Zapytaj Asystenta budowlanego

Potrzebujesz pomocy w wyborze odpowiedniego sprzętu do realizacji Twoich prac budowlanych? Zadzwoń.

+48 533 335 583

Edit Template
logo

Zapytaj Asystenta budowlanego

Potrzebujesz pomocy w wyborze odpowiedniego sprzętu do realizacji Twoich prac budowlanych?

+48 533 335 583

Edit Template

Zapytaj Asystenta budowlanego

Potrzebujesz pomocy w wyborze odpowiedniego sprzętu do realizacji Twoich prac budowlanych?

+48 533 335 583

Edit Template
Strona głównaBlog → Wykorzystanie agregatów prądotwórczych przy pracach remontowych

Wykorzystanie agregatów prądotwórczych przy pracach remontowych

W wielu miejscach, w których prowadzane są prace remontowo-budowlane, nie ma dostępu do stałego źródła energii elektrycznej, co może całkowicie uniemożliwić realizację zaplanowanego przedsięwzięcia lub znacznie wydłużyć jego czas wykonania. W takich sytuacjach idealnym rozwiązaniem okazuje się zastosowanie agregatów prądotwórczych.

Jak działa agregat prądotwórczy?

Działanie agregatu prądotwórczego polega na przekształceniu energii mechanicznej na elektryczną. Tego rodzaju generatory zbudowane są z kilku podstawowych elementów – silnika spalinowego, prądnicy synchronicznej, rozdzielnicy elektrycznej i urządzeń kontrolno-pomiarowych.

Do wytwarzania prądu agregaty wykorzystują paliwo, dlatego nie potrzebują podłączenia do sieci zewnętrznej. Dostępnych jest wiele rodzajów agregatów prądotwórczych, zróżnicowanych pod względem rodzaju silnika, stosowanego paliwa i mocy.

Kiedy warto zdecydować się na zakup lub wynajem agregatu prądotwórczego?

Zakup lub wynajem agregatu prądotwórczego to konieczność, zawsze gdy prace remontowe przeprowadzane są na terenach odległych od sieci energetycznej, np. na działkach rekreacyjnych, w lesie czy na górskich polanach. Agregat prądotwórczy pozwala wówczas na zasilanie niezbędnych narzędzi, sprzętu czy oświetlenia.

Nawet podczas pracy w warunkach miejskich zdarzają się sytuacje awaryjne, gdy następuje przerwa w dostawie energii elektrycznej. Wówczas agregat prądotwórczy umożliwia kontynuowanie robót, a tym samym uniknięcie przestojów i opóźnień.

W trakcie prac remontowych często korzysta się z profesjonalnych urządzeń, jak podnośniki koszowe, wiertarki, szlifierki, spawarki czy mieszadła do betonu. W przypadku braku dostępu do sieci energetycznej bądź awarii zasilania agregat prądotwórczy zapewnia odpowiednią moc tych urządzeń.

  • All Posts
  • Blog
Kryteria wyboru piły do pustaków

2024-05-29

Wybór odpowiedniej piły do pustaków to kluczowy element sukcesu w pracach budowlanych. Właściwe narzędzie pozwoli na precyzyjne cięcie materiałów, oszczędność czasu i wysiłku, a także zminimalizowanie ryzyka uszkodzeń. W poniższym artykule przedstawimy kryteria, które warto wziąć pod uwagę przy wyborze piły do pustaków, zarówno dla profesjonalistów, jak i amatorów.

Budowa i działanie minikoparek

2024-05-25

Budowa i działanie minikoparek to fascynujący temat dla każdego, kto interesuje się branżą budowlaną. Te niewielkie maszyny zdobywają coraz większą popularność dzięki swojej wszechstronności i efektywności. W tym artykule przyjrzymy się bliżej budowie minikoparek, ich zastosowaniu oraz korzyściom płynącym z ich użytkowania. Przekonaj się sam, dlaczego są tak chętnie wykorzystywane.

Potrzebujesz pomocy? Zamów kontakt z naszym Asystentem budowlanym

Zamawianie kontaktu
Edit Template

VERENT Sp. z o.o.
ul. Świętokrzyska 30 lok. 63
00-116 Warszawa

NIP: 5252674485
REGON: 365272419
KRS: 0000654222

Oddział Warszawa

ul.Pułkowa 43, 01-969 Warszawa

Oddział Łódź

ul. Wieniawskiego 42/44, 93-564 Łódź

Oddział Rusztowania

ul. Kolejowa 5, 05-092 Łomianki

© 2023 Copyright Verent Sp. z o.o.

Potrzebujesz pomocy w wyborze sprzętu?

Zamów rozmowę z naszym asystentem budowlanym.
Zamawianie telefon

Potrzebujesz pomocy w wyborze sprzętu?

Zamów kontakt mailowy z naszym asystentem budowlanym.

Zamawianie mail

Potrzebujesz pomocy w wyborze rusztowania?

Zamów rozmowę z naszym asystentem budowlanym.
Zamawianie telefon - rusztowania