Zapytaj Asystenta budowlanego

Potrzebujesz pomocy w wyborze odpowiedniego sprzętu do realizacji Twoich prac budowlanych? Zadzwoń.

+48 533 335 583

Edit Template
logo

Zapytaj Asystenta budowlanego

Potrzebujesz pomocy w wyborze odpowiedniego sprzętu do realizacji Twoich prac budowlanych?

+48 533 335 583

Edit Template

Zapytaj Asystenta budowlanego

Potrzebujesz pomocy w wyborze odpowiedniego sprzętu do realizacji Twoich prac budowlanych?

+48 533 335 583

Edit Template
Strona głównaBlog → Jaki agregat prądotwórczy wybrać na plac budowy?

Jaki agregat prądotwórczy wybrać na plac budowy?

Agregaty prądotwórcze to urządzenia bardzo przydatne na budowie. Dzięki ich wykorzystaniu można prowadzić prace w miejscach oddalonych od sieci oraz nie przejmować się przerwami w dostawie prądu ? w przypadku awarii wszystkie zaplanowane prace mogą przebiegać zgodnie z terminem. Na rynku dostępnych jest wiele modeli agregatów prądotwórczych o różnych parametrach. Jaki sprawdzi się najlepiej na budowie?

Jednofazowy czy trójfazowy?

W zależności od zastosowania agregat musi dostarczyć prąd o odpowiednim napięciu. Wyróżnia się agregaty jednofazowe (230 V) oraz trójfazowe (400 V). Zazwyczaj część urządzeń wykorzystywanych na budowie jest jednofazowa, a część trójfazowa. Najlepszym wyborem będzie więc agregat trójfazowy, który będzie w stanie zasilić zarówno urządzenia 230 V, jak i 400 V. W naszej wypożyczalni dostępne są trójfazowe agregaty prądotwórcze od renomowanych producentów, takich jak Fogo czy Atlas Copco, w szerokim zakresie mocy. Jeśli jednak na budowie używane są wyłącznie narzędzia jednofazowe, nie ma po co przepłacać i najlepiej postawić na agregat jednofazowy.

Jaka moc agregatu będzie odpowiednia?

Moc to kolejny parametr, na który należy zwrócić uwagę przy wyborze agregatu prądotwórczego na budowę. Najważniejsze jest spełnienie jednego założenia: moc agregatu powinna być większa niż łączna moc wszystkich urządzeń, które zostaną do niego podłączone. Warto pamiętać, że przy jej obliczaniu należy wziąć pod uwagę moc maksymalną, a nie znamionową. Wynika to z faktu, że do rozruchu silnika elektrycznego może być wymagany nawet czterokrotnie silniejszy prąd niż dla pracy stałej. W przypadku agregatów mogących zasilać urządzenia jedno- i trójfazowe konieczne jest oddzielne zsumowanie mocy dla każdego napięcia, a następnie porównanie ich z mocą prądnicy dla prądu jedno- i trójfazowego.

Diesel, benzyna? a może LPG?

Wybierając agregat na budowę, warto również zastanowić się nad rodzajem silnika. W agregatach przeznaczonych do stosowania na budowie spotyka się głównie dwa ich rodzaje: Diesla i benzynowe. Ogólnie rzecz biorąc, agregaty z silnikiem Diesla są droższe w zakupie, ale tańsze w eksploatacji, a agregaty z silnikiem benzynowym tańsze w zakupie, ale droższe w eksploatacji. Na budowę polecane są te pierwsze, gdyż lepiej znoszą ciągłą pracę, a w dłuższej perspektywie czasowej koszt ich użytkowania jest niższy. Na rynku dostępne są również agregaty LPG, które charakteryzują się niskimi kosztami obsługi. Używa się ich jednak przede wszystkim w przemyśle.

  • All Posts
  • Blog
Jak frezować beton?

2024-01-22

Frezowanie betonu ma na celu usunięcie jego wierzchnich warstw oraz właściwe ukształtowanie powierzchni. Przeprowadza się je często w ramach przygotowania podłoża pod nową nawierzchnię. Proces ten wykonuje się przy użyciu specjalistycznych urządzeń – jednym z nich jest frezerka do betonu.

Usuwanie brudu bez szorowania – czy to możliwe?

2024-01-16

Wiele zabrudzeń, szczególnie tych tłustych, jest bardzo trudnych do usunięcia. Nawet mimo użycia detergentów i długiego szorowania może okazać się to wyczerpującym zadaniem. Tymczasem istnieją urządzenia, które pozwalają szybko i sprawnie pozbyć się takich zanieczyszczeń – są to myjki ciśnieniowe Kärcher.

Potrzebujesz pomocy? Zamów kontakt z naszym Asystentem budowlanym

Zamawianie kontaktu
Edit Template

VERENT Sp. z o.o.
ul. Świętokrzyska 30 lok. 63
00-116 Warszawa

NIP: 5252674485
REGON: 365272419
KRS: 0000654222

Oddział Warszawa

ul.Pułkowa 43, 01-969 Warszawa

Oddział Łódź

ul. Wieniawskiego 42/44, 93-564 Łódź

Oddział Rusztowania

ul. Kolejowa 5, 05-092 Łomianki

© 2023 Copyright Verent Sp. z o.o.

Potrzebujesz pomocy w wyborze sprzętu?

Zamów rozmowę z naszym asystentem budowlanym.
Zamawianie telefon

Potrzebujesz pomocy w wyborze sprzętu?

Zamów kontakt mailowy z naszym asystentem budowlanym.

Zamawianie mail

Potrzebujesz pomocy w wyborze rusztowania?

Zamów rozmowę z naszym asystentem budowlanym.
Zamawianie telefon - rusztowania