Zapytaj Asystenta budowlanego

Potrzebujesz pomocy w wyborze odpowiedniego sprzętu do realizacji Twoich prac budowlanych? Zadzwoń.

+48 533 335 583

Edit Template
logo

Zapytaj Asystenta budowlanego

Potrzebujesz pomocy w wyborze odpowiedniego sprzętu do realizacji Twoich prac budowlanych?

+48 533 335 583

Edit Template

Zapytaj Asystenta budowlanego

Potrzebujesz pomocy w wyborze odpowiedniego sprzętu do realizacji Twoich prac budowlanych?

+48 533 335 583

Edit Template
Strona głównaBlog → Jak działają osuszacze powietrza?

Jak działają osuszacze powietrza?

Osuszacze powietrza umożliwiają bardzo szybkie i sprawne pozbycie się nadmiaru wilgoci z pomieszczenia. Dlatego też wykorzystywane są szeroko zarówno przez profesjonalne ekipy remontowo-budowlane, jak i osoby prywatne. Jak dokładnie działają?

Budowa osuszacza powietrza

Na konstrukcję osuszacza powietrza składa się kilka elementów: wentylator, sprężarka i skraplacz. Na samym początku wilgotne powietrze trafia do chłodnicy. Tam zachodzi proces kondensacji, czyli skraplania pary wodnej. Na dalszym etapie osuszone i jednocześnie podgrzane powietrze zawracane jest do pomieszczenia. Odebrana z niego woda gromadzona jest z kolei w specjalnym pojemniku, który w zależności od modelu znajduje się albo wewnątrz, albo na zewnątrz urządzenia.

Jako specjaliści od wynajmu osuszaczy powietrza w Łodzi bardzo często wraz z tym sprzętem wypożyczamy również wentylatory i nagrzewnice. Te dwa urządzenia skutecznie wspierają pracę osuszacza powietrza, zapewniając mu znacznie większą wydajność.

Zastosowanie osuszaczy powietrza

Z usługi wynajmu osuszaczy powietrza bardzo często korzystają firmy z branży remontowo-budowlanej. Za pomocą tego urządzenia można obniżyć wilgotność pomieszczeń, a tym samym przyspieszyć przebieg prowadzonych robót. Wykorzystuje się je szeroko do osuszania wylewek, tynków, gipsowych ścian czy powierzchni po malowaniu.

Osuszacze powietrza w warunkach domowych używane są w przypadku takich zdarzeń, jak zalania czy powodzie. W połączeniu z nagrzewnicą umożliwiają odprowadzenie wilgoci ze ścian, posadzek i stropów. Dzięki nim można zapobiec rozwojowi szkodliwych dla zdrowia pleśni i grzybów, a także uchronić rozmaite konstrukcje przed uszkodzeniami, pogorszeniem parametrów wytrzymałościowych, utratą stabilności – są to bowiem częste konsekwencje działania wilgoci.

  • All Posts
  • Blog
Czym grozi nadmierne zawilgocenie pomieszczenia

2024-03-26

Nadmierne zawilgocenie pomieszczeń może mieć bardzo poważne konsekwencje zarówno dla konstrukcji budynku, jak i zdrowia jego mieszkańców. Czym dokładnie grozi zbyt wysoki poziom wilgotności i jak wyeliminować ten problem? Czy nadmiar wilgoci wpływa na konstrukcję budynku? Nadmierne i długotrwałe zawilgocenie pomieszczeń jak najbardziej może negatywnie odbić się na konstrukcji budynku…

Odkurzacze przemysłowe polecane do posadzek drewnianych i paneli

2024-03-08

Odkurzacze przemysłowe odznaczają się większą wydajnością od swoich domowych odpowiedników. Wykorzystuje się je głównie do sprzątania po remoncie oraz w warunkach budowlanych. Sprawdzają się jednak równie dobrze do usuwania zanieczyszczeń w prywatnych lokalach. Jaki odkurzacz wybrać do posadzek z drewna i paneli?

Potrzebujesz pomocy? Zamów kontakt z naszym Asystentem budowlanym

Zamawianie kontaktu
Edit Template

VERENT Sp. z o.o.
ul. Świętokrzyska 30 lok. 63
00-116 Warszawa

NIP: 5252674485
REGON: 365272419
KRS: 0000654222

Oddział Warszawa

ul.Pułkowa 43, 01-969 Warszawa

Oddział Łódź

ul. Wieniawskiego 42/44, 93-564 Łódź

Oddział Rusztowania

ul. Kolejowa 5, 05-092 Łomianki

© 2023 Copyright Verent Sp. z o.o.

Potrzebujesz pomocy w wyborze sprzętu?

Zamów rozmowę z naszym asystentem budowlanym.
Zamawianie telefon

Potrzebujesz pomocy w wyborze sprzętu?

Zamów kontakt mailowy z naszym asystentem budowlanym.

Zamawianie mail

Potrzebujesz pomocy w wyborze rusztowania?

Zamów rozmowę z naszym asystentem budowlanym.
Zamawianie telefon - rusztowania