Zapytaj Asystenta budowlanego

Potrzebujesz pomocy w wyborze odpowiedniego sprzętu do realizacji Twoich prac budowlanych? Zadzwoń.

+48 533 335 583

Edit Template
logo

Zapytaj Asystenta budowlanego

Potrzebujesz pomocy w wyborze odpowiedniego sprzętu do realizacji Twoich prac budowlanych?

+48 533 335 583

Edit Template

Zapytaj Asystenta budowlanego

Potrzebujesz pomocy w wyborze odpowiedniego sprzętu do realizacji Twoich prac budowlanych?

+48 533 335 583

Edit Template
Strona głównaBlog → Odkurzacz parowy czy parownica ? które urządzenie wybrać?

Odkurzacz parowy czy parownica ? które urządzenie wybrać?

Czyszczenie parą jest ciekawą alternatywą dla stosowania chemicznych detergentów. Z dobrodziejstw pary pozwalają skorzystać różnego rodzaju urządzenia, w tym parownica oraz odkurzacz parowy. Czym różnią się między sobą te sprzęty i który z nich będzie lepszym wyborem?

Parownica ? łatwe czyszczenie różnych powierzchni

Parownica to urządzenie elektryczne wyposażone w zbiornik z wodą. Jej działanie wygląda następująco: woda w zbiorniku zagotowywana jest do temperatury około 100 stopni Celsjusza. Urządzenie wyposażone jest w dysze, przez które powstała para wodna wyrzucana jest pod dużym ciśnieniem w wybranym kierunku. Dzięki temu możliwe jest dokładne wyczyszczenie różnego rodzaju powierzchni ? nie tylko paneli, ale także wykładzin, mebli, artykułów gospodarstwa domowego, luster, a nawet samochodów. Ze względu na niewielkie rozmiary i wagę świetnie sprawdzi się w czyszczeniu drobnych przedmiotów znajdujących się na wysokości. Warto jednak pamiętać, że parownica, podobnie jak inne urządzenia parowe, nie nadaje się do mycia podłóg drewnianych, woskowanych i olejowanych, obić z weluru oraz zasłon wyprodukowanych z delikatnych tkanin.

Odkurzacz parowy ? specjalista w sprzątaniu podłóg

Odkurzacz parowy jest urządzeniem podobnym do parownicy, jednak nieco od niej większym. Oferuje dwie funkcje w jednym: produkcję pary oraz charakterystyczne dla odkurzaczy ssanie. Również posiada zbiornik z wodą, która podgrzewana jest do temperatury wrzenia, by następnie zostać wypuszczona pod wysokim ciśnieniem we wskazanym kierunku. Brud zostaje zmiękczony, dzięki czemu można bez problemu wciągnąć go odkurzaczem. Odkurzacz parowy będzie najlepszym wyborem, gdy konieczne jest częste czyszczenie podłóg. Wszystko dzięki jednoczesnemu rozmiękczaniu i pochłanianiu zabrudzeń, co daje lepszy efekt. Odkurzacz parowy jest droższy od parownicy, ale jeśli potrzebujesz go jedynie okazjonalnie, wcale nie musisz go kupować. Oferta VERENT obejmuje wynajem odkurzacza parowego o mocy 3000 W. To urządzenie przeznaczone do specjalistycznych zastosowań w przemyśle, handlu, placówkach służby zdrowia czy gastronomii. Odkurzacz wyposażony jest w długi przewód zasilający, a w zestawie znajdują się końcówki do różnego rodzaju zabrudzeń.

  • All Posts
  • Blog
Jak frezować beton?

2024-01-22

Frezowanie betonu ma na celu usunięcie jego wierzchnich warstw oraz właściwe ukształtowanie powierzchni. Przeprowadza się je często w ramach przygotowania podłoża pod nową nawierzchnię. Proces ten wykonuje się przy użyciu specjalistycznych urządzeń – jednym z nich jest frezerka do betonu.

Usuwanie brudu bez szorowania – czy to możliwe?

2024-01-16

Wiele zabrudzeń, szczególnie tych tłustych, jest bardzo trudnych do usunięcia. Nawet mimo użycia detergentów i długiego szorowania może okazać się to wyczerpującym zadaniem. Tymczasem istnieją urządzenia, które pozwalają szybko i sprawnie pozbyć się takich zanieczyszczeń – są to myjki ciśnieniowe Kärcher.

Potrzebujesz pomocy? Zamów kontakt z naszym Asystentem budowlanym

Zamawianie kontaktu
Edit Template

VERENT Sp. z o.o.
ul. Świętokrzyska 30 lok. 63
00-116 Warszawa

NIP: 5252674485
REGON: 365272419
KRS: 0000654222

Oddział Warszawa

ul.Pułkowa 43, 01-969 Warszawa

Oddział Łódź

ul. Wieniawskiego 42/44, 93-564 Łódź

Oddział Rusztowania

ul. Kolejowa 5, 05-092 Łomianki

© 2023 Copyright Verent Sp. z o.o.

Potrzebujesz pomocy w wyborze sprzętu?

Zamów rozmowę z naszym asystentem budowlanym.
Zamawianie telefon

Potrzebujesz pomocy w wyborze sprzętu?

Zamów kontakt mailowy z naszym asystentem budowlanym.

Zamawianie mail

Potrzebujesz pomocy w wyborze rusztowania?

Zamów rozmowę z naszym asystentem budowlanym.
Zamawianie telefon - rusztowania