Zapytaj Asystenta budowlanego

Potrzebujesz pomocy w wyborze odpowiedniego sprzętu do realizacji Twoich prac budowlanych? Zadzwoń.

+48 533 335 583

Edit Template
logo

Zapytaj Asystenta budowlanego

Potrzebujesz pomocy w wyborze odpowiedniego sprzętu do realizacji Twoich prac budowlanych?

+48 533 335 583

Edit Template

Zapytaj Asystenta budowlanego

Potrzebujesz pomocy w wyborze odpowiedniego sprzętu do realizacji Twoich prac budowlanych?

+48 533 335 583

Edit Template
Strona głównaBlog → Nagrzewnice elektryczne, olejowe, gazowe. Jaką nagrzewnicę wybrać?

Nagrzewnice elektryczne, olejowe, gazowe. Jaką nagrzewnicę wybrać?

Nagrzewnice to niezwykle przydatne urządzenia, które wykorzystywane są najczęściej do osuszania wnętrz bądź też ogrzewania pomieszczeń i przestrzeni, w których nie ma możliwości zastosowania tradycyjnego ogrzewania. Mają szerokie zastosowanie w budownictwie, są źródłem ciepła w halach produkcyjnych, a także ratunkiem w przypadku awarii systemów grzewczych. Na rynku dostępne są trzy rodzaje urządzeń tego typu – nagrzewnice elektryczne, olejowe i gazowe. Jaką najlepiej wybrać?

Rodzaje nagrzewnic

Wybór rodzaju nagrzewnicy zależy przede wszystkim od celu, jakiemu ma służyć, a także od kubatury pomieszczenia, jakie ma zostać ogrzane. W zależności od tego można zdecydować się na:

  • nagrzewnice elektryczne, doskonałe do małych i średnich pomieszczeń, zwłaszcza zagrożonych wybuchem lub takich, w których nie ma możliwości przewietrzania. Jak sama nazwa wskazuje zasilana są prądem. Jest to wygodne i komfortowe rozwiązanie. Nagrzewnice tego typu nie wytwarzają ognia ani nie emitują spalin. W związku z tym są w pełni bezpieczne. Ich wadą jest jednak dość wysoki koszt eksploatacji,
  • nagrzewnice olejowe, zasilane olejem opałowym bądź napędowym, o cichej pracy, świetnie sprawdzające się w nagrzewaniu średnich i dużych pomieszczeń. Są ciche i tanie w użytkowaniu, co jest ich największą zaletą. Większa moc przekłada się na dużą wydajność, co sprawia, że sprawdzają się w ogrzewaniu większych pomieszczeń. W ich przypadku trzeba wziąć jednak pod uwagę fakt, że emitują spaliny. Modele bez odprowadzania spalin będą bezpieczne w użyciu w pomieszczeniach o stałym dostępnie powietrza. Jeśli zaś chodzi o ogrzewania pomieszczeń, w których przebywają ludzie, należy wybrać nagrzewnice z odprowadzaniem spalin,
  • nagrzewnice gazowe, na propan lub propan-butan, o wysokiej sprawności cieplnej, przeznaczone do wykorzystania w dobrze wentylowanych pomieszczeniach. Ich zaleta jest niska cena i niewielkie koszty eksploatacji.

Wybór rodzaju nagrzewnicy należy dostosować do rodzaju pomieszczenia, a także do możliwości budżetu. W przypadku jednorazowego użycia, najlepiej skorzystać o oferty wynajmu, będzie ona z pewnością bardziej korzystna od zakupu. 

  • All Posts
  • Blog
Kryteria wyboru piły do pustaków

2024-05-29

Wybór odpowiedniej piły do pustaków to kluczowy element sukcesu w pracach budowlanych. Właściwe narzędzie pozwoli na precyzyjne cięcie materiałów, oszczędność czasu i wysiłku, a także zminimalizowanie ryzyka uszkodzeń. W poniższym artykule przedstawimy kryteria, które warto wziąć pod uwagę przy wyborze piły do pustaków, zarówno dla profesjonalistów, jak i amatorów.

Budowa i działanie minikoparek

2024-05-25

Budowa i działanie minikoparek to fascynujący temat dla każdego, kto interesuje się branżą budowlaną. Te niewielkie maszyny zdobywają coraz większą popularność dzięki swojej wszechstronności i efektywności. W tym artykule przyjrzymy się bliżej budowie minikoparek, ich zastosowaniu oraz korzyściom płynącym z ich użytkowania. Przekonaj się sam, dlaczego są tak chętnie wykorzystywane.

Potrzebujesz pomocy? Zamów kontakt z naszym Asystentem budowlanym

Zamawianie kontaktu
Edit Template

VERENT Sp. z o.o.
ul. Świętokrzyska 30 lok. 63
00-116 Warszawa

NIP: 5252674485
REGON: 365272419
KRS: 0000654222

Oddział Warszawa

ul.Pułkowa 43, 01-969 Warszawa

Oddział Łódź

ul. Wieniawskiego 42/44, 93-564 Łódź

Oddział Rusztowania

ul. Kolejowa 5, 05-092 Łomianki

© 2023 Copyright Verent Sp. z o.o.

Potrzebujesz pomocy w wyborze sprzętu?

Zamów rozmowę z naszym asystentem budowlanym.
Zamawianie telefon

Potrzebujesz pomocy w wyborze sprzętu?

Zamów kontakt mailowy z naszym asystentem budowlanym.

Zamawianie mail

Potrzebujesz pomocy w wyborze rusztowania?

Zamów rozmowę z naszym asystentem budowlanym.
Zamawianie telefon - rusztowania