Nagrzewnice są bardzo często wykorzystywane podczas prac wykończeniowych. Znajdują też zastosowanie jako awaryjne ogrzewanie. Ważne, by wybrać urządzenie odpowiednie do warunków panujących na miejscu. Który rodzaj nagrzewnicy sprawdzi się w niewielkich przestrzeniach? Podpowiadamy!
Podstawowe rodzaje nagrzewnic
Ze względu na sposób zasilania można wyróżnić trzy rodzaje nagrzewnic budowlanych. Każda ma swoje zalety, ale i wady. Nagrzewnica olejowa, działająca dzięki olejowi opałowemu bądź napędowemu, odznacza się cichym trybem pracy i niskimi kosztami eksploatacyjnym. Generuje jednak spaliny, więc musi być używana w obiektach o stałym dostępie powietrza – poleca się ją przede wszystkim do większych pomieszczeń.
Również i nagrzewnica gazowa na propan lub propan-butan nadaje się jedynie do przestrzeni o dobrej wentylacji. Z kolei trzeci typ tego urządzenia, a więc wydajna nagrzewnica elektryczna ma szersze zastosowanie. To właśnie ją wykorzystuje się głównie w przypadku małych i średnich pomieszczeń.
Jakie są zalety nagrzewnic elektrycznych?
Jako specjaliści od wynajmu nagrzewnic elektrycznych w Warszawie i Łodzi dysponujemy urządzeniami o zróżnicowanych parametrach technicznych – przy wyborze modelu trzeba wziąć pod uwagę charakter prowadzonych prac i kubaturę pomieszczenia.
Jedną z najważniejszych zalet nagrzewnic elektrycznych jest brak emisji spalin. Zasilane prądem mogą być wykorzystywane nawet w miejscach zagrożonych wybuchem czy też takich, których nie da się przewietrzyć. Są proste i wygodne w obsłudze, zapewniają wysoki poziom bezpieczeństwa. Ceni się je też za cichą pracę i to, że rozprowadzają ciepłe powietrze w sposób równomierny. Warto jednak wspomnieć, że w porównaniu do swoich spalinowych i gazowych odpowiedników mogą być droższe w eksploatacji.