Zapytaj Asystenta budowlanego

Potrzebujesz pomocy w wyborze odpowiedniego sprzętu do realizacji Twoich prac budowlanych? Zadzwoń.

+48 533 335 583

Edit Template
logo

Zapytaj Asystenta budowlanego

Potrzebujesz pomocy w wyborze odpowiedniego sprzętu do realizacji Twoich prac budowlanych?

+48 533 335 583

Edit Template

Zapytaj Asystenta budowlanego

Potrzebujesz pomocy w wyborze odpowiedniego sprzętu do realizacji Twoich prac budowlanych?

+48 533 335 583

Edit Template
Strona głównaBlog → Jak właściwie przeprowadzić szlifowanie posadzki betonowej?

Jak właściwie przeprowadzić szlifowanie posadzki betonowej?

Aby uzyskać gładką i równą posadzkę betonową, musisz ją najpierw oszlifować. Możesz to zrobić za pomocą różnych narzędzi i z zastosowaniem różnych technik szlifowania. Nie wiesz, jak się do tego zabrać? Zapoznaj się z naszym krótkim poradnikiem.

WYBÓR SZLIFIERKI

Przed przystąpieniem do szlifowania posadzki betonowej zastanów się, jaką szlifierkę wybrać. W przypadku niewielkiej podłogi, w piwnicy czy w garażu, wystarczająca może okazać się jednotarczowa szlifierka ręczna. Jeśli musisz oszlifować większą powierzchnię, na przykład halę produkcyjną czy magazyn, postaw na wielotarczową szlifierkę jezdną. Dzięki niej praca będzie znacznie wydajniejsza. Jeśli potrzebujesz szlifierki jedynie na krótki czas, nie musisz jej kupować ? znacznie lepszym rozwiązaniem będzie jej wynajem. W naszej wypożyczalni znajdziesz zarówno ręczne, jak i jezdne szlifierki do betonu renomowanych producentów, takich jak Bosch czy Schwamborn, które gwarantują wydajną i bezpieczną pracę.

WYBÓR NARZĘDZI DIAMENTOWYCH

Szlifowanie betonu przeprowadza się zazwyczaj z wykorzystaniem narzędzi diamentowych. Możesz za ich pomocą szlifować powierzchnie poziome, pionowe i złożone, takie jak schody, skutecznie usuwając stare powłoki oraz uzyskując precyzyjne efekty. W przypadku miękkich posadzek betonowych i warstw ściernych dobrze sprawdzą się narzędzia diamentowe o twardszym spoiwie metalowym. Do twardszych posadzek i okładzin, na przykład epoksydowych, odpowiedniejsze będą z kolei narzędzia o miękkim spoiwie. Posadzkę możesz szlifować niepełnym lub pełnym zestawem segmentów diamentowych. Lepsze efekty zapewnia druga z wymienionych konfiguracji.

NA SUCHO CZY NA MOKRO?

Po dobraniu właściwej szlifierki i narzędzi diamentowych musisz podjąć jeszcze jedną decyzję: szlifować na sucho czy na mokro? Szlifowanie na sucho wymaga zastosowania miękkich spoiw. Jest mniej efektywne w przypadku twardych materiałów. Zarysowania powstające w wyniku stosowania narzędzi diamentowych są jednak płytsze. Szlifowanie na mokro jest wydajniejsze, ale narzędzia diamentowe zużywają się szybciej, a to ze względu na obecność ścieru. Powoduje głębsze zarysowania, a miejsce pracy częstszego i bardziej czasochłonnego sprzątania. Niezależnie od wybranej metody szlifowania rozpocznij pracę od narzędzi diamentowych do obróbki zgrubnej, z czasem przechodząc do tarcz o drobniejszym ziarnie. Po uzyskaniu zadowalającego efektu nałóż nową powłokę i ciesz się piękną posadzką.

  • All Posts
  • Blog
Jak działają osuszacze powietrza?

2024-03-29

Osuszacze powietrza umożliwiają bardzo szybkie i sprawne pozbycie się nadmiaru wilgoci z pomieszczenia. Dlatego też wykorzystywane są szeroko zarówno przez profesjonalne ekipy remontowo-budowlane, jak i osoby prywatne. Jak dokładnie działają?

Czym grozi nadmierne zawilgocenie pomieszczenia

2024-03-26

Nadmierne zawilgocenie pomieszczeń może mieć bardzo poważne konsekwencje zarówno dla konstrukcji budynku, jak i zdrowia jego mieszkańców. Czym dokładnie grozi zbyt wysoki poziom wilgotności i jak wyeliminować ten problem? Czy nadmiar wilgoci wpływa na konstrukcję budynku? Nadmierne i długotrwałe zawilgocenie pomieszczeń jak najbardziej może negatywnie odbić się na konstrukcji budynku…

Potrzebujesz pomocy? Zamów kontakt z naszym Asystentem budowlanym

Zamawianie kontaktu
Edit Template

VERENT Sp. z o.o.
ul. Świętokrzyska 30 lok. 63
00-116 Warszawa

NIP: 5252674485
REGON: 365272419
KRS: 0000654222

Oddział Warszawa

ul.Pułkowa 43, 01-969 Warszawa

Oddział Łódź

ul. Wieniawskiego 42/44, 93-564 Łódź

Oddział Rusztowania

ul. Kolejowa 5, 05-092 Łomianki

© 2023 Copyright Verent Sp. z o.o.

Potrzebujesz pomocy w wyborze sprzętu?

Zamów rozmowę z naszym asystentem budowlanym.
Zamawianie telefon

Potrzebujesz pomocy w wyborze sprzętu?

Zamów kontakt mailowy z naszym asystentem budowlanym.

Zamawianie mail

Potrzebujesz pomocy w wyborze rusztowania?

Zamów rozmowę z naszym asystentem budowlanym.
Zamawianie telefon - rusztowania