Zapytaj Asystenta budowlanego

Potrzebujesz pomocy w wyborze odpowiedniego sprzętu do realizacji Twoich prac budowlanych? Zadzwoń.

+48 533 335 583

Edit Template
logo

Zapytaj Asystenta budowlanego

Potrzebujesz pomocy w wyborze odpowiedniego sprzętu do realizacji Twoich prac budowlanych?

+48 533 335 583

Edit Template

Zapytaj Asystenta budowlanego

Potrzebujesz pomocy w wyborze odpowiedniego sprzętu do realizacji Twoich prac budowlanych?

+48 533 335 583

Edit Template
Strona głównaBlog → Odkurzanie na mokro czy na sucho? Zalety i wady obu rozwiązań

Odkurzanie na mokro czy na sucho? Zalety i wady obu rozwiązań

Wśród odkurzaczy przemysłowych znajdziesz modele przeznaczone do pracy na sucho, piorące i wyposażone w parownicę. Wybór określonego typu urządzenia powinien być podyktowany rodzajem zanieczyszczeń i wymaganiami sanitarnymi sprzątanej przestrzeni. Zapraszamy na przegląd zalet odkurzaczy przemysłowych pracujących na sucho i na mokro.

Na wstępie ważne ostrzeżenie: nie ryzykuj sprzątania po remoncie czy w warsztacie przy użyciu odkurzacza domowego. Możesz łatwo zablokować lub trwale uszkodzić urządzenie. Nie masz odpowiedniego sprzętu? To żaden problem ? oferujemy szybki i atrakcyjny cenowo wynajem odkurzacza budowlanego w Warszawie lub w Łodzi. W ofercie naszych wypożyczalni znajdziesz wszystkie popularne typy odkurzaczy przemysłowych i budowlanych.

Jakie pomieszczenia należy odkurzać na sucho?

Odkurzanie na sucho jest dominującą formą użycia odkurzaczy. Sprawdza się doskonale przy usuwaniu zanieczyszczeń suchych, które nie są związane z podłożem. Wydajne odkurzacze przemysłowe są niezbędne przy sprzątaniu biur, hal magazynowych, hal sportowych, hoteli, obiektów gastronomicznych i usługowych. Modele zbierające suche zanieczyszczenia są równie użyteczne przy sprzątaniu codziennym, jak i w czasie porządkowania pomieszczeń po remontach.

Odkurzacze są niezbędne w warsztatach, w tym szczególnie przy obróbce drewna i materiałów drewnopochodnych. Wykorzystywane są na dwa sposoby. Po pierwsze do usuwania wiórów i trocin po zakończonej pracy. Ponadto obsługują w czasie pracy elektronarzędzia: odsysają pył i ścinki w momencie ich powstawania. Dzięki temu obróbka drewna jest nie tylko czystsza, lecz także bezpieczniejsza dla zdrowia. Trudno też wyobrazić sobie szlifowanie dużych powierzchni tynków gipsowych bez użycia odkurzacza budowlanego w zestawie ze szlifierką.

Większość profesjonalnych odkurzaczy budowlanych radzi sobie również ze skrawkami metali i tworzyw sztucznych oraz zanieczyszczeniami mokrymi. Bez większego trudu zbierają rozlaną wodę i inne płyny.

Kiedy konieczne jest użycie odkurzacza piorącego?

Odkurzacz pracujący na sucho świetnie nadaje się do usuwania piasku, kurzu drobnych zanieczyszczeń powierzchniowych z tapicerek i wykładzin dywanowych. Jednak nie poradzi sobie z plamami i zabrudzeniami z zaschniętego jedzenia czy błota. Do usuwania uporczywych zabrudzeń z dywanów i wykładzin najlepiej użyć odkurzacza piorącego. Działanie tego typu urządzeń polega na nanoszeniu wody z detergentem (w postaci piany) na czyszczone powierzchnie i odsysaniu jej wraz z rozpuszczonymi zabrudzeniami.

Użycie odkurzaczy piorących jest szczególnie zalecane wszędzie tam, gdzie należy ograniczyć pylenie. Ma to pierwszorzędne znaczenie w placówkach ochrony zdrowia i w pomieszczeniach produkcyjnych o podwyższonych wymaganiach higienicznych. Odkurzacze piorące są polecane do sprzątania pomieszczeń, z których korzystają alergicy. Woda z detergentami skutecznie usuwa brud i roztocza z włókien dywanów oraz wykładzin podłogowych.

Warto podkreślić, że urządzenia piorące mogą też być wykorzystywane do sprzątania na sucho. Nie ustępują parametrami standardowym odkurzaczom.

Na jakie zabrudzenia najlepszy jest odkurzacz z parownicą?

Odkurzacz z parownicą jest w stanie usuwać zanieczyszczenia, wobec których nieskuteczne są odkurzacze pracujące na sucho i urządzenia piorące. Para wodna łączy działanie wody z wysoką temperaturą. Dzięki temu łatwo usuwa zastarzały brud z gładkich powierzchni. Doskonale nadaje się m.in. do czyszczenia posadzek i blatów, powierzchni wykonanych z drewna, metalu, kamienia, szkła i twardych tworzyw sztucznych.

Bardzo istotną zaletą urządzeń parowych jest to, że nie tylko usuwają brud, lecz także bardzo skutecznie dezynfekują oczyszczane powierzchnie. Dlatego są chętnie stosowane w ochronie zdrowia, w przemyśle spożywczym i w lokalach gastronomicznych. Wykazują też dużą skuteczność w zbieraniu zanieczyszczeń tłustych. W miejscach, w których odkurzacz parowy okazał się nieskuteczny, należy zastosować myjki ciśnieniowe ? najlepiej urządzenia na gorącą wodę.

Przeprowadzona analiza prowadzi do oczywistego wniosku: liczne zalety ma zarówno odkurzanie na sucho, jak i na mokro. Skuteczność odkurzania zależy od właściwego doboru urządzenia do rodzaju zanieczyszczeń i sprzątanej powierzchni. Nie da się usunąć pyłu ze ścierania gipsu odkurzaczem piorącym lub parowym. Z kolei najlepszy odkurzacz pracujący na sucho nie jest skuteczny w usuwaniu plam z wykładzin i tapicerek.

  • All Posts
  • Blog
Kryteria wyboru piły do pustaków

2024-05-29

Wybór odpowiedniej piły do pustaków to kluczowy element sukcesu w pracach budowlanych. Właściwe narzędzie pozwoli na precyzyjne cięcie materiałów, oszczędność czasu i wysiłku, a także zminimalizowanie ryzyka uszkodzeń. W poniższym artykule przedstawimy kryteria, które warto wziąć pod uwagę przy wyborze piły do pustaków, zarówno dla profesjonalistów, jak i amatorów.

Budowa i działanie minikoparek

2024-05-25

Budowa i działanie minikoparek to fascynujący temat dla każdego, kto interesuje się branżą budowlaną. Te niewielkie maszyny zdobywają coraz większą popularność dzięki swojej wszechstronności i efektywności. W tym artykule przyjrzymy się bliżej budowie minikoparek, ich zastosowaniu oraz korzyściom płynącym z ich użytkowania. Przekonaj się sam, dlaczego są tak chętnie wykorzystywane.

Potrzebujesz pomocy? Zamów kontakt z naszym Asystentem budowlanym

Zamawianie kontaktu
Edit Template

VERENT Sp. z o.o.
ul. Świętokrzyska 30 lok. 63
00-116 Warszawa

NIP: 5252674485
REGON: 365272419
KRS: 0000654222

Oddział Warszawa

ul.Pułkowa 43, 01-969 Warszawa

Oddział Łódź

ul. Wieniawskiego 42/44, 93-564 Łódź

Oddział Rusztowania

ul. Kolejowa 5, 05-092 Łomianki

© 2023 Copyright Verent Sp. z o.o.

Potrzebujesz pomocy w wyborze sprzętu?

Zamów rozmowę z naszym asystentem budowlanym.
Zamawianie telefon

Potrzebujesz pomocy w wyborze sprzętu?

Zamów kontakt mailowy z naszym asystentem budowlanym.

Zamawianie mail

Potrzebujesz pomocy w wyborze rusztowania?

Zamów rozmowę z naszym asystentem budowlanym.
Zamawianie telefon - rusztowania