Zapytaj Asystenta budowlanego

Potrzebujesz pomocy w wyborze odpowiedniego sprzętu do realizacji Twoich prac budowlanych? Zadzwoń.

+48 533 335 583

Edit Template
logo

Zapytaj Asystenta budowlanego

Potrzebujesz pomocy w wyborze odpowiedniego sprzętu do realizacji Twoich prac budowlanych?

+48 533 335 583

Edit Template

Zapytaj Asystenta budowlanego

Potrzebujesz pomocy w wyborze odpowiedniego sprzętu do realizacji Twoich prac budowlanych?

+48 533 335 583

Edit Template
Strona głównaBlog → Jak utrzymać w czystości posadzki przemysłowe?

Jak utrzymać w czystości posadzki przemysłowe?

Utrzymanie w czystości posadzek przemysłowych wymaga zastosowania kilku różnych urządzeń. W naszej ofercie znajdziesz odkurzacze przemysłowe, myjki ciśnieniowe i szorowarki. Dowiedz się, do jakich posadzek i do jakich zanieczyszczeń należy je stosować, aby uzyskać optymalny efekt. 

Wybór urządzenia powinien być podyktowany rodzajem zanieczyszczeń i materiałem, z którego została wykonana posadzka. Jeżeli nie masz własnego sprzętu, skorzystaj z oferty naszych oddziałów, które prowadzą wynajem odkurzaczy budowlanych w Łodzi i w Warszawie. Wysokowydajne, specjalistyczne odkurzacze przemysłowe to najbardziej uniwersalne urządzenia do utrzymania czystości w środowisku industrialnym.

Kiedy do sprzątania wystarczy odkurzacz przemysłowy?

Profesjonalne odkurzacze przemysłowe doskonale radzą sobie nie z zanieczyszczeniami suchymi i mokrymi ? zarówno z wodą, jak i substancjami tłustymi. Z kolei odkurzacze piorące pozwalają oczyszczać skutecznie wykładziny podłogowe i tapicerki. Natomiast odkurzacze z parownicą idealnie nadają się do usuwania uporczywych, zastarzałych zabrudzeń z gładkich i twardych powierzchni.

Wymienione cechy odkurzaczy sprawiają, że można je stosować z powodzeniem w warsztatach, na stanowiskach roboczych w halach produkcyjnych, w pomieszczeniach magazynowych. Jedynym ograniczeniem jest powierzchnia posadzki przeznaczonej do sprzątania. Odkurzacze są optymalnym urządzeniem do oczyszczania relatywnie niewielkich powierzchni. 

Do dużych powierzchni najlepsza jest szorowarka

Odkurzacz dociera do najdrobniejszych zakamarków sprzątanych przestrzeni. Natomiast do posadzek przemysłowych niezbędna jest szorowarka. Przy mniejszych powierzchniach wystarczy urządzenie prowadzone ? przy większych niezastąpiona jest maszyna z fotelem dla operatora. Możliwość przemieszczania się razem z szorowarką zapewnia znacznie lepszą wydajność pracy.

Podstawową funkcją szorowarek jest zmywanie posadzek na mokro. Ich najważniejszym wyposażeniem są okrągłe szczotki obrotowe. Nawilżają i przecierają czyszczone powierzchnie ? podają wodę na posadzkę, a następnie zasysają mokre zanieczyszczenia. Za ostateczne przetarcie powierzchni odpowiada poprzeczna listwa zbierająca. Ta technologia sprzątania najlepiej sprawdza się przy gładkich, twardych posadzkach, np. wylewanych z żywic epoksydowych lub pokrytych płytkami ceramicznymi. 

Bardziej zaawansowane modele szorowarek mają wymienne szczotki i dzięki temu mogą też pełnić funkcję rolę zamiatarek. Jest to szczególnie użyteczne w pomieszczeniach suchych, np. w magazynach. Wstępne usuwanie z powierzchni kurzu i drobnych zanieczyszczeń trwałych bardzo poprawia jakość oczyszczania na mokro.

Myjki ciśnieniowe na uporczywy brud

Tam, gdzie nie poradzi sobie ani szorowarka, ani odkurzacz, użyj myjki ciśnieniowej. Strumień wody pod wysokim ciśnieniem jest w stanie usunąć zastarzały brud, w tym złogi zanieczyszczeń organicznych i nieorganicznych, z najtrudniej dostępnych miejsc. W ofercie naszych oddziałów, prowadzących wynajem myjek ciśnieniowych w Łodzi i w Warszawie, znajdziesz myjki ciśnieniowe na gorącą wodę, które są szczególnie skuteczne przy usuwaniu zabrudzeń tłustych. Gorąca woda odrywa od podłoża i usuwa tłuszcze stałe, oleje, resztki pożywienia, a także zaschnięte odchody, np. ptasie guano. Podgrzanie wody pozwala na zmniejszenie ilości dodawanych detergentów.

Myjki ciśnieniowe idealnie nadają się do mycia maszyn i urządzeń, lecz mogą być też przydatne przy utrzymaniu w czystości posadzek. Szczególnie wtedy, gdy czyszczone powierzchnie mają duże nachylenie lub wiele załamań i nierówności. Myjki ciśnieniowe umożliwiają też staranne czyszczenie posadzek w sąsiedztwie filarów, wsporników czy regałów magazynowych.

Utrzymanie czystości posadzek przemysłowych o dużej powierzchni wymaga zastosowania specjalistycznego sprzętu. Najlepsze do tego celu są szorowarki z funkcją zamiatania ? zapewniają skuteczność i bardzo dużą wydajność czyszczenia. W roli urządzeń pomocniczych można użyć odkurzaczy przemysłowych oraz myjek ciśnieniowych. Jeżeli nie masz pewności, które urządzenie wypożyczyć lub kupić, zapraszamy do bezpośredniego kontaktu z naszymi doradcami.

  • All Posts
  • Blog
Czym różnią się odkurzacze przemysłowe od zwykłych odkurzaczy?

2024-07-12

Odkurzacze przemysłowe i domowe różnią się od siebie pod wieloma względami, takimi jak moc, wydajność, budowa, trwałość oraz elastyczność. Właśnie te różnice sprawiają, że wynajem odkurzaczy przemysłowych może być korzystnym rozwiązaniem dla firm oraz osób prywatnych, które potrzebują sprzętu o wyższej mocy i wydajności do sprzątania na dużą skalę. W…

Przy jakich typach prac budowlanych zdają egzamin minikoparki?

2024-07-10

Minikoparki to niezwykle przydatne maszyny na placach budowy, które pozwalają na wykonywanie różnorodnych prac. Ich wszechstronność sprawia, że są one coraz częściej wykorzystywane w różnych dziedzinach budownictwa, takich jak inwestycje drogowe, budowa obiektów komercyjnych czy prace przy inwestycjach mieszkaniowych. Warto zatem dowiedzieć się, przy jakich typach prac budowlanych minikoparki zdają…

Potrzebujesz pomocy? Zamów kontakt z naszym Asystentem budowlanym

Zamawianie kontaktu
Edit Template

VERENT Sp. z o.o.
ul. Świętokrzyska 30 lok. 63
00-116 Warszawa

NIP: 5252674485
REGON: 365272419
KRS: 0000654222

Oddział Warszawa

ul.Pułkowa 43, 01-969 Warszawa

Oddział Łódź

ul. Wieniawskiego 42/44, 93-564 Łódź

Oddział Rusztowania

ul. Kolejowa 5, 05-092 Łomianki

© 2023 Copyright Verent Sp. z o.o.

Potrzebujesz pomocy w wyborze sprzętu?

Zamów rozmowę z naszym asystentem budowlanym.
Zamawianie telefon

Potrzebujesz pomocy w wyborze sprzętu?

Zamów kontakt mailowy z naszym asystentem budowlanym.

Zamawianie mail

Potrzebujesz pomocy w wyborze rusztowania?

Zamów rozmowę z naszym asystentem budowlanym.
Zamawianie telefon - rusztowania