Zapytaj Asystenta budowlanego

Potrzebujesz pomocy w wyborze odpowiedniego sprzętu do realizacji Twoich prac budowlanych? Zadzwoń.

+48 533 335 583

Edit Template
logo

Zapytaj Asystenta budowlanego

Potrzebujesz pomocy w wyborze odpowiedniego sprzętu do realizacji Twoich prac budowlanych?

+48 533 335 583

Edit Template

Zapytaj Asystenta budowlanego

Potrzebujesz pomocy w wyborze odpowiedniego sprzętu do realizacji Twoich prac budowlanych?

+48 533 335 583

Edit Template
Strona głównaBlog → Narzędzia pneumatyczne czy elektronarzędzia – które wybrać?

Narzędzia pneumatyczne czy elektronarzędzia - które wybrać?

Gdy tradycyjne narzędzia okazują się niewystarczające, z pomocą przychodzą elektronarzędzia oraz narzędzia pneumatyczne. Choć wśród obu tych grup znajdziemy urządzenia o podobnych zastosowaniach, takie jak wiertarki, szlifierki czy pilarki, różnią się one między sobą sposobem zasilania i wieloma innymi cechami. Tłumaczymy różnice pomiędzy elektronarzędziami oraz narzędziami pneumatycznymi, a także podpowiadamy, na które się zdecydować.

Elektronarzędzia

Elektronarzędzia są zdecydowanie najpopularniejszym rodzajem narzędzi. Producenci oferują je w ogromnym wyborze modeli o zróżnicowanych parametrach. Jak wynika z samej ich nazwy, elektronarzędzia wyposażone są w silnik elektryczny i zasilane są prądem elektrycznym. Występują w wersji zasilanej sieciowo lub za pomocą akumulatora. Można je także podzielić na ręczne oraz stacjonarne. Elektronarzędzia znajdują zastosowanie zarówno w drobnych pracach domowych, jak i w dużych firmach remontowo-budowlanych, a także przemyśle.

Narzędzia pneumatyczne

Narzędzia pneumatyczne nie są tak powszechne jak elektronarzędzia, jednak stale zyskują na popularności. Do ich zasilania wykorzystywane jest sprężone powietrze z kompresora lub sprężarki powietrza. Dzięki temu są tańsze w eksploatacji od elektronarzędzi, o mniej więcej połowę efektywniejsze przy tych samych wymiarach i masie, a także mniej podatne na usterki. Narzędzia pneumatyczne nie iskrzą podczas pracy, dlatego nie stanowią zagrożenia pożarowego, więc można je stosować w miejscach zagrożonych wybuchem, takich jak kopalnie czy rafinerie.

Które narzędzia wybrać?

Elektronarzędzia czy narzędzia pneumatyczne? Nie ma jasnej odpowiedzi na to pytanie. Elektronarzędzia o parametrach zbliżonych do narzędzi pneumatycznych są zazwyczaj tańsze, ale wiele zależy od marki. Narzędzia pneumatyczne charakteryzują się niższymi kosztami utrzymania, a dzięki nieskomplikowanej konstrukcji nie psują się tak często jak ich bardziej złożone pod względem budowy odpowiedniki zasilane prądem elektrycznym. Elektronarzędzia, zwłaszcza zasilane akumulatorowo, są z kolei wygodniejsze w eksploatacji, gdyż nie wymagają do działania dodatkowych urządzeń. Przed wyborem narzędzi warto więc rozważyć wszystkie za i przeciw oraz dobrze zastanowić się, do czego będą nam potrzebne, a dopiero na tej podstawie zdecydować o wynajmie odpowiednich urządzeń.

  • All Posts
  • Blog
Jak działają osuszacze powietrza?

2024-03-29

Osuszacze powietrza umożliwiają bardzo szybkie i sprawne pozbycie się nadmiaru wilgoci z pomieszczenia. Dlatego też wykorzystywane są szeroko zarówno przez profesjonalne ekipy remontowo-budowlane, jak i osoby prywatne. Jak dokładnie działają?

Czym grozi nadmierne zawilgocenie pomieszczenia

2024-03-26

Nadmierne zawilgocenie pomieszczeń może mieć bardzo poważne konsekwencje zarówno dla konstrukcji budynku, jak i zdrowia jego mieszkańców. Czym dokładnie grozi zbyt wysoki poziom wilgotności i jak wyeliminować ten problem? Czy nadmiar wilgoci wpływa na konstrukcję budynku? Nadmierne i długotrwałe zawilgocenie pomieszczeń jak najbardziej może negatywnie odbić się na konstrukcji budynku…

Potrzebujesz pomocy? Zamów kontakt z naszym Asystentem budowlanym

Zamawianie kontaktu
Edit Template

VERENT Sp. z o.o.
ul. Świętokrzyska 30 lok. 63
00-116 Warszawa

NIP: 5252674485
REGON: 365272419
KRS: 0000654222

Oddział Warszawa

ul.Pułkowa 43, 01-969 Warszawa

Oddział Łódź

ul. Wieniawskiego 42/44, 93-564 Łódź

Oddział Rusztowania

ul. Kolejowa 5, 05-092 Łomianki

© 2023 Copyright Verent Sp. z o.o.

Potrzebujesz pomocy w wyborze sprzętu?

Zamów rozmowę z naszym asystentem budowlanym.
Zamawianie telefon

Potrzebujesz pomocy w wyborze sprzętu?

Zamów kontakt mailowy z naszym asystentem budowlanym.

Zamawianie mail

Potrzebujesz pomocy w wyborze rusztowania?

Zamów rozmowę z naszym asystentem budowlanym.
Zamawianie telefon - rusztowania