Zapytaj Asystenta budowlanego

Potrzebujesz pomocy w wyborze odpowiedniego sprzętu do realizacji Twoich prac budowlanych? Zadzwoń.

+48 533 335 583

Edit Template
logo

Zapytaj Asystenta budowlanego

Potrzebujesz pomocy w wyborze odpowiedniego sprzętu do realizacji Twoich prac budowlanych?

+48 533 335 583

Edit Template

Zapytaj Asystenta budowlanego

Potrzebujesz pomocy w wyborze odpowiedniego sprzętu do realizacji Twoich prac budowlanych?

+48 533 335 583

Edit Template
Strona głównaBlog → Jakie są rodzaje rusztowań budowlanych?

Jakie są rodzaje rusztowań budowlanych?

Rusztowanie jest tymczasową konstrukcją, która umożliwia wykonanie prac na wysokościach. Wszystkie dostępne na rynku typy rusztowań budowlanych można podzielić na kilka grup ze względu na rodzaj elementów składowych oraz według sposobu mocowania (stabilizacji). Przygotowaliśmy przegląd najpopularniejszych rodzajów rusztowań.

Jak zamocować rusztowanie do fasady lub ściany?

Trzy podstawowe typy rusztowań to konstrukcje przejezdne, samostojące i mocowane do fasady budynku (lub do ściany w pomieszczeniach). Każda z nich ma inne możliwości i wynikające z nich zastosowania. Różnią się nie tylko budową, lecz przede wszystkim wysokością i nośnością.

Rusztowania przejezdne to konstrukcje wyposażone w koła, które pozwalają na łatwe przemieszczanie np. przy pracach instalacyjnych na sufitach. Mają ograniczoną wysokość, która zazwyczaj nie przekracza kilkunastu metrów. Również rusztowania samostojące nie wymagają mocowania do innych obiektów: uzyskują stabilność dzięki szeroko rozstawionym wspornikom przy podstawie.

Do prac na dużych wysokościach stosowane są rusztowania mocowane do ścian i fasad. Można je oprzeć na podłożu lub użyć wsporników i zawiesić na dowolnej wysokości na budynku. Wypożyczamy rusztowania fasadowe w Łodzi i w Warszawie. Wśród nich znajdziesz najpopularniejsze typy konstrukcji systemowych.

Czym wyróżniają się rusztowania systemowe?

Do rusztowań systemowych zaliczają się konstrukcje modułowe i ramowe. Pierwsze składają się ze stojaków z rozetami do mocowania rygli, stężeń (poziome i ukośne) oraz pomostów. W drugim typie konstrukcji również występują pomosty i stężenia, natomiast rygle i stojaki zostały zastąpione gotowymi ramami. Oba typy rusztowań są bardzo stabilne i mają dużą nośność. Modele modułowe umożliwiają łatwe dopasowanie do fasad o nietypowych formach.

Zaletą rusztowań systemowych jest szybki montaż. Ponadto pozwalają dodawać, usuwać lub wymieniać poszczególne elementy bez rozbierania całej konstrukcji.

  • All Posts
  • Blog
Jak działają osuszacze powietrza?

2024-03-29

Osuszacze powietrza umożliwiają bardzo szybkie i sprawne pozbycie się nadmiaru wilgoci z pomieszczenia. Dlatego też wykorzystywane są szeroko zarówno przez profesjonalne ekipy remontowo-budowlane, jak i osoby prywatne. Jak dokładnie działają?

Czym grozi nadmierne zawilgocenie pomieszczenia

2024-03-26

Nadmierne zawilgocenie pomieszczeń może mieć bardzo poważne konsekwencje zarówno dla konstrukcji budynku, jak i zdrowia jego mieszkańców. Czym dokładnie grozi zbyt wysoki poziom wilgotności i jak wyeliminować ten problem? Czy nadmiar wilgoci wpływa na konstrukcję budynku? Nadmierne i długotrwałe zawilgocenie pomieszczeń jak najbardziej może negatywnie odbić się na konstrukcji budynku…

Potrzebujesz pomocy? Zamów kontakt z naszym Asystentem budowlanym

Zamawianie kontaktu
Edit Template

VERENT Sp. z o.o.
ul. Świętokrzyska 30 lok. 63
00-116 Warszawa

NIP: 5252674485
REGON: 365272419
KRS: 0000654222

Oddział Warszawa

ul.Pułkowa 43, 01-969 Warszawa

Oddział Łódź

ul. Wieniawskiego 42/44, 93-564 Łódź

Oddział Rusztowania

ul. Kolejowa 5, 05-092 Łomianki

© 2023 Copyright Verent Sp. z o.o.

Potrzebujesz pomocy w wyborze sprzętu?

Zamów rozmowę z naszym asystentem budowlanym.
Zamawianie telefon

Potrzebujesz pomocy w wyborze sprzętu?

Zamów kontakt mailowy z naszym asystentem budowlanym.

Zamawianie mail

Potrzebujesz pomocy w wyborze rusztowania?

Zamów rozmowę z naszym asystentem budowlanym.
Zamawianie telefon - rusztowania