Młoty udarowe są urządzeniami niezbędnymi przy generalnych remontach i rozbiórkach. Służą do skuwania tynków, płytek ceramicznych i posadzek, wyburzania ścian i wybijania otworów w betonie. Porównujemy zalety i możliwości zastosowania młotów elektrycznych i pneumatycznych.
Jakie mocne strony mają młoty elektryczne?
Do największych zalet młotów elektrycznych należy łatwość obsługi i bezproblemowe zasilanie. Do pracy potrzebujesz tylko podłączenia do sieci elektrycznej. Dzięki temu możesz je stosować nawet w małych pomieszczeniach. Są też bardziej mobilne od pneumatycznych odpowiedników. Natomiast ich wadą jest relatywnie duża waga, która rośnie proporcjonalnie do mocy urządzenia. W efekcie pogarsza się komfort pracy, szczególnie przy kuciu ścian i sufitów. Dlatego należy dopasować wagę sprzętu do charakteru prac.
Potrzebujesz optymalnie dobranego urządzenia do kucia w betonie? Prowadzimy wynajem młotów elektrycznych w Warszawie i w Łodzi. W ofercie naszych wypożyczalni znajdziesz też urządzenia pneumatyczne.
3 najważniejsze zalety młotów pneumatycznych?
Młoty pneumatyczne, zasilane sprężonym powietrzem, wyróżniają się trzema istotnymi cechami:
- prosta budowa i trwałość — brak silnika sprawia, że konstrukcja jest znacznie mniej skomplikowana niż młotów elektrycznych — urządzenia pneumatyczne są mało awaryjne i odznaczają się dużą żywotnością,
- niewielki ciężar i duża moc — urządzenia pneumatyczne mają dobrą relację masy własnej do mocy, co przekłada się na wzrost wydajności pracy,
- mniejszy poziom hałasu — napęd pneumatyczny jest cichszy od elektrycznego i wytwarza mniejsze wibracje, dzięki czemu poprawia się komfort pracy.
Zaletą urządzeń pneumatycznych jest możliwość długotrwałej, ciągłej pracy bez obawy o przegrzanie się. Natomiast po stronie wad należy odnotować konieczność użycia kompresora. To duże utrudnienie i dodatkowy koszt.
Jeżeli potrzebujesz konsultacji przy wyborze młota wyburzeniowego, zapraszamy do kontaktu. Nasi doradcy pomogą Ci wybrać optymalne urządzenie.