Zapytaj Asystenta budowlanego

Potrzebujesz pomocy w wyborze odpowiedniego sprzętu do realizacji Twoich prac budowlanych? Zadzwoń.

+48 533 335 583

Edit Template
logo

Zapytaj Asystenta budowlanego

Potrzebujesz pomocy w wyborze odpowiedniego sprzętu do realizacji Twoich prac budowlanych?

+48 533 335 583

Edit Template

Zapytaj Asystenta budowlanego

Potrzebujesz pomocy w wyborze odpowiedniego sprzętu do realizacji Twoich prac budowlanych?

+48 533 335 583

Edit Template
Strona głównaBlog → Jakie zbiorniki nadają się do przechowywania paliwa?

Jakie zbiorniki nadają się do przechowywania paliwa?

Zbiorniki do przechowywania paliwa to jedne z kluczowych elementów wyposażenia ekipy budowlanej. Wykorzystywane są też w transporcie i rolnictwie oraz wielu innych branżach. Ważne, by tego typu pojemniki na olej napędowy były zgodne z obowiązującymi normami. Jakie powinny mieć właściwości? Wyjaśniamy!

Co powinno cechować zbiornik na paliwo?

Do magazynowania oleju napędowego nie powinno wykorzystywać się zwyczajnych pojemników. Stwarza to poważne zagrożenie wypadkiem, pożarem, a ponadto także zanieczyszczeniem środowiska naturalnego. Specjalne zbiorniki na paliwo wyróżniają się bardzo dobrymi parametrami wytrzymałościowymi – są odporne zarówno na substancje chemiczne, jak uszkodzenia mechaniczne oraz czynniki atmosferyczne, w tym wilgoć, wysokie i niskie temperatury.

Certyfikowane i atestowane zbiorniki do przechowywania paliwa, jakie nasza firma posiada w swojej ofercie, wykonywane są z materiałów niepodatnych na korozję. Należy zaznaczyć, że rozwój korozji na powierzchni pojemnika grozi wyciekiem paliwa oraz jego zanieczyszczeniem, a tym samym obniżeniem parametrów użytkowych. Zbiorniki na olej napędowy muszą być także co najmniej trudno palne i odznaczać się najwyższym stopniem szczelności.

Czym są dwupłaszczowe zbiorniki na paliwo?

Szczególnie polecane są nowoczesne dwupłaszczowe zbiorniki na paliwo. To specjalny rodzaj pojemników, zbudowanych z dwóch warstw materiału (zwykle stali albo tworzywa sztucznego), pomiędzy którymi znajduje się niewielka przestrzeń.

Najważniejsze właściwości dwupłaszczowych zbiorników na paliwo to doskonała odporność na uszkodzenia mechaniczne i działanie zmiennych warunków atmosferycznych. Mogą być z powodzeniem użytkowane przez ekipy budowlane, ale również stanowić wyposażenie firmy transportowej czy też gospodarstwa rolnego.

  • All Posts
  • Blog
Czym różnią się odkurzacze przemysłowe od zwykłych odkurzaczy?

2024-07-12

Odkurzacze przemysłowe i domowe różnią się od siebie pod wieloma względami, takimi jak moc, wydajność, budowa, trwałość oraz elastyczność. Właśnie te różnice sprawiają, że wynajem odkurzaczy przemysłowych może być korzystnym rozwiązaniem dla firm oraz osób prywatnych, które potrzebują sprzętu o wyższej mocy i wydajności do sprzątania na dużą skalę. W…

Przy jakich typach prac budowlanych zdają egzamin minikoparki?

2024-07-10

Minikoparki to niezwykle przydatne maszyny na placach budowy, które pozwalają na wykonywanie różnorodnych prac. Ich wszechstronność sprawia, że są one coraz częściej wykorzystywane w różnych dziedzinach budownictwa, takich jak inwestycje drogowe, budowa obiektów komercyjnych czy prace przy inwestycjach mieszkaniowych. Warto zatem dowiedzieć się, przy jakich typach prac budowlanych minikoparki zdają…

Potrzebujesz pomocy? Zamów kontakt z naszym Asystentem budowlanym

Zamawianie kontaktu
Edit Template

VERENT Sp. z o.o.
ul. Świętokrzyska 30 lok. 63
00-116 Warszawa

NIP: 5252674485
REGON: 365272419
KRS: 0000654222

Oddział Warszawa

ul.Pułkowa 43, 01-969 Warszawa

Oddział Łódź

ul. Wieniawskiego 42/44, 93-564 Łódź

Oddział Rusztowania

ul. Kolejowa 5, 05-092 Łomianki

© 2023 Copyright Verent Sp. z o.o.

Potrzebujesz pomocy w wyborze sprzętu?

Zamów rozmowę z naszym asystentem budowlanym.
Zamawianie telefon

Potrzebujesz pomocy w wyborze sprzętu?

Zamów kontakt mailowy z naszym asystentem budowlanym.

Zamawianie mail

Potrzebujesz pomocy w wyborze rusztowania?

Zamów rozmowę z naszym asystentem budowlanym.
Zamawianie telefon - rusztowania