Zapytaj Asystenta budowlanego

Potrzebujesz pomocy w wyborze odpowiedniego sprzętu do realizacji Twoich prac budowlanych? Zadzwoń.

+48 533 335 583

Edit Template
logo

Zapytaj Asystenta budowlanego

Potrzebujesz pomocy w wyborze odpowiedniego sprzętu do realizacji Twoich prac budowlanych?

+48 533 335 583

Edit Template

Zapytaj Asystenta budowlanego

Potrzebujesz pomocy w wyborze odpowiedniego sprzętu do realizacji Twoich prac budowlanych?

+48 533 335 583

Edit Template
Strona głównaBlog → Jak przedłużyć żywotność silników spalinowych?

Jak przedłużyć żywotność silników spalinowych?

Minikoparki, ładowarki, agregaty prądotwórcze, wózki widłowe, zagęszczarki ? to tylko wybrany sprzęt, który jest dostępny z napędem spalinowym. O silniki benzynowe i Diesla maszyn budowlanych trzeba dbać z równą starannością jak o jednostki napędowe aut osobowych. Regularnie stosowane zabiegi konserwacyjne przedłużają czas bezawaryjnej pracy i redukują koszty napraw. 

Utrzymanie maszyn w dobrym stanie technicznym to nie tylko oszczędności, lecz także bezpieczeństwo i terminowe wykonanie prac. Wystarczy powiedzieć, że awaria silnika agregatu prądotwórczego oznacza brak zasilania do elektronarzędzi, niezbędnego oświetlenia czy ogrzewania. Na budowach pozbawionych dostępu do sieci energetycznej oznacza to wstrzymanie prac. Równie kłopotliwe są nagłe awarie każdej maszyny budowlanej ? szczególnie w sytuacji, gdy nie można jej szybko zastąpić. W takich okolicznościach skutecznym rozwiązaniem problemu jest skorzystanie z wypożyczalni maszyn budowlanych. W naszych placówkach w Łodzi i w Warszawie wynajmiesz szybko potrzebny sprzęt, zlecisz naprawę i możesz podpisać umowę serwisową. 

Właściwa eksploatacja przedłuża żywotność jednostek napędowych

Aby właściwie zadbać o silnik spalinowy w maszynie budowlanej, należy stosować się do kilku prostych zasad. Po pierwsze należy dopilnować stosowania dobrej jakości paliwa i zapewnić silnikowi odpowiednie smarowanie. W przypadku jednostek benzynowych dwusuwowych olej dostarczany jest razem z paliwem. We wszystkich innych silnikach spalinowych smarowanie jest niezależne, a olej krąży w obiegu zamkniętym. W związku z tym trzeba kontrolować jego ilość i stan zużycia. Kluczową kwestią jest też stosowanie olejów o parametrach zalecanych przez producenta maszyny. Zlekceważenie opisanych zaleceń prowadzi do szybszego zużycia podzespołów, a w skrajnych przypadkach do zatarcia silnika.

Nieodzowna jest regularna kontrola układu zapłonowego, a w większych maszynach również układu elektrycznego. Silniki Diesla wymagają szczególnej troski w okresie zimowym. W niskich temperaturach może dochodzić do pogorszenia się jakości oleju napędowego, w tym m.in. do wytrącania się składników w postaci stałej (np. parafina), które zapychają filtry i przewody paliwowe. Zimą tradycyjnie występują też kłopoty z zasilaniem w trakcie rozruchu, np. na skutek zbyt niskiego poziomu naładowania akumulatorów.

Serwis i remonty silników spalinowych

Nawet poprawnie eksploatowany silnik maszyny budowlanej wymaga systematycznych działań serwisowych. Kontrola stanu technicznego i reagowanie na niepokojące sygnały jest najlepszą gwarancją bezawaryjnej pracy. Korzystanie z zewnętrznych usług serwisowych zapewnia też szybką reakcję w przypadku wystąpienia awarii maszyny. 

Poważna awaria silnika kończy się często remontem generalnym (kapitalnym). Jego wykonanie warto powierzyć zaufanym fachowcom, wyspecjalizowanym w naprawach sprzętu budowlanego i dysponujących odpowiednim zapleczem technicznym. Tylko w ten sposób zapewnisz sobie przedłużenie czasu eksploatacji i nie stracisz pieniędzy. Jeżeli potrzebujesz profesjonalnego serwisu maszyn budowlanych, skorzystaj z naszej oferty. Zapraszamy do bezpośredniego kontaktu.

  • All Posts
  • Blog
Jak działają osuszacze powietrza?

2024-03-29

Osuszacze powietrza umożliwiają bardzo szybkie i sprawne pozbycie się nadmiaru wilgoci z pomieszczenia. Dlatego też wykorzystywane są szeroko zarówno przez profesjonalne ekipy remontowo-budowlane, jak i osoby prywatne. Jak dokładnie działają?

Czym grozi nadmierne zawilgocenie pomieszczenia

2024-03-26

Nadmierne zawilgocenie pomieszczeń może mieć bardzo poważne konsekwencje zarówno dla konstrukcji budynku, jak i zdrowia jego mieszkańców. Czym dokładnie grozi zbyt wysoki poziom wilgotności i jak wyeliminować ten problem? Czy nadmiar wilgoci wpływa na konstrukcję budynku? Nadmierne i długotrwałe zawilgocenie pomieszczeń jak najbardziej może negatywnie odbić się na konstrukcji budynku…

Potrzebujesz pomocy? Zamów kontakt z naszym Asystentem budowlanym

Zamawianie kontaktu
Edit Template

VERENT Sp. z o.o.
ul. Świętokrzyska 30 lok. 63
00-116 Warszawa

NIP: 5252674485
REGON: 365272419
KRS: 0000654222

Oddział Warszawa

ul.Pułkowa 43, 01-969 Warszawa

Oddział Łódź

ul. Wieniawskiego 42/44, 93-564 Łódź

Oddział Rusztowania

ul. Kolejowa 5, 05-092 Łomianki

© 2023 Copyright Verent Sp. z o.o.

Potrzebujesz pomocy w wyborze sprzętu?

Zamów rozmowę z naszym asystentem budowlanym.
Zamawianie telefon

Potrzebujesz pomocy w wyborze sprzętu?

Zamów kontakt mailowy z naszym asystentem budowlanym.

Zamawianie mail

Potrzebujesz pomocy w wyborze rusztowania?

Zamów rozmowę z naszym asystentem budowlanym.
Zamawianie telefon - rusztowania