Zapytaj Asystenta budowlanego

Potrzebujesz pomocy w wyborze odpowiedniego sprzętu do realizacji Twoich prac budowlanych? Zadzwoń.

+48 533 335 583

Edit Template
logo

Zapytaj Asystenta budowlanego

Potrzebujesz pomocy w wyborze odpowiedniego sprzętu do realizacji Twoich prac budowlanych?

+48 533 335 583

Edit Template

Zapytaj Asystenta budowlanego

Potrzebujesz pomocy w wyborze odpowiedniego sprzętu do realizacji Twoich prac budowlanych?

+48 533 335 583

Edit Template
Strona głównaBlog → W jakie narzędzia warto się zaopatrzyć, by samodzielnie ułożyć kostkę brukową?

W jakie narzędzia warto się zaopatrzyć, by samodzielnie ułożyć kostkę brukową?

Ułożenie kostki brukowej na posesji można zlecić profesjonalnej firmie, ale będzie to kosztowało sporo pieniędzy. Jeśli czujesz się na siłach, cały proces możesz przeprowadzić samemu. Dowiedz się, jakie narzędzia będą Ci potrzebne do samodzielnego ułożenia kostki brukowej.

Narzędzia pomiarowe

Aby równo ułożyć kostkę, od czasu do czasu na pewno będziesz musiał coś zmierzyć. Nie obejdzie się więc bez długiej miarki zwijanej albo składanej. Do uniknięcia krzywizn i zachwiań proporcji przyda ci się poziomnica, najlepiej laserowa, która zapewni największą precyzję. Z kolei do wyznaczenia granicy obszaru, na którym zamierzasz układać kostkę, najlepiej będzie wykorzystać sznurek z kołkami.

Łopata, grabie, taczka

Kolejnymi narzędziami, które będą niezbędne przy układaniu kostki, są łopata oraz grabie. To pierwsze narzędzie wykorzystasz przy korytowaniu, a drugie do rozprowadzenia podbudowy. W obu przypadkach najlepszym wyborem będą modele metalowe. Do transportu kostki brukowej i innych materiałów na miejsce pracy przydatna będzie taczka. Jeśli żadnej nie masz, przy zakupie zwróć uwagę na odpowiednią pojemność i ładowność.

Zagęszczarka

Do utwardzenia podbudowy i osadzenia kostki brukowej niezbędne będzie narzędzie do zagęszczania. Ręczny ubijak brukarski kupisz za około 150 złotych, jednak praca z jego wykorzystaniem będzie długa i męcząca. Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem będzie zagęszczarka spalinowa. Choć kosztuje kilka-kilkanaście razy więcej, nie musisz nabywać jej na stałe. Za wynajem zagęszczarki do kostki na dobę zapłacisz w naszej firmie mniej więcej tyle samo, ile musiałbyś wydać na ręczny ubijak.

Jakie jeszcze narzędzia mogą się przydać?

Skrajne elementy chodnika czy podjazdu trzeba będzie przyciąć. W tym celu możesz wykorzystać szlifierkę kątową z założoną tarczą diamentową do betonu lub przecinarkę stołową. Jeśli nie masz odpowiedniego narzędzia, wynajem szlifierki kątowej na jeden dzień kosztuje u nas mniej niż 50 złotych. Zaproponujemy Ci również odpowiednią tarczę. Niezbędnym wyposażeniem będą również rękawice robocze i okulary ochronne, które uchronią Cię przed urazami.

  • All Posts
  • Blog
Jak działają osuszacze powietrza?

2024-03-29

Osuszacze powietrza umożliwiają bardzo szybkie i sprawne pozbycie się nadmiaru wilgoci z pomieszczenia. Dlatego też wykorzystywane są szeroko zarówno przez profesjonalne ekipy remontowo-budowlane, jak i osoby prywatne. Jak dokładnie działają?

Czym grozi nadmierne zawilgocenie pomieszczenia

2024-03-26

Nadmierne zawilgocenie pomieszczeń może mieć bardzo poważne konsekwencje zarówno dla konstrukcji budynku, jak i zdrowia jego mieszkańców. Czym dokładnie grozi zbyt wysoki poziom wilgotności i jak wyeliminować ten problem? Czy nadmiar wilgoci wpływa na konstrukcję budynku? Nadmierne i długotrwałe zawilgocenie pomieszczeń jak najbardziej może negatywnie odbić się na konstrukcji budynku…

Potrzebujesz pomocy? Zamów kontakt z naszym Asystentem budowlanym

Zamawianie kontaktu
Edit Template

VERENT Sp. z o.o.
ul. Świętokrzyska 30 lok. 63
00-116 Warszawa

NIP: 5252674485
REGON: 365272419
KRS: 0000654222

Oddział Warszawa

ul.Pułkowa 43, 01-969 Warszawa

Oddział Łódź

ul. Wieniawskiego 42/44, 93-564 Łódź

Oddział Rusztowania

ul. Kolejowa 5, 05-092 Łomianki

© 2023 Copyright Verent Sp. z o.o.

Potrzebujesz pomocy w wyborze sprzętu?

Zamów rozmowę z naszym asystentem budowlanym.
Zamawianie telefon

Potrzebujesz pomocy w wyborze sprzętu?

Zamów kontakt mailowy z naszym asystentem budowlanym.

Zamawianie mail

Potrzebujesz pomocy w wyborze rusztowania?

Zamów rozmowę z naszym asystentem budowlanym.
Zamawianie telefon - rusztowania