logo

Zapytaj Asystenta budowlanego

Potrzebujesz pomocy w wyborze odpowiedniego sprzętu do realizacji Twoich prac budowlanych?

+48 533 335 583

Edit Template

Zapytaj Asystenta budowlanego

Potrzebujesz pomocy w wyborze odpowiedniego sprzętu do realizacji Twoich prac budowlanych?

+48 533 335 583

Edit Template

Zapytaj Asystenta budowlanego

Potrzebujesz pomocy w wyborze odpowiedniego sprzętu do realizacji Twoich prac budowlanych? Zadzwoń.

+48 533 335 583

Edit Template
Strona głównaBlog → Myjki wysokociśnieniowe na zimną i gorącą wodę. Czym się od siebie różnią?

Myjki wysokociśnieniowe na zimną i gorącą wodę. Czym się od siebie różnią?

Zacieki na elewacji czy też zabrudzona kostka brukowa zdecydowanie mogą popsuć estetykę budynku i jego otoczenia. I choćby właściciele nieruchomości dokładali wszelkich starań, aby nie dopuścić do powstania nieestetycznych plam i przebarwień, pewnych zabrudzeń nie da się uniknąć. W takiej sytuacji z pomocą przychodzą myjki wysokociśnieniowe, które radzą sobie nawet z najbardziej uporczywymi zanieczyszczeniami. Urządzenia tego typu dzielą się na takie, które przeznaczone są do pracy z zimną lub gorącą wodą. Czym się od siebie różnią?

Zasada działania myjki wysokociśnieniowej, jak sama nazwa wskazuje, opiera się na wykorzystaniu wody pod ciśnieniem. Dzięki temu możliwe jest usunięcie najbardziej uporczywych zabrudzeń. Moc urządzenia zależy od wytwarzanego ciśnienia. W ofercie naszej wypożyczalni sprzętu budowlanego znajdują się urządzenia renomowanej firmy Karcher o ciśnieniu roboczym od 140 do 250 bar, dzięki czemu bez problemu można dobrać myjkę do swoich potrzeb. Aby jednak w pełni spełniała ona oczekiwania, z pewnością warto wiedzieć, czy zdecydować się na myjkę na zimną czy też na gorącą wodę. Choć urządzenia działają na tej samej zasadzie, różnią się między sobą szybkością działania oraz rodzajem usuwanego brudu.

Myjki wysokociśnieniowe na zimną wodę

Nietrudno się domyślić, że są to urządzenia, które do mycia wykorzystują zimną wodę. W związku z tym gorzej radzą sobie z usuwaniem tłustych zabrudzeń. Nie znaczy to jednak, że nie mogą być używane w takim celu. Wymaga to jedynie użycia specjalnych detergentów, które pomagają rozpuszczać tłuszcz. Ponadto im większa moc silnika, tym wyższe ciśnienie, a tym samym również lepsza skuteczność działania.

Niebywałą zaletą myjek na zimną wodę jest znacznie niższy koszt zakupu niż w przypadku myjek wykorzystujących wodę gorącą, a także kompaktowe rozmiary. Doskonale sprawdzają się one do prac domowych – bez problemu poradzą sobie z zanieczyszczeniami na kostce brukowej czy elewacji. Mogą być także używane do czyszczenia różnorodnych elementów mechanicznych pokrytych smarem czy olejem, trzeba się wtedy jednak liczyć z koniecznością zakupu detergentów, a niekiedy również specjalnych dysz. Ponadto proces czyszczenia z pewnością będzie dłuższy.

Myjki wysokociśnieniowe na gorącą wodę

Są to urządzenia wyposażone w wężownicę, która ma za zadanie podgrzanie wody. Jak łatwo się domyślić gorąca woda pod ciśnieniem doskonale i szybko radzi sobie z usunięciem tłustych zabrudzeń i nie wymaga to użycia żadnych detergentów. W związku z tym myjki tego typu są chętnie wykorzystywane w warsztatach samochodowych. Oczywiście trzeba się liczyć w ich przypadku z dość wysokim kosztem zakupu, jednak pozwolą uniknąć wydatków na detergenty. Ponadto z pewnością będą bardziej przyjazne dla środowiska naturalnego.

Myjki wysokociśnieniowe na gorącą wodę to urządzenia uniwersalne, ponieważ trzeba pamiętać, że można ich również używać w trybie zimnej wody. Są jednak mniej poręczne i wymagają więcej miejsca do przechowywania.

Podsumowując, myjki wysokociśnieniowe to urządzenia, które doskonale radzą sobie z usuwaniem uporczywych zabrudzeń. Zarówno te na zimną, jak i gorącą wodę mają swoje wady i zalety. Dokonując wyboru trzeba przede wszystkim uwzględnić swoje potrzeby oraz budżet. W przypadku prac wykonywanych sporadycznie warto zdecydować się na wynajem.

Potrzebujesz pomocy? Zamów kontakt z naszym Asystentem budowlanym

Zamawianie kontaktu
Edit Template

VERENT Sp. z o.o.
ul. Świętokrzyska 30 lok. 63
00-116 Warszawa

NIP: 5252674485
REGON: 365272419
KRS: 0000654222

Oddział Warszawa

ul.Pułkowa 43, 01-969 Warszawa

Oddział Łódź

ul. Wieniawskiego 42/44, 93-564 Łódź

Oddział Rusztowania

ul. Kolejowa 5, 05-092 Łomianki

© 2023 Copyright Verent Sp. z o.o.

Potrzebujesz pomocy w wyborze sprzętu?

Zamów rozmowę z naszym asystentem budowlanym.
Zamawianie telefon

Potrzebujesz pomocy w wyborze sprzętu?

Zamów kontakt mailowy z naszym asystentem budowlanym.

Zamawianie mail

Potrzebujesz pomocy w wyborze rusztowania?

Zamów rozmowę z naszym asystentem budowlanym.
Zamawianie telefon - rusztowania