Zapytaj Asystenta budowlanego

Potrzebujesz pomocy w wyborze odpowiedniego sprzętu do realizacji Twoich prac budowlanych? Zadzwoń.

+48 533 335 583

Edit Template
logo

Zapytaj Asystenta budowlanego

Potrzebujesz pomocy w wyborze odpowiedniego sprzętu do realizacji Twoich prac budowlanych?

+48 533 335 583

Edit Template

Zapytaj Asystenta budowlanego

Potrzebujesz pomocy w wyborze odpowiedniego sprzętu do realizacji Twoich prac budowlanych?

+48 533 335 583

Edit Template
Strona głównaBlog → Jak szybko i efektywnie skuć starą posadzką?

Jak szybko i efektywnie skuć starą posadzką?

Skuwanie posadzki z betonu często okazuje się koniecznością, jeżeli wylewka uległa poważnym uszkodzeniom albo niewłaściwie ją położono. Do tego zadania trzeba przede wszystkim dobrać odpowiednie urządzenia – od tego, jakich narzędzi użyjemy, zależy szybkość i skuteczność prowadzonych prac. Podpowiadamy, jak zrobić to prawidłowo.

Jaki młot do kucia posadzki wybrać?

Jednym z podstawowych urządzeń, po które powinno się sięgnąć przy planowaniu skuwania posadzki, jest specjalny młot do kucia betonu. Tego typu urządzenia dostępne są w różnych wersjach – można zdecydować się m.in. na łatwe w obsłudze i mobilne modele elektryczne. Wystarczy podłączyć je do sieci elektrycznej, by rozpocząć pracę. Sprawdzają się doskonale nawet w przypadku małych pomieszczeń. Młoty pneumatyczne odznaczają się mniejszą wagą od swoich elektrycznych odpowiedników, a przy tym dużą wydajnością – ich wada to natomiast konieczność zastosowania kompresora.

Przy zakupie czy wynajmie młota do kucia trzeba zwrócić szczególną uwagę na parametry robocze urządzenia, takie jak moc czy energia udaru. Do skuwania posadzki dobrze nadają się urządzenia o mocy w przedziale 600-700 W.

O czym pamiętać podczas skuwania posadzki z betonu?

Przed rozpoczęciem skuwania posadzki z betonu trzeba zapoznać się z instrukcją obsługi urządzenia i używać go zgodnie z wskazaniami producenta. Należy skontrolować stan techniczny młota udarowego, by mieć pewność, że nie jest w żaden sposób uszkodzony. Oprócz młota wykorzystuje się także piły i przecinarki.

Podczas samego skuwania betonu powstaje wiele zanieczyszczeń. Żeby praca poszła sprawnie, powinno się wcześniej należycie zabezpieczyć wyposażenie pomieszczenia. Nie można też zapomnieć o odpowiedniej odzieży ochronnej, m.in. masce przeciwpyłowej i okularach przeciwodpryskowych.

  • All Posts
  • Blog
Kryteria wyboru piły do pustaków

2024-05-29

Wybór odpowiedniej piły do pustaków to kluczowy element sukcesu w pracach budowlanych. Właściwe narzędzie pozwoli na precyzyjne cięcie materiałów, oszczędność czasu i wysiłku, a także zminimalizowanie ryzyka uszkodzeń. W poniższym artykule przedstawimy kryteria, które warto wziąć pod uwagę przy wyborze piły do pustaków, zarówno dla profesjonalistów, jak i amatorów.

Budowa i działanie minikoparek

2024-05-25

Budowa i działanie minikoparek to fascynujący temat dla każdego, kto interesuje się branżą budowlaną. Te niewielkie maszyny zdobywają coraz większą popularność dzięki swojej wszechstronności i efektywności. W tym artykule przyjrzymy się bliżej budowie minikoparek, ich zastosowaniu oraz korzyściom płynącym z ich użytkowania. Przekonaj się sam, dlaczego są tak chętnie wykorzystywane.

Potrzebujesz pomocy? Zamów kontakt z naszym Asystentem budowlanym

Zamawianie kontaktu
Edit Template

VERENT Sp. z o.o.
ul. Świętokrzyska 30 lok. 63
00-116 Warszawa

NIP: 5252674485
REGON: 365272419
KRS: 0000654222

Oddział Warszawa

ul.Pułkowa 43, 01-969 Warszawa

Oddział Łódź

ul. Wieniawskiego 42/44, 93-564 Łódź

Oddział Rusztowania

ul. Kolejowa 5, 05-092 Łomianki

© 2023 Copyright Verent Sp. z o.o.

Potrzebujesz pomocy w wyborze sprzętu?

Zamów rozmowę z naszym asystentem budowlanym.
Zamawianie telefon

Potrzebujesz pomocy w wyborze sprzętu?

Zamów kontakt mailowy z naszym asystentem budowlanym.

Zamawianie mail

Potrzebujesz pomocy w wyborze rusztowania?

Zamów rozmowę z naszym asystentem budowlanym.
Zamawianie telefon - rusztowania