Zapytaj Asystenta budowlanego

Potrzebujesz pomocy w wyborze odpowiedniego sprzętu do realizacji Twoich prac budowlanych? Zadzwoń.

+48 533 335 583

Edit Template
logo

Zapytaj Asystenta budowlanego

Potrzebujesz pomocy w wyborze odpowiedniego sprzętu do realizacji Twoich prac budowlanych?

+48 533 335 583

Edit Template

Zapytaj Asystenta budowlanego

Potrzebujesz pomocy w wyborze odpowiedniego sprzętu do realizacji Twoich prac budowlanych?

+48 533 335 583

Edit Template
Strona głównaBlog → Kiedy wynajem sprzętu budowlanego jest opłacalny bardziej niż zakup?

Kiedy wynajem sprzętu budowlanego jest opłacalny bardziej niż zakup?

Realizacja prac budowlanych i remontowych wymaga dysponowania odpowiednim sprzętem, niekiedy bardzo zaawansowanym, a co za tym idzie ? kosztownym. Nie zawsze trzeba jednak decydować się na jego zakup. Coraz popularniejszym rozwiązaniem jest wynajem potrzebnych maszyn i urządzeń budowlanych. W jakich sytuacjach to właśnie wypożyczenie sprzętu będzie bardziej opłacalnym rozwiązaniem?

Poszerzenie zakresu usług

Zdecydowana większość firm w Polsce rozpoczyna swoją działalność od świadczenia prostych usług remontowo-budowlanych, które nie wymagają zaawansowanych narzędzi. W pewnym momencie przedsiębiorcy decydują się na rozwój, który zazwyczaj wiąże się z koniecznością wejścia w posiadanie bardziej skomplikowanego sprzętu. Początkowo najlepiej zdecydować się na jego wynajem, gdyż nawet najlepiej opracowany plan rozwoju firmy nie daje niestety gwarancji sukcesu. W przypadku niepowodzenia sprzęt wystarczy oddać do wypożyczalni ? nie trzeba samodzielnie znajdować na niego kupca.

Natychmiastowa potrzeba

Niekiedy zdarzają się sytuacje, w których potrzeba skorzystania z konkretnego urządzenia jest niezwykle paląca ? na przykład dochodzi do awarii maszyny stanowiącej własność firmy, a prace budowlane muszą być bezzwłocznie kontynuowane. Decydując się na wynajem sprzętu budowlanego, można wejść w posiadanie poszukiwanego urządzenia właściwie od ręki. Nie trzeba dysponować dużym wkładem własnym, formalności ograniczone są do minimum, a koszt wynajmu stanowi ułamek kwoty, którą trzeba byłoby zapłacić za zakup maszyn lub narzędzi.

Okazjonalne prace

Wiele firm budowlanych oraz remontowych oferuje szeroki zakres usług, jednak zdaje sobie sprawę, że nie wszystkie prace realizowane są jednakowo często. W przypadku gdy klienci dopytują o możliwość wykonania danych prac jedynie okazjonalnie, zamiast kupować drogi sprzęt, który przez większość czasu nie będzie wykorzystywany, lepiej zdecydować się na jego wynajem dopiero wtedy, gdy będzie naprawdę potrzebny. Pozwoli to zarówno na oszczędność pieniędzy, jak i przestrzeni magazynowej, w której musiałyby być przechowywane zakupione urządzenia.

  • All Posts
  • Blog
Czym różnią się odkurzacze przemysłowe od zwykłych odkurzaczy?

2024-07-12

Odkurzacze przemysłowe i domowe różnią się od siebie pod wieloma względami, takimi jak moc, wydajność, budowa, trwałość oraz elastyczność. Właśnie te różnice sprawiają, że wynajem odkurzaczy przemysłowych może być korzystnym rozwiązaniem dla firm oraz osób prywatnych, które potrzebują sprzętu o wyższej mocy i wydajności do sprzątania na dużą skalę. W…

Przy jakich typach prac budowlanych zdają egzamin minikoparki?

2024-07-10

Minikoparki to niezwykle przydatne maszyny na placach budowy, które pozwalają na wykonywanie różnorodnych prac. Ich wszechstronność sprawia, że są one coraz częściej wykorzystywane w różnych dziedzinach budownictwa, takich jak inwestycje drogowe, budowa obiektów komercyjnych czy prace przy inwestycjach mieszkaniowych. Warto zatem dowiedzieć się, przy jakich typach prac budowlanych minikoparki zdają…

Potrzebujesz pomocy? Zamów kontakt z naszym Asystentem budowlanym

Zamawianie kontaktu
Edit Template

VERENT Sp. z o.o.
ul. Świętokrzyska 30 lok. 63
00-116 Warszawa

NIP: 5252674485
REGON: 365272419
KRS: 0000654222

Oddział Warszawa

ul.Pułkowa 43, 01-969 Warszawa

Oddział Łódź

ul. Wieniawskiego 42/44, 93-564 Łódź

Oddział Rusztowania

ul. Kolejowa 5, 05-092 Łomianki

© 2023 Copyright Verent Sp. z o.o.

Potrzebujesz pomocy w wyborze sprzętu?

Zamów rozmowę z naszym asystentem budowlanym.
Zamawianie telefon

Potrzebujesz pomocy w wyborze sprzętu?

Zamów kontakt mailowy z naszym asystentem budowlanym.

Zamawianie mail

Potrzebujesz pomocy w wyborze rusztowania?

Zamów rozmowę z naszym asystentem budowlanym.
Zamawianie telefon - rusztowania