Miniładowarka, pomimo niewielkich gabarytów, jest maszyną o bardzo dużych możliwościach. Znajduje zastosowanie przede wszystkim na budowach przy załadunku i transporcie różnych materiałów, jednak można ją wykorzystać również do wielu innych, często zaskakujących prac. Opisujemy pięć sytuacji, w których warto zdecydować się na wynajem miniładowarki.
Praca w trudno dostępnych miejscach
Niewielkie wymiary miniładowarki sprawiają, że nadaje się ona idealnie do prowadzenia prac w trudno dostępnych miejscach. Dzięki specjalnej konstrukcji maszyna ta może obracać się wokół własnej osi, co wpływa na jej znakomitą zwrotność. Za jej pomocą można pracować zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz obiektów. Pomimo niedużych gabarytów miniładowarki radzą sobie z przewożeniem ładunków o masie nawet kilku ton.
Zagospodarowanie terenów zielonych
Niewielkie wymiary miniładowarki wiążą się z jej niewielką masą. Na wynajem miniładowarki warto zdecydować się chociażby w przypadku prac związanych z zagospodarowaniem terenów zielonych. Dzięki niewielkiemu naciskowi na podłoże miniładowarka nie niszczy trawników i innych delikatnych nawierzchni.
Zamiatanie ulic
Możliwość zamontowania na wysięgniku miniładowarki różnych narzędzi sprawia, że jest ona maszyną bardzo uniwersalną. Z wykorzystaniem miniładowarki można wykonać o wiele więcej prac niż tylko ładowanie. Jednym z ciekawszych akcesoriów do tego pojazdu jest zamiatarka. Jej montaż pozwala przeistoczyć miniładowarkę w wydajne urządzenie do zamiatania placów parkingowych, chodników, ulic oraz innych terenów zewnętrznych.
Przeładunek drewna
Kolejnym przydatnym akcesorium do miniładowarki jest chwytak do drewna. Po jego montażu miniładowarkę można wykorzystać do pracy w tartakach oraz składach drewna, jak również wszelkich innych miejscach, w których konieczne jest szybkie i efektywne załadowanie oraz przetransportowanie gałęzi, tarcicy, ścinek i innych odpadów. Chwytak może też posłużyć do prac rolniczych czy robót wyburzeniowych.
Transport palet
Miniładowarki można użyć także do transportu materiałów złożonych na paletach, a to dzięki zamontowaniu wideł paletowych. Z wykorzystaniem miniładowarki z widłami możliwe jest przewożenie materiałów na krótkich dystansach w pozycji podniesionej na utwardzonych powierzchniach, takich jak place budowy czy magazyny.