Zapytaj Asystenta budowlanego

Potrzebujesz pomocy w wyborze odpowiedniego sprzętu do realizacji Twoich prac budowlanych? Zadzwoń.

+48 533 335 583

Edit Template
logo

Zapytaj Asystenta budowlanego

Potrzebujesz pomocy w wyborze odpowiedniego sprzętu do realizacji Twoich prac budowlanych?

+48 533 335 583

Edit Template

Zapytaj Asystenta budowlanego

Potrzebujesz pomocy w wyborze odpowiedniego sprzętu do realizacji Twoich prac budowlanych?

+48 533 335 583

Edit Template
Strona głównaBlog → Kiedy agregat prądotwórczy stanowi świetne rezerwowe źródło energii elektrycznej?

Kiedy agregat prądotwórczy stanowi świetne rezerwowe źródło energii elektrycznej?

Agregaty prądotwórcze są wykorzystywane w różnych dziedzinach przemysłu. Jako rezerwowe źródło zasilania zapewniają ciągłość pracy w przypadku przerwy w dostawie prądu. Na zakup czy wynajem agregatu prądotwórczego często decydują się też osoby prywatne. W jakich okolicznościach taki generator może okazać się potrzebny? Wyjaśniamy.

Jak działa agregat prądotwórczy?

Na typową konstrukcję agregatu prądotwórczego składają się: silnik spalinowy, prądnica synchroniczna, rozdzielnica elektryczna i urządzenia kontrolno-pomiarowe. Całość umieszczona jest w jednej obudowie.

Agregaty prądotwórcze do działania nie potrzebują podłączenia do sieci zewnętrznych – są niezależnym źródłem energii, którą wytwarzają przy wykorzystaniu paliwa. Doskonale spełniają się więc w funkcji rezerwowego zasilania. Często stanowią podstawowe wyposażenie zakładów produkcyjnych. Niektórzy przedsiębiorcy decydują się na ich zakup lub dzierżawę – nasza firma oferuje krótko- i długoterminowy wynajem agregatów prądotwórczych.

Zastosowanie agregatów prądotwórczych

Agregaty prądotwórcze są niezbędne wszędzie tam, gdzie prąd jest niezbędny do prowadzenia działalności m.in. w sieciach handlowych, halach fabrycznych czy magazynach. W przypadku przerw w dostawie prądu utrzymują ciągłość pracy linii produkcyjnych czy lodówek chroniąc tym samym przed zastojami generującymi straty finansowe. W serwerowniach zapobiegają utracie danych i stanowią element systemu bezpieczeństwa informatycznego.

Agregaty prądotwórcze jako zasilanie awaryjne wykorzystywane są w placówkach medycznych, gdzie brak prądu stwarzałby zagrożenie dla życia i zdrowia pacjentów. Znajdują też zastosowanie w obiektach użyteczności publicznej, a także do użytku domowego. Warto zdecydować się na zakup czy wynajem agregatu prądotwórczego wszędzie tam, gdzie przewidywane są przerwy w dostawie energii, spowodowane np. modernizacją sieci energetycznej.

  • All Posts
  • Blog
Kryteria wyboru piły do pustaków

2024-05-29

Wybór odpowiedniej piły do pustaków to kluczowy element sukcesu w pracach budowlanych. Właściwe narzędzie pozwoli na precyzyjne cięcie materiałów, oszczędność czasu i wysiłku, a także zminimalizowanie ryzyka uszkodzeń. W poniższym artykule przedstawimy kryteria, które warto wziąć pod uwagę przy wyborze piły do pustaków, zarówno dla profesjonalistów, jak i amatorów.

Budowa i działanie minikoparek

2024-05-25

Budowa i działanie minikoparek to fascynujący temat dla każdego, kto interesuje się branżą budowlaną. Te niewielkie maszyny zdobywają coraz większą popularność dzięki swojej wszechstronności i efektywności. W tym artykule przyjrzymy się bliżej budowie minikoparek, ich zastosowaniu oraz korzyściom płynącym z ich użytkowania. Przekonaj się sam, dlaczego są tak chętnie wykorzystywane.

Potrzebujesz pomocy? Zamów kontakt z naszym Asystentem budowlanym

Zamawianie kontaktu
Edit Template

VERENT Sp. z o.o.
ul. Świętokrzyska 30 lok. 63
00-116 Warszawa

NIP: 5252674485
REGON: 365272419
KRS: 0000654222

Oddział Warszawa

ul.Pułkowa 43, 01-969 Warszawa

Oddział Łódź

ul. Wieniawskiego 42/44, 93-564 Łódź

Oddział Rusztowania

ul. Kolejowa 5, 05-092 Łomianki

© 2023 Copyright Verent Sp. z o.o.

Potrzebujesz pomocy w wyborze sprzętu?

Zamów rozmowę z naszym asystentem budowlanym.
Zamawianie telefon

Potrzebujesz pomocy w wyborze sprzętu?

Zamów kontakt mailowy z naszym asystentem budowlanym.

Zamawianie mail

Potrzebujesz pomocy w wyborze rusztowania?

Zamów rozmowę z naszym asystentem budowlanym.
Zamawianie telefon - rusztowania