Zapytaj Asystenta budowlanego

Potrzebujesz pomocy w wyborze odpowiedniego sprzętu do realizacji Twoich prac budowlanych? Zadzwoń.

+48 533 335 583

Edit Template
logo

Zapytaj Asystenta budowlanego

Potrzebujesz pomocy w wyborze odpowiedniego sprzętu do realizacji Twoich prac budowlanych?

+48 533 335 583

Edit Template

Zapytaj Asystenta budowlanego

Potrzebujesz pomocy w wyborze odpowiedniego sprzętu do realizacji Twoich prac budowlanych?

+48 533 335 583

Edit Template
Strona głównaBlog → Mycie elewacji domu krok po kroku

Mycie elewacji domu krok po kroku

Po kilku sezonach piękna niegdyś elewacja domu może prezentować się już nieco mniej okazale. Winnym tego stanu rzeczy są zazwyczaj kurz i sadza, a często także grzyby i glony. Zapoznaj się z naszym wpisem i dowiedz się, jak skutecznie wyczyścić elewację ze wszystkich zabrudzeń.

Wstępne mycie elewacji

Wstępne mycie elewacji należy przeprowadzić wyłącznie przy użyciu wody. Najlepiej wykorzystać do tego myjkę do mycia elewacji. Wyczyścisz nią każdy rodzaj elewacji: z tynku mineralnego, silikatowego i akrylowego, kamienia, klinkieru czy drewna. Jeśli nie masz myjki, wcale nie musisz jej kupować ? możesz zdecydować się na jej wynajem. W naszej firmie za wypożyczenie takiego urządzenia na dobę zapłacisz, w zależności od modelu, od około 100 do 300 złotych. Prawdopodobnie w zupełności wystarczające będzie jedno z tańszych urządzeń. Elewację należy myć z góry do dołu. Dzięki temu zabrudzenia z wyższych jej fragmentów nie będą spływały po już wyczyszczonej powierzchni. Za prace pielęgnacyjne najlepiej zabrać się w gorący letni dzień ? promienie słońca szybko wysuszą elewację.

Rozpylanie środka do zwalczania grzybów i glonów

Nieczyszczona przez dłuższy czas elewacja może być pokryta nalotem wywołanym działaniem grzybów i glonów. Na ich występowanie wpływa między innymi bliskość lasu, który zwiększa wilgotność powietrza. Aby sobie z nimi poradzić, po wstępnym umyciu elewacji nanieś na jej powierzchnię specjalny środek grzybobójczy do elewacji. Dzięki jego zastosowaniu elewacja będzie chroniona przed ponownym namnażaniem się zanieczyszczeń biologicznych. Do aplikacji preparatu, podobnie jak do mycia, najlepsza będzie myjka ciśnieniowa, ale możesz skorzystać też ze szczotki lub pędzla.

Kolejne kroki

Po wniknięciu preparatu i odczekaniu 12 lub 24 godzin warto wykonać kolejne mycie elewacji samą wodą. Jeśli jej powierzchnia będzie w Twojej ocenie wystarczająco czysta, możesz uznać prace pielęgnacyjne za zakończone. Jeśli jednak na elewacji nadal będą widoczne zanieczyszczenia, możesz ponownie rozpylić środek grzybobójczy. Aby dodatkowo zabezpieczyć elewację przed powrotem niechcianych ?gości?, użyj specjalnej farby z dodatkiem biocydów lub bezbarwnego impregnatu. Stworzysz w ten sposób niewidzialną powłokę ochronną, który zmniejszy porowatość i nasiąkliwość tynku.

  • All Posts
  • Blog
Jak działają osuszacze powietrza?

2024-03-29

Osuszacze powietrza umożliwiają bardzo szybkie i sprawne pozbycie się nadmiaru wilgoci z pomieszczenia. Dlatego też wykorzystywane są szeroko zarówno przez profesjonalne ekipy remontowo-budowlane, jak i osoby prywatne. Jak dokładnie działają?

Czym grozi nadmierne zawilgocenie pomieszczenia

2024-03-26

Nadmierne zawilgocenie pomieszczeń może mieć bardzo poważne konsekwencje zarówno dla konstrukcji budynku, jak i zdrowia jego mieszkańców. Czym dokładnie grozi zbyt wysoki poziom wilgotności i jak wyeliminować ten problem? Czy nadmiar wilgoci wpływa na konstrukcję budynku? Nadmierne i długotrwałe zawilgocenie pomieszczeń jak najbardziej może negatywnie odbić się na konstrukcji budynku…

Potrzebujesz pomocy? Zamów kontakt z naszym Asystentem budowlanym

Zamawianie kontaktu
Edit Template

VERENT Sp. z o.o.
ul. Świętokrzyska 30 lok. 63
00-116 Warszawa

NIP: 5252674485
REGON: 365272419
KRS: 0000654222

Oddział Warszawa

ul.Pułkowa 43, 01-969 Warszawa

Oddział Łódź

ul. Wieniawskiego 42/44, 93-564 Łódź

Oddział Rusztowania

ul. Kolejowa 5, 05-092 Łomianki

© 2023 Copyright Verent Sp. z o.o.

Potrzebujesz pomocy w wyborze sprzętu?

Zamów rozmowę z naszym asystentem budowlanym.
Zamawianie telefon

Potrzebujesz pomocy w wyborze sprzętu?

Zamów kontakt mailowy z naszym asystentem budowlanym.

Zamawianie mail

Potrzebujesz pomocy w wyborze rusztowania?

Zamów rozmowę z naszym asystentem budowlanym.
Zamawianie telefon - rusztowania