właściwe narzędzie pozwoli na precyzyjne cięcie materiałów, oszczędność czasu i wysiłku, a także zminimalizowanie ryzyka uszkodzeń. W poniższym artykule przedstawimy kryteria, które warto wziąć pod uwagę przy wyborze piły do pustaków, zarówno dla profesjonalistów, jak i amatorów.

Budowa i działanie minikoparek

2024-05-25

Budowa i działanie minikoparek to fascynujący temat dla każdego, kto interesuje się branżą budowlaną. Te niewielkie maszyny zdobywają coraz większą popularność dzięki swojej wszechstronności i efektywności. W tym artykule przyjrzymy się bliżej budowie minikoparek, ich zastosowaniu oraz korzyściom płynącym z ich użytkowania. Przekonaj się sam, dlaczego są tak chętnie wykorzystywane.

Potrzebujesz pomocy? Zamów kontakt z naszym Asystentem budowlanym

Zamawianie kontaktu
Edit Template

VERENT Sp. z o.o.
ul. Świętokrzyska 30 lok. 63
00-116 Warszawa

NIP: 5252674485
REGON: 365272419
KRS: 0000654222

Oddział Warszawa

ul.Pułkowa 43, 01-969 Warszawa

Oddział Łódź

ul. Wieniawskiego 42/44, 93-564 Łódź

Oddział Rusztowania

ul. Kolejowa 5, 05-092 Łomianki

© 2023 Copyright Verent Sp. z o.o.

Potrzebujesz pomocy w wyborze sprzętu?

Zamów rozmowę z naszym asystentem budowlanym.
Zamawianie telefon

Potrzebujesz pomocy w wyborze sprzętu?

Zamów kontakt mailowy z naszym asystentem budowlanym.

Zamawianie mail

Potrzebujesz pomocy w wyborze rusztowania?

Zamów rozmowę z naszym asystentem budowlanym.
Zamawianie telefon - rusztowania