Zbiorniki do przechowywania paliwa to jedne z kluczowych elementów wyposażenia ekipy budowlanej. Wykorzystywane są też w transporcie i rolnictwie oraz wielu innych branżach. Ważne, by tego typu pojemniki na olej napędowy były zgodne z obowiązującymi normami. Jakie powinny mieć właściwości? Wyjaśniamy!
Co powinno cechować zbiornik na paliwo?
Do magazynowania oleju napędowego nie powinno wykorzystywać się zwyczajnych pojemników. Stwarza to poważne zagrożenie wypadkiem, pożarem, a ponadto także zanieczyszczeniem środowiska naturalnego. Specjalne zbiorniki na paliwo wyróżniają się bardzo dobrymi parametrami wytrzymałościowymi – są odporne zarówno na substancje chemiczne, jak uszkodzenia mechaniczne oraz czynniki atmosferyczne, w tym wilgoć, wysokie i niskie temperatury.
Certyfikowane i atestowane zbiorniki do przechowywania paliwa, jakie nasza firma posiada w swojej ofercie, wykonywane są z materiałów niepodatnych na korozję. Należy zaznaczyć, że rozwój korozji na powierzchni pojemnika grozi wyciekiem paliwa oraz jego zanieczyszczeniem, a tym samym obniżeniem parametrów użytkowych. Zbiorniki na olej napędowy muszą być także co najmniej trudno palne i odznaczać się najwyższym stopniem szczelności.
Czym są dwupłaszczowe zbiorniki na paliwo?
Szczególnie polecane są nowoczesne dwupłaszczowe zbiorniki na paliwo. To specjalny rodzaj pojemników, zbudowanych z dwóch warstw materiału (zwykle stali albo tworzywa sztucznego), pomiędzy którymi znajduje się niewielka przestrzeń.
Najważniejsze właściwości dwupłaszczowych zbiorników na paliwo to doskonała odporność na uszkodzenia mechaniczne i działanie zmiennych warunków atmosferycznych. Mogą być z powodzeniem użytkowane przez ekipy budowlane, ale również stanowić wyposażenie firmy transportowej czy też gospodarstwa rolnego.