Zapytaj Asystenta budowlanego

Potrzebujesz pomocy w wyborze odpowiedniego sprzętu do realizacji Twoich prac budowlanych? Zadzwoń.

+48 533 335 583

Edit Template
logo

Zapytaj Asystenta budowlanego

Potrzebujesz pomocy w wyborze odpowiedniego sprzętu do realizacji Twoich prac budowlanych?

+48 533 335 583

Edit Template

Zapytaj Asystenta budowlanego

Potrzebujesz pomocy w wyborze odpowiedniego sprzętu do realizacji Twoich prac budowlanych?

+48 533 335 583

Edit Template
Strona głównaBlog → Jaką moc powinien posiadać agregat prądotwórczy?

Jaką moc powinien posiadać agregat prądotwórczy?

Agregaty prądotwórcze są używane nie tylko w zakładach produkcyjnych czy na placach budowy. Urządzenia te cieszą się też coraz większą popularnością wśród osób prywatnych. Aby jednak generator należycie spełniał swoją funkcję, trzeba zadbać o właściwy dobór jego parametrów. W artykule podpowiadamy, jak prawidłowo dobrać moc agregatu prądotwórczego.

Czym różni się agregat jednofazowy od trójfazowego?

Można wyróżnić dwa podstawowe rodzaje agregatów prądotwórczych – jedno- i trójfazowe. Te pierwsze sprawdzają się doskonale przede wszystkim do użytku domowego. Służą do zasilania urządzeń o małej mocy, m.in. sprzętu AGD i RTV.

Agregaty prądotwórcze trójfazowe znajdują natomiast zastosowanie, gdy zapotrzebowania na prąd jest znacznie wyższe. Zazwyczaj są wykorzystywane w halach fabrycznych czy też podczas prac budowlanych i remontowych. Jako firma zajmująca się wynajmem agregatów prądotwórczych w Łodzi i okolicach doradzamy klientom, który typ generatora w ich przypadku będzie najlepszym rozwiązaniem.

Jak obliczyć potrzebną moc agregatu prądotwórczego?

Przed zakupem czy wynajmem agregatu prądotwórczego należy zastanowić się, jakie urządzenia będzie on zasilał jednocześnie. Następnie sprawdza się ich moc – każde urządzenie wyposażone jest w tabliczkę znamionową, na której znajduje się taka informacja, zwykle podana kilowatach (kW). Moce poszczególnych odbiorników trzeba zsumować – osobno urządzeń jednofazowych i trójfazowych. Na tej podstawie można ocenić, jakiej mocy generator będzie potrzebny.

Należy zaznaczyć, że moc agregatu prądotwórczego powinna być wyższa od oszacowanego zapotrzebowania na moc wszystkich urządzeń, które będą do niego podłączone. Podczas rozruchu każdy odbiornik pobiera bowiem znacznie więcej energii niż podczas pracy stałej – nawet 2 razy więcej.

  • All Posts
  • Blog
Kryteria wyboru piły do pustaków

2024-05-29

Wybór odpowiedniej piły do pustaków to kluczowy element sukcesu w pracach budowlanych. Właściwe narzędzie pozwoli na precyzyjne cięcie materiałów, oszczędność czasu i wysiłku, a także zminimalizowanie ryzyka uszkodzeń. W poniższym artykule przedstawimy kryteria, które warto wziąć pod uwagę przy wyborze piły do pustaków, zarówno dla profesjonalistów, jak i amatorów.

Budowa i działanie minikoparek

2024-05-25

Budowa i działanie minikoparek to fascynujący temat dla każdego, kto interesuje się branżą budowlaną. Te niewielkie maszyny zdobywają coraz większą popularność dzięki swojej wszechstronności i efektywności. W tym artykule przyjrzymy się bliżej budowie minikoparek, ich zastosowaniu oraz korzyściom płynącym z ich użytkowania. Przekonaj się sam, dlaczego są tak chętnie wykorzystywane.

Potrzebujesz pomocy? Zamów kontakt z naszym Asystentem budowlanym

Zamawianie kontaktu
Edit Template

VERENT Sp. z o.o.
ul. Świętokrzyska 30 lok. 63
00-116 Warszawa

NIP: 5252674485
REGON: 365272419
KRS: 0000654222

Oddział Warszawa

ul.Pułkowa 43, 01-969 Warszawa

Oddział Łódź

ul. Wieniawskiego 42/44, 93-564 Łódź

Oddział Rusztowania

ul. Kolejowa 5, 05-092 Łomianki

© 2023 Copyright Verent Sp. z o.o.

Potrzebujesz pomocy w wyborze sprzętu?

Zamów rozmowę z naszym asystentem budowlanym.
Zamawianie telefon

Potrzebujesz pomocy w wyborze sprzętu?

Zamów kontakt mailowy z naszym asystentem budowlanym.

Zamawianie mail

Potrzebujesz pomocy w wyborze rusztowania?

Zamów rozmowę z naszym asystentem budowlanym.
Zamawianie telefon - rusztowania