Zapytaj Asystenta budowlanego

Potrzebujesz pomocy w wyborze odpowiedniego sprzętu do realizacji Twoich prac budowlanych? Zadzwoń.

+48 533 335 583

Edit Template
logo

Zapytaj Asystenta budowlanego

Potrzebujesz pomocy w wyborze odpowiedniego sprzętu do realizacji Twoich prac budowlanych?

+48 533 335 583

Edit Template

Zapytaj Asystenta budowlanego

Potrzebujesz pomocy w wyborze odpowiedniego sprzętu do realizacji Twoich prac budowlanych?

+48 533 335 583

Edit Template
Strona głównaBlog → Jak zadbać o kostkę brukową na posesji?

Jak zadbać o kostkę brukową na posesji?

Każdy chciałby cieszyć się piękną kostką brukową na swojej posesji. Zdarza się jednak, że na jej powierzchni pojawiają się różnego rodzaju zabrudzenia, które nie tylko pogarszają wygląd kostki, ale mogą wpływać również na pogorszenie jej właściwości. Jak sobie z nimi poradzić? Zapraszamy do zapoznania się z naszym krótkim poradnikiem.

Mycie kostki brukowej impregnowanej

Kostka brukowa fabrycznie impregnowana została podczas produkcji wstępnie zabezpieczona przed niekorzystną działalnością czynników atmosferycznych. W przypadku niezbyt dużych, punktowych zabrudzeń wystarczająca będzie woda i szorstka szczotka do czyszczenia kostki brukowej. Jeśli kostka nie była myta od kilku lat i zabrudzenia są rozleglejsze, najlepszym rozwiązaniem będzie skorzystanie z myjki ciśnieniowej. Z jej wykorzystaniem można szybko usunąć zacieki i zabrudzenia na dużej powierzchni. Za pomocą myjki można pozbyć się także chwastów, mchów i porostów ? najpierw dokładnie myjąc kostkę, a następnie nanosząc za jej pomocą środek o właściwościach biobójczych.

Mycie kostki brukowej nieimpregnowanej

Sytuacja wygląda inaczej w przypadku kostki brukowej nieimpregnowanej. Jako że nie posiada ona warstwy ochronnej, jest silniej narażona na wnikanie różnego rodzaju plam i zabrudzeń. Z tego powodu mycie kostki brukowej nieimpregnowanej jest znacznie utrudnione. Konieczne może okazać się skorzystanie ze specjalnego środka do czyszczenia kostki brukowej. Wniknie on w pory bruku i usunie zabrudzenia, nie pogarszając jego właściwości ani nie zmieniając jego wyglądu. Sposób czyszczenia zależny jest od zastosowanego preparatu.

Ponowna impregnacja kostki brukowej

Mycie kostki za pomocą myjki ciśnieniowej lub innego urządzenia natryskowego prowadzi do usuwania impregnatu. Po zakończeniu pielęgnacji, gdy kostka będzie już sucha, należy pokryć ją odpowiednim preparatem, który zwiększy jej odporność na zabrudzenia i ścieranie. Na rynku dostępne są środki dające efekt mokrej kostki, jak również impregnaty bezbarwne. Aby kostka zachowała swój wygląd na długi czas, impregnowanie należy powtarzać co kilka lat.

  • All Posts
  • Blog
Jak działają osuszacze powietrza?

2024-03-29

Osuszacze powietrza umożliwiają bardzo szybkie i sprawne pozbycie się nadmiaru wilgoci z pomieszczenia. Dlatego też wykorzystywane są szeroko zarówno przez profesjonalne ekipy remontowo-budowlane, jak i osoby prywatne. Jak dokładnie działają?

Czym grozi nadmierne zawilgocenie pomieszczenia

2024-03-26

Nadmierne zawilgocenie pomieszczeń może mieć bardzo poważne konsekwencje zarówno dla konstrukcji budynku, jak i zdrowia jego mieszkańców. Czym dokładnie grozi zbyt wysoki poziom wilgotności i jak wyeliminować ten problem? Czy nadmiar wilgoci wpływa na konstrukcję budynku? Nadmierne i długotrwałe zawilgocenie pomieszczeń jak najbardziej może negatywnie odbić się na konstrukcji budynku…

Potrzebujesz pomocy? Zamów kontakt z naszym Asystentem budowlanym

Zamawianie kontaktu
Edit Template

VERENT Sp. z o.o.
ul. Świętokrzyska 30 lok. 63
00-116 Warszawa

NIP: 5252674485
REGON: 365272419
KRS: 0000654222

Oddział Warszawa

ul.Pułkowa 43, 01-969 Warszawa

Oddział Łódź

ul. Wieniawskiego 42/44, 93-564 Łódź

Oddział Rusztowania

ul. Kolejowa 5, 05-092 Łomianki

© 2023 Copyright Verent Sp. z o.o.

Potrzebujesz pomocy w wyborze sprzętu?

Zamów rozmowę z naszym asystentem budowlanym.
Zamawianie telefon

Potrzebujesz pomocy w wyborze sprzętu?

Zamów kontakt mailowy z naszym asystentem budowlanym.

Zamawianie mail

Potrzebujesz pomocy w wyborze rusztowania?

Zamów rozmowę z naszym asystentem budowlanym.
Zamawianie telefon - rusztowania