Zapytaj Asystenta budowlanego

Potrzebujesz pomocy w wyborze odpowiedniego sprzętu do realizacji Twoich prac budowlanych? Zadzwoń.

+48 533 335 583

Edit Template
logo

Zapytaj Asystenta budowlanego

Potrzebujesz pomocy w wyborze odpowiedniego sprzętu do realizacji Twoich prac budowlanych?

+48 533 335 583

Edit Template

Zapytaj Asystenta budowlanego

Potrzebujesz pomocy w wyborze odpowiedniego sprzętu do realizacji Twoich prac budowlanych?

+48 533 335 583

Edit Template
Strona głównaBlog → Jaki młot do kucia betonu wybrać?

Jaki młot do kucia betonu wybrać?

W trakcie prac remontowych i rozbiórkowych często zachodzi konieczność wyburzenia ściany czy skucia posadzki z betonu. Idealnym narzędziem do tego zadania będzie młot do kucia. Co należy wziąć pod uwagę przy jego wyborze?

Najważniejsze parametry? Moc oraz energia udaru

Przy wyborze młota do kucia betonu należy kierować się przede wszystkim dwoma parametrami. Pierwszym jest moc, która określa, ogólnie rzecz biorąc, co dane urządzenie potrafi. Do wyburzania płyt betonowych odpowiedni będzie młot o mocy nominalnej co najmniej 1000 W. Przy pomocy słabszych urządzeń, o mocy 600-700 W, można przeprowadzić skuwanie posadzek, wykładzin i ceramiki. Drugim czynnikiem jest energia udaru. Musi być ona odpowiednio wysoka, by młot poradził sobie ze skuciem betonu. Do krótkotrwałych prac o niskiej intensywności wystarczające będzie urządzenie o energii udaru w zakresie od kilku do kilkunastu J. W przypadku cięższych robót odpowiednim wyborem będzie młot do kucia o energii udaru minimum 20 J. Modele przeznaczone dla przedsiębiorstw budowlanych zajmujących się wyburzeniami charakteryzują się energią udaru na poziomie nawet 100 J.

Na co jeszcze warto zwrócić uwagę?

Podczas doboru młota do kucia warto zwrócić uwagę nie tylko na energię, ale również częstotliwość udaru. Typowe urządzenia zapewniają ponad 1000 uderzeń na minutę, ale do bardziej wymagających prac lepsze będą młoty o częstotliwości udaru od 3000 do 4000 drgań na minutę. Kolejnym kryterium jest prędkość obrotowa. Im mniejsza, tym większy moment obrotowy młota, a w efekcie zdolność do pokonywania oporów niszczonego materiału. Odpowiednie będą modele o prędkości obrotowej około 1000 obrotów na minutę. Ponadto należy zastanowić się nad typem uchwytu. Dwa najczęściej stosowane rodzaje to SDS plus i SDS max. Pierwszy będzie współpracować z uchwytem o średnicy około 25 mm, a drugi do 40 mm. W dużych młotach wyburzeniowych spotykany jest także uchwyt Hex 28. Uchwyty mogą być sześcio- lub dwunastokątne.

Co jeszcze powinien mieć dobry młot do kucia?

  • regulacja obrotów i udarów ? pozwala dostosować parametry urządzenia do charakteru wykonywanej pracy;
  • tłumienie drgań ? znacznie poprawia komfort pracy oraz wpływa na pewność chwytu;
  • możliwość kucia w pionie ? urządzenia wyposażone w tę funkcję są bardziej uniwersalne;
  • długość przewodu zasilającego ? powinna wynosić minimum 5 metrów;
  • bogate wyposażenie dodatkowe ? w jego skład wchodzi walizka do przechowywania i transportu, dodatkowe dłuta, lampka LED i wiele innych.

Marka też ma znaczenie

Decydując się na kupno lub wynajem młota do kucia, warto postawić na urządzenie uznanego producenta. Tańszy model to przeważnie pozorna oszczędność. W ofercie wypożyczalni VERENT znajdziesz młoty wyłącznie najlepszych marek, takich jak Bosch czy Wacker Neuson. Jeśli nie jesteś pewien, jaki model będzie dla Ciebie odpowiedni, skontaktuj się z nami, a chętnie udzielimy wszelkich niezbędnych informacji.

  • All Posts
  • Blog
Czym różnią się odkurzacze przemysłowe od zwykłych odkurzaczy?

2024-07-12

Odkurzacze przemysłowe i domowe różnią się od siebie pod wieloma względami, takimi jak moc, wydajność, budowa, trwałość oraz elastyczność. Właśnie te różnice sprawiają, że wynajem odkurzaczy przemysłowych może być korzystnym rozwiązaniem dla firm oraz osób prywatnych, które potrzebują sprzętu o wyższej mocy i wydajności do sprzątania na dużą skalę. W…

Przy jakich typach prac budowlanych zdają egzamin minikoparki?

2024-07-10

Minikoparki to niezwykle przydatne maszyny na placach budowy, które pozwalają na wykonywanie różnorodnych prac. Ich wszechstronność sprawia, że są one coraz częściej wykorzystywane w różnych dziedzinach budownictwa, takich jak inwestycje drogowe, budowa obiektów komercyjnych czy prace przy inwestycjach mieszkaniowych. Warto zatem dowiedzieć się, przy jakich typach prac budowlanych minikoparki zdają…

Potrzebujesz pomocy? Zamów kontakt z naszym Asystentem budowlanym

Zamawianie kontaktu
Edit Template

VERENT Sp. z o.o.
ul. Świętokrzyska 30 lok. 63
00-116 Warszawa

NIP: 5252674485
REGON: 365272419
KRS: 0000654222

Oddział Warszawa

ul.Pułkowa 43, 01-969 Warszawa

Oddział Łódź

ul. Wieniawskiego 42/44, 93-564 Łódź

Oddział Rusztowania

ul. Kolejowa 5, 05-092 Łomianki

© 2023 Copyright Verent Sp. z o.o.

Potrzebujesz pomocy w wyborze sprzętu?

Zamów rozmowę z naszym asystentem budowlanym.
Zamawianie telefon

Potrzebujesz pomocy w wyborze sprzętu?

Zamów kontakt mailowy z naszym asystentem budowlanym.

Zamawianie mail

Potrzebujesz pomocy w wyborze rusztowania?

Zamów rozmowę z naszym asystentem budowlanym.
Zamawianie telefon - rusztowania