Zapytaj Asystenta budowlanego

Potrzebujesz pomocy w wyborze odpowiedniego sprzętu do realizacji Twoich prac budowlanych? Zadzwoń.

+48 533 335 583

Edit Template
logo

Zapytaj Asystenta budowlanego

Potrzebujesz pomocy w wyborze odpowiedniego sprzętu do realizacji Twoich prac budowlanych?

+48 533 335 583

Edit Template

Zapytaj Asystenta budowlanego

Potrzebujesz pomocy w wyborze odpowiedniego sprzętu do realizacji Twoich prac budowlanych?

+48 533 335 583

Edit Template
Strona głównaBlog → Jak osuszyć zalane pomieszczenie?

Jak osuszyć zalane pomieszczenie?

Nadmierna wilgoć w pomieszczeniu sprzyja rozwojowi pleśni i grzybów, mających niekorzystny wpływ nie tylko na ściany czy meble, ale przede wszystkim na zdrowie. Przyczyn jej wystąpienia może być kilka. Wilgoć technologiczna czy też będąca efektem prac budowlanych to naturalna konsekwencja budowy i remontu, z którą łatwo można sobie poradzić.

Sytuacja jest zdecydowanie trudniejsza, jeśli mamy do czynienia z zalaniem pomieszczenia. Przeczytaj, jak je osuszyć.

Można wskazać kilka rodzajów zalania pomieszczeń wyodrębnionych na podstawie czystości wody, rozległości zalania, a także rodzaju materiału, który pochłania wodę. Najmniej kłopotliwe są niewielkie zalania, będące efektem wolnego przesiąkania wody, które zostanie w porę opanowane i nie zdąży objąć dużych obszarów. Pojawiają się one najczęściej w skutek drobnych uszkodzeń poszycia dachowego, nieszczelności okien czy też niewielkiego rozszczelnienia instalacji. Znacznie gorsze w skutkach są zalania, które przebiegają szybko, obejmują znaczne obszary i przenikają pod posadzkę. Pojawiają się na m.in. na skutek nagłego pęknięcia rury, kiedy woda pod pełnym ciśnieniem przedostaje się do pomieszczenia. Ze zdecydowanie najgorszą sytuacją mamy do czynienia podczas powodzi, która powoduje nieodwracalne straty, a do tego wiąże się z groźnymi dla zdrowia zanieczyszczeniami. 

Niezależnie od rodzaju zalania, kluczem do sukcesu jest jak najszybsza reakcja, ponieważ wielkość szkód rośnie z czasem. Im szybciej z pomieszczenia zostanie usunięta woda i rozpocznie się osuszanie, tym skutki zalania będą mniejsze. Jak zatem najskuteczniej osuszyć pomieszczenie?

Nie ma co liczyć na to, że ze skutkami poradzi sobie pogoda, nawet jeśli zalanie zdarzy się upalnym latem. Aby mieć pewność, że osuszanie zostanie przeprowadzone skutecznie, a ściany i podłogi zostaną całkowicie pozbawione zbyt dużej wilgoci, należy użyć specjalistycznego sprzętu, jakim jest osuszacz powietrza. Jest to urządzenie, które ma za zadanie wychwycenie znajdującej się w powietrzu wilgoci. Specjalny wentylator zasysa ją do osuszacza, gdzie skrapla się w układzie zbierającym, a następnie jest odprowadzana do wewnętrznego zbiornika lub też usuwana na zewnątrz. Dzięki temu w szybkim czasie można pozbyć się dużej ilości wilgoci. Trzeba mieć jednak świadomość, że optymalne działanie osuszacza będzie możliwe, jeśli wspomoże się jego pracę wentylatorami i nagrzewnicami. Pierwsze ze wspomnianych urządzeń spowodują ruch powietrza, dzięki czemu wilgoć znacznie szybciej zostanie wychwycona przez osuszacz, natomiast drugie pozwolą na podniesienie temperatury w pomieszczeniu, w którym nie ma możliwości tradycyjnego ogrzewania. Współpraca tych trzech urządzeń sprawi, że skutki zalania zostaną szybko opanowane. 

Podsumowując, aby skutecznie osuszyć pomieszczenie warto użyć osuszacza, nagrzewnicy i wentylatora. Jeśli urządzenia są używane jedynie okazjonalnie, najlepiej skorzystać z oferty wypożyczalni sprzętu budowlanego, ponieważ pozwoli to uniknąć kosztów zakupu.

  • All Posts
  • Blog
Kryteria wyboru piły do pustaków

2024-05-29

Wybór odpowiedniej piły do pustaków to kluczowy element sukcesu w pracach budowlanych. Właściwe narzędzie pozwoli na precyzyjne cięcie materiałów, oszczędność czasu i wysiłku, a także zminimalizowanie ryzyka uszkodzeń. W poniższym artykule przedstawimy kryteria, które warto wziąć pod uwagę przy wyborze piły do pustaków, zarówno dla profesjonalistów, jak i amatorów.

Budowa i działanie minikoparek

2024-05-25

Budowa i działanie minikoparek to fascynujący temat dla każdego, kto interesuje się branżą budowlaną. Te niewielkie maszyny zdobywają coraz większą popularność dzięki swojej wszechstronności i efektywności. W tym artykule przyjrzymy się bliżej budowie minikoparek, ich zastosowaniu oraz korzyściom płynącym z ich użytkowania. Przekonaj się sam, dlaczego są tak chętnie wykorzystywane.

Potrzebujesz pomocy? Zamów kontakt z naszym Asystentem budowlanym

Zamawianie kontaktu
Edit Template

VERENT Sp. z o.o.
ul. Świętokrzyska 30 lok. 63
00-116 Warszawa

NIP: 5252674485
REGON: 365272419
KRS: 0000654222

Oddział Warszawa

ul.Pułkowa 43, 01-969 Warszawa

Oddział Łódź

ul. Wieniawskiego 42/44, 93-564 Łódź

Oddział Rusztowania

ul. Kolejowa 5, 05-092 Łomianki

© 2023 Copyright Verent Sp. z o.o.

Potrzebujesz pomocy w wyborze sprzętu?

Zamów rozmowę z naszym asystentem budowlanym.
Zamawianie telefon

Potrzebujesz pomocy w wyborze sprzętu?

Zamów kontakt mailowy z naszym asystentem budowlanym.

Zamawianie mail

Potrzebujesz pomocy w wyborze rusztowania?

Zamów rozmowę z naszym asystentem budowlanym.
Zamawianie telefon - rusztowania