W naszej wypożyczalni znajdziesz różne typy rusztowań budowlanych. Od trafności wyboru zależy komfort i bezpieczeństwo pracy na wysokości. Istotne są też koszty związane z wypożyczeniem lub zakupem konstrukcji oraz jej montażem. Doradzamy, na co zwrócić uwagę, aby optymalnie dopasować rusztowanie do typu fasady i rodzaju prac.
Jak dopasować rodzaj rusztowania do formy fasady?
Korzystając z naszej oferty, zaopatrzysz się w rusztowania fasadowe w Łodzi i Warszawie. Wybór konkretnego typu konstrukcji powinien być dostosowany do formy obiektu, przy którym znajdzie się rusztowanie:
- prosta, pionowa ściana frontowa — sprawdzi się każdy typ rusztowania: warszawskie (przy niższych obiektach), modułowe i ramowe;
- fasada z wystającymi elementami — w przypadku elementów wysuniętych poza lico ściany frontowej rozważ zastosowanie rusztowania modułowego, które pozwala na dużą elastyczność dopasowania do obiektów o nietypowej formie;
- rotundy, wieże, obiekty zabytkowe i przemysłowe — przy budynkach wzniesionych na planie koła (rotundy, baszty), mających wyjątkowo nieregularne formy (np. wieże kościołów, obiekty zabytkowe, konstrukcje przemysłowe, mosty), dobrym wyborem może być niesystemowe rusztowanie rurowo-złączkowe: jest pracochłonne w montażu, lecz pozostawia największą swobodę w dopasowywaniu do formy budynku.
W jakich sytuacjach optymalne jest rusztowanie ruchome?
Poza rusztowaniami stałymi dostępne są lekkie, wykonane z aluminium konstrukcje przejezdne. Doskonale sprawdzają się przy pracach instalacyjnych, które wymagają częstego zmiany miejsca pracy. Rusztowania wyposażone w układ jezdny pozwalają na szybkie przesuwanie, bez konieczności demontowania i ponownego składania w nowym miejscu. Można je stosować we wnętrzach i w plenerze.