Zapytaj Asystenta budowlanego

Potrzebujesz pomocy w wyborze odpowiedniego sprzętu do realizacji Twoich prac budowlanych? Zadzwoń.

+48 533 335 583

Edit Template
logo

Zapytaj Asystenta budowlanego

Potrzebujesz pomocy w wyborze odpowiedniego sprzętu do realizacji Twoich prac budowlanych?

+48 533 335 583

Edit Template

Zapytaj Asystenta budowlanego

Potrzebujesz pomocy w wyborze odpowiedniego sprzętu do realizacji Twoich prac budowlanych?

+48 533 335 583

Edit Template
Strona głównaBlog → Jak rozdrabniać grube gałęzie?

Jak rozdrabniać grube gałęzie?

Rozdrabnianie grubych gałęzi to niełatwe zadanie, z którym mierzy się wielu ogrodników. Zastosowanie właściwych narzędzi jest jednak w stanie znacznie ułatwić pracę i przyspieszyć jej wykonanie. Jednym z nich jest rębak do gałęzi – w artykule wyjaśniamy, na czym polega jego działanie.

Zastosowanie rębaka do gałęzi

Podstawową funkcją rębaka do gałęzi jest przetworzenie drewna na wióry, które są łatwiejsze w transporcie i magazynowaniu. Proces ten odbywa się przy pomocy mechanizmu tnącego – w zależności od modelu może być to system nożowy albo frezowy. Na typową budowę rębaka do gałęzi składa się jeszcze kilka elementów, w tym podajnik z otworem, w którym umieszcza się gałęzie do rozdrobnienia, oraz silnik.

Z naszej usługi wynajmu rębaka do gałęzi w Łodzi często korzystają klienci przeprowadzający cięcie drzew i krzewów w swoich ogrodach. Rozdrabnianie za pomocą tego urządzenia ma wiele zalet. Przede wszystkim upraszcza cały proces, pozwala zaoszczędzić siły i czas. Znacznie wygodniej jest posłużyć się profesjonalnym rębakiem do gałęzi niż np. nożycami czy piłą. Rębak umożliwia utrzymanie porządku na działce – przetworzone odpady roślinne w postaci wiórów można wykorzystać jako ściółkę.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze rębaka do gałęzi?

Dobór odpowiedniego rębaka do gałęzi jest kluczowy dla skuteczności obróbki drewna. Przede wszystkim trzeba najpierw określić, jakiej maksymalnej średnicy gałęzie będą przerabiane. Poszczególne modele są bowiem przystosowane do przetwarzania elementów o innym przekroju.

Warto zwrócić uwagę na typ silnika rębaka do gałęzi. Popularnym rozwiązaniem są te spalinowe – cenione ze względu na swoją mobilność, a więc i wygodę użytkowania. Istotnym parametrem technicznym, który trzeba sprawdzić, jest moc silnika. Od niej zależy wydajność urządzenia.

  • All Posts
  • Blog
Jak działają osuszacze powietrza?

2024-03-29

Osuszacze powietrza umożliwiają bardzo szybkie i sprawne pozbycie się nadmiaru wilgoci z pomieszczenia. Dlatego też wykorzystywane są szeroko zarówno przez profesjonalne ekipy remontowo-budowlane, jak i osoby prywatne. Jak dokładnie działają?

Czym grozi nadmierne zawilgocenie pomieszczenia

2024-03-26

Nadmierne zawilgocenie pomieszczeń może mieć bardzo poważne konsekwencje zarówno dla konstrukcji budynku, jak i zdrowia jego mieszkańców. Czym dokładnie grozi zbyt wysoki poziom wilgotności i jak wyeliminować ten problem? Czy nadmiar wilgoci wpływa na konstrukcję budynku? Nadmierne i długotrwałe zawilgocenie pomieszczeń jak najbardziej może negatywnie odbić się na konstrukcji budynku…

Potrzebujesz pomocy? Zamów kontakt z naszym Asystentem budowlanym

Zamawianie kontaktu
Edit Template

VERENT Sp. z o.o.
ul. Świętokrzyska 30 lok. 63
00-116 Warszawa

NIP: 5252674485
REGON: 365272419
KRS: 0000654222

Oddział Warszawa

ul.Pułkowa 43, 01-969 Warszawa

Oddział Łódź

ul. Wieniawskiego 42/44, 93-564 Łódź

Oddział Rusztowania

ul. Kolejowa 5, 05-092 Łomianki

© 2023 Copyright Verent Sp. z o.o.

Potrzebujesz pomocy w wyborze sprzętu?

Zamów rozmowę z naszym asystentem budowlanym.
Zamawianie telefon

Potrzebujesz pomocy w wyborze sprzętu?

Zamów kontakt mailowy z naszym asystentem budowlanym.

Zamawianie mail

Potrzebujesz pomocy w wyborze rusztowania?

Zamów rozmowę z naszym asystentem budowlanym.
Zamawianie telefon - rusztowania