Zapytaj Asystenta budowlanego

Potrzebujesz pomocy w wyborze odpowiedniego sprzętu do realizacji Twoich prac budowlanych? Zadzwoń.

+48 533 335 583

Edit Template
logo

Zapytaj Asystenta budowlanego

Potrzebujesz pomocy w wyborze odpowiedniego sprzętu do realizacji Twoich prac budowlanych?

+48 533 335 583

Edit Template

Zapytaj Asystenta budowlanego

Potrzebujesz pomocy w wyborze odpowiedniego sprzętu do realizacji Twoich prac budowlanych?

+48 533 335 583

Edit Template
Strona głównaBlog → Jak przygotować teren pod trawnik?

Jak przygotować teren pod trawnik?

Każdy właściciel ogrodu dba nie tylko o dobór roślin, ale przede wszystkim o wygląd trawnika. Zielony dywan jest wizytówką każdej posesji, dlatego też należy dołożyć wszelkich starań, aby zadbać o jego perfekcyjny wygląd. Aby było to jednak możliwe, wcześniej warto odpowiednio przygotować teren pod trawnik. Z naszego artykułu dowiesz się, jak to zrobić.

Przygotowanie terenu pod trawnik jest czynnością, którą czasem traktuje się po macoszemu. Tymczasem jest to najważniejszy element prac i gwarancja, że przyszła murawa będzie nie tylko piękna, ale i łatwa w pielęgnacji. Zakładanie trawnika należy rozpocząć od usunięcia gruzu i wszystkich innych pozostałości po budowie domu. Pozostawienie ich w glebie może spowodować, że trawa będzie rosła nierównomiernie i miejscami mogą pojawić się żółte place. Ponadto podczas koszenia wystające kamienie mogą uszkodzić kosiarkę. 

Kolejnym krokiem jest przekopanie całej powierzchni. Dzięki temu zostanie ona spulchniona, a nasiona trawy otrzymają przestrzeń, do której będzie docierała woda i powietrze. Jeśli działka jest mała, można to zrobić za pomocą szpadla. W przypadku dużych powierzchni zdecydowanie bardziej efektywne i komfortowe będzie użycie glebogryzarki. Jej kupno to spory wydatek, dlatego też najlepiej zdecydować się na wynajem, tym bardziej, że będzie ona prawdopodobnie używana tylko raz. 

Po spulchnieniu ziemi warto usunąć z niej korzenie i pozostałości chwastów. Można zrobić to ręcznie lub też użyć środków chemicznych, aby mieć pewność, że w przyszłości nie będą tłumiły trawnika. 

Kolejnym krokiem jest wyrównanie powierzchni. Powinna być ona w miarę płaska, najlepiej ze delikatnym spadkiem do boków, co zapobiegnie zatrzymywaniu się wody i gniciu trawnika. Ziemię trzeba zatem właściwie rozplantować i nadać jej pożądany wygląd. Tak przygotowane podłoże, warto użyźnić urodzajną warstwą gleby, aby stworzyć trawie optymalne warunki do wzrostu. Dobrze jest także sprawdzić kwasowość gleby i w razie potrzeby zasilić ją odpowiednimi środkami. 

Ostatnim etapem prac powinno być zwałowanie gleby walcem, który także najlepiej wynająć. Warto zadbać również o to, aby ziemia osiadła i się zagęściła. W tym celu trzeba regularnie ją podlewać. Po odczekaniu tygodnia lub dwóch, można jeszcze raz podrównać powierzchnię i przystąpić do siania trawy. Po tym etapie pozostaje już tylko czekać na kiełkujące źdźbła.

Praca przy własnym trawniku będzie znacznie łatwiejsza dzięki użyciu specjalistycznego sprzętu. W naszej ofercie wynajmu sprzętu ogrodniczego znajdują się glebogryzarki oraz walce, które sprawią, że zakładanie trawnika będzie szybsze, a przede wszystkim bardziej komfortowe.

  • All Posts
  • Blog
Kryteria wyboru piły do pustaków

2024-05-29

Wybór odpowiedniej piły do pustaków to kluczowy element sukcesu w pracach budowlanych. Właściwe narzędzie pozwoli na precyzyjne cięcie materiałów, oszczędność czasu i wysiłku, a także zminimalizowanie ryzyka uszkodzeń. W poniższym artykule przedstawimy kryteria, które warto wziąć pod uwagę przy wyborze piły do pustaków, zarówno dla profesjonalistów, jak i amatorów.

Budowa i działanie minikoparek

2024-05-25

Budowa i działanie minikoparek to fascynujący temat dla każdego, kto interesuje się branżą budowlaną. Te niewielkie maszyny zdobywają coraz większą popularność dzięki swojej wszechstronności i efektywności. W tym artykule przyjrzymy się bliżej budowie minikoparek, ich zastosowaniu oraz korzyściom płynącym z ich użytkowania. Przekonaj się sam, dlaczego są tak chętnie wykorzystywane.

Potrzebujesz pomocy? Zamów kontakt z naszym Asystentem budowlanym

Zamawianie kontaktu
Edit Template

VERENT Sp. z o.o.
ul. Świętokrzyska 30 lok. 63
00-116 Warszawa

NIP: 5252674485
REGON: 365272419
KRS: 0000654222

Oddział Warszawa

ul.Pułkowa 43, 01-969 Warszawa

Oddział Łódź

ul. Wieniawskiego 42/44, 93-564 Łódź

Oddział Rusztowania

ul. Kolejowa 5, 05-092 Łomianki

© 2023 Copyright Verent Sp. z o.o.

Potrzebujesz pomocy w wyborze sprzętu?

Zamów rozmowę z naszym asystentem budowlanym.
Zamawianie telefon

Potrzebujesz pomocy w wyborze sprzętu?

Zamów kontakt mailowy z naszym asystentem budowlanym.

Zamawianie mail

Potrzebujesz pomocy w wyborze rusztowania?

Zamów rozmowę z naszym asystentem budowlanym.
Zamawianie telefon - rusztowania