Zapytaj Asystenta budowlanego

Potrzebujesz pomocy w wyborze odpowiedniego sprzętu do realizacji Twoich prac budowlanych? Zadzwoń.

+48 533 335 583

Edit Template
logo

Zapytaj Asystenta budowlanego

Potrzebujesz pomocy w wyborze odpowiedniego sprzętu do realizacji Twoich prac budowlanych?

+48 533 335 583

Edit Template

Zapytaj Asystenta budowlanego

Potrzebujesz pomocy w wyborze odpowiedniego sprzętu do realizacji Twoich prac budowlanych?

+48 533 335 583

Edit Template
Strona głównaBlog → Jakie usługi wykonuje się minikoparką?

Jakie usługi wykonuje się minikoparką?

Minikoparki sprawdzają się doskonale podczas prowadzenia różnego rodzaju prac ziemnych. Niekiedy okazują się znacznie lepszym wyborem od swoich odpowiedników o standardowych wymiarach. W artykule wyjaśniamy, kiedy warto zdecydować się na zakup lub wynajem tej maszyny.

Jakie są zalety minikoparek?

Niewielkie wymiary i mniejsza masa to podstawowe zalety minikoparek. Dzięki tym cechom są wygodne w transportowaniu, a ponadto mogą być użytkowane na terenach o utrudnionym dostępie lub takich, gdzie swobodne manewrowanie większą maszyną mogłoby nie być możliwe. Dotyczy to m.in. przestrzeni miejskich, zwłaszcza tych silnie zurbanizowanych. Użycie minikoparki pozwala wówczas uniknąć uszkodzenia konstrukcji znajdujących się w pobliżu prowadzonych prac, np. chodników.

Na zakup czy wynajem minikoparki można się zdecydować również w przypadku gruntów błotnistych, bagiennych czy też piaszczystych. Są to niezwykle uniwersalne maszyny, które wyróżniają się bardzo dużą zwrotnością i szerokim zasięgiem kopania.

Gdzie znajdują zastosowanie minikoparki?

Prace ziemne to bezsprzecznie jedne z głównych zastosowań minikoparek. Maszyn tych używa się w celu wykonania wykopów pod instalacje wodno-kanalizacyjne lub gazowe, zbiorniki wodne, fundamenty, kostkę brukową czy ogrodzenia. Sprawdzają się podczas budowy chodników i podjazdów.

W zależności od modelu kompaktowe minikoparki mogą być wyposażone w dodatkowe narzędzia, jak nożyce, młot hydrauliczny, ubijak, widły czy świder. Za ich pomocą można kopać, zagęszczać i ubijać grunt, wyrównywać teren, przenosić gruz lub inne materiały, a także odśnieżać. Wielofunkcyjne minikoparki z odpowiednim osprzętem są powszechnie wykorzystywane podczas prowadzenia robót budowlanych i rozbiórkowych, a także w trakcie prac ogrodniczych i leśnych.

  • All Posts
  • Blog
Jak działają osuszacze powietrza?

2024-03-29

Osuszacze powietrza umożliwiają bardzo szybkie i sprawne pozbycie się nadmiaru wilgoci z pomieszczenia. Dlatego też wykorzystywane są szeroko zarówno przez profesjonalne ekipy remontowo-budowlane, jak i osoby prywatne. Jak dokładnie działają?

Czym grozi nadmierne zawilgocenie pomieszczenia

2024-03-26

Nadmierne zawilgocenie pomieszczeń może mieć bardzo poważne konsekwencje zarówno dla konstrukcji budynku, jak i zdrowia jego mieszkańców. Czym dokładnie grozi zbyt wysoki poziom wilgotności i jak wyeliminować ten problem? Czy nadmiar wilgoci wpływa na konstrukcję budynku? Nadmierne i długotrwałe zawilgocenie pomieszczeń jak najbardziej może negatywnie odbić się na konstrukcji budynku…

Potrzebujesz pomocy? Zamów kontakt z naszym Asystentem budowlanym

Zamawianie kontaktu
Edit Template

VERENT Sp. z o.o.
ul. Świętokrzyska 30 lok. 63
00-116 Warszawa

NIP: 5252674485
REGON: 365272419
KRS: 0000654222

Oddział Warszawa

ul.Pułkowa 43, 01-969 Warszawa

Oddział Łódź

ul. Wieniawskiego 42/44, 93-564 Łódź

Oddział Rusztowania

ul. Kolejowa 5, 05-092 Łomianki

© 2023 Copyright Verent Sp. z o.o.

Potrzebujesz pomocy w wyborze sprzętu?

Zamów rozmowę z naszym asystentem budowlanym.
Zamawianie telefon

Potrzebujesz pomocy w wyborze sprzętu?

Zamów kontakt mailowy z naszym asystentem budowlanym.

Zamawianie mail

Potrzebujesz pomocy w wyborze rusztowania?

Zamów rozmowę z naszym asystentem budowlanym.
Zamawianie telefon - rusztowania