Zapytaj Asystenta budowlanego

Potrzebujesz pomocy w wyborze odpowiedniego sprzętu do realizacji Twoich prac budowlanych? Zadzwoń.

+48 533 335 583

Edit Template
logo

Zapytaj Asystenta budowlanego

Potrzebujesz pomocy w wyborze odpowiedniego sprzętu do realizacji Twoich prac budowlanych?

+48 533 335 583

Edit Template

Zapytaj Asystenta budowlanego

Potrzebujesz pomocy w wyborze odpowiedniego sprzętu do realizacji Twoich prac budowlanych?

+48 533 335 583

Edit Template
Strona głównaBlog → Długo schnąca wylewka – jak przyspieszyć jej osuszenie?

Długo schnąca wylewka - jak przyspieszyć jej osuszenie?

Budowa nowego domu czy też gruntowny remont, pozwalający na całkowitą odmianę wnętrza, wiążą się z ekscytacją i chęcią jak najszybszego zamieszkania w wymarzonym miejscu. Niestety dosyć często zdarza się, że plany te muszą odsunąć się w czasie, ponieważ prace nie idą po myśli inwestora. Może mieć na to wpływ wiele czynników, wśród których dość często zdarza się długie wysychanie wylewki. Czy istnieją jakieś sposoby, aby przyspieszyć jej osuszanie?

Wylewka to bardzo ważny element prac budowlanych i remontowych. Dobrze wykonana umożliwia precyzyjne ułożenie podłogi. Aby jednak uniknąć przyszłych problemów związanych z nadmiernym zawilgoceniem pomieszczeń, skutkujących groźnym dla zdrowia grzybem, trzeba zadbać o to, aby dobrze wyschła. Niestety jest to długotrwały proces, a jak wiadomo, w dzisiejszym świecie wszystkim zależy na czasie. Na szczęście istnieją sposoby, które mogą znacznie przyspieszyć wysychanie wylewki. Oprócz naturalnego wietrzenia, które z pewnością jest pomocne, jednak może okazać się niewystarczające, mamy do dyspozycji specjalistyczny sprzęt. 

Osuszanie wylewki latem

Jeśli wylewka została położona latem, a naszym sprzymierzeńcem są wysokie temperatury za oknem, proces osuszania można przyspieszyć dzięki użyciu osuszacza i wentylatora. Osuszacz powietrza poradzi sobie z odprowadzeniem wody i wilgoci, natomiast wentylator pozwoli odprowadzić ją na zewnątrz. Dzięki temu wylewka w pomieszczeniu o powierzchni do 50 m2 powinna być gotowa do dalszych prac już po ok. 15 dniach. 

Osuszanie wylewki zimą

Jeśli zaś prace budowlane przypadły zimą, a niekorzystne temperatury dodatkowo spowalniają proces wysychania, ponownie należy skorzystać z pomocy osuszacza i wentylatora, jednak należy je wspomóc działaniem nagrzewnicy elektrycznej lub olejowej. Jest to urządzenie przeznaczone do nagrzewania wszelkich pomieszczeń i otwartych przestrzeni, w których nie ma możliwości zastosowania tradycyjnego ogrzewania. Ogrzanie pomieszczenia będzie sprzyjało wydajniejszej pracy osuszacza, dzięki czemu wylewka będzie schła znacznie szybciej. Należy pamiętać jedynie o tym, aby zbytnio nie podnosić temperatury pomieszczenia, ponieważ może to skutkować popękaniem wylewki.

Osuszanie długo schnącej wylewki można przyspieszyć dzięki użyciu osuszacza, wentylatora i nagrzewnicy. Nie trzeba jednak inwestować w ten sprzęt, ponieważ firmy zajmujące się wynajmem sprzętu budowlanego oferują możliwość jego wypożyczenia. Jest to najtańsze rozwiązanie, które pozwoli na szybkie zakończenie tego etapu prac.

  • All Posts
  • Blog
Jak działają osuszacze powietrza?

2024-03-29

Osuszacze powietrza umożliwiają bardzo szybkie i sprawne pozbycie się nadmiaru wilgoci z pomieszczenia. Dlatego też wykorzystywane są szeroko zarówno przez profesjonalne ekipy remontowo-budowlane, jak i osoby prywatne. Jak dokładnie działają?

Czym grozi nadmierne zawilgocenie pomieszczenia

2024-03-26

Nadmierne zawilgocenie pomieszczeń może mieć bardzo poważne konsekwencje zarówno dla konstrukcji budynku, jak i zdrowia jego mieszkańców. Czym dokładnie grozi zbyt wysoki poziom wilgotności i jak wyeliminować ten problem? Czy nadmiar wilgoci wpływa na konstrukcję budynku? Nadmierne i długotrwałe zawilgocenie pomieszczeń jak najbardziej może negatywnie odbić się na konstrukcji budynku…

Potrzebujesz pomocy? Zamów kontakt z naszym Asystentem budowlanym

Zamawianie kontaktu
Edit Template

VERENT Sp. z o.o.
ul. Świętokrzyska 30 lok. 63
00-116 Warszawa

NIP: 5252674485
REGON: 365272419
KRS: 0000654222

Oddział Warszawa

ul.Pułkowa 43, 01-969 Warszawa

Oddział Łódź

ul. Wieniawskiego 42/44, 93-564 Łódź

Oddział Rusztowania

ul. Kolejowa 5, 05-092 Łomianki

© 2023 Copyright Verent Sp. z o.o.

Potrzebujesz pomocy w wyborze sprzętu?

Zamów rozmowę z naszym asystentem budowlanym.
Zamawianie telefon

Potrzebujesz pomocy w wyborze sprzętu?

Zamów kontakt mailowy z naszym asystentem budowlanym.

Zamawianie mail

Potrzebujesz pomocy w wyborze rusztowania?

Zamów rozmowę z naszym asystentem budowlanym.
Zamawianie telefon - rusztowania