Zapytaj Asystenta budowlanego

Potrzebujesz pomocy w wyborze odpowiedniego sprzętu do realizacji Twoich prac budowlanych? Zadzwoń.

+48 533 335 583

Edit Template
logo

Zapytaj Asystenta budowlanego

Potrzebujesz pomocy w wyborze odpowiedniego sprzętu do realizacji Twoich prac budowlanych?

+48 533 335 583

Edit Template

Zapytaj Asystenta budowlanego

Potrzebujesz pomocy w wyborze odpowiedniego sprzętu do realizacji Twoich prac budowlanych?

+48 533 335 583

Edit Template
Strona głównaBlog → Zakup czy wynajem zagęszczarki – co się bardziej opłaca?

Zakup czy wynajem zagęszczarki - co się bardziej opłaca?

Urządzenia do zagęszczania gruntu rodzimego, podsypki czy asfaltu są przydatne praktycznie na każdej budowie. Natomiast przy pracach ziemnych, budowie dróg czy zadaniach brukarskich maszyna ubijająca jest po prostu niezbędna. Każdy, kto potrzebuje zagęszczarki, staje przed dylematem: zakup czy wypożyczenie? Jeżeli poszukujesz praktycznych wskazówek, zapraszamy do lektury!

Najprostszym sposobem wyboru optymalnej zagęszczarki jest wizyta w wypożyczalni maszyn budowlanych. Zapraszamy do naszych oddziałów, w których prowadzimy wynajem zagęszczarek do kostki w Łodzi i Warszawie ? maszyn można użyć także do ubijania gruntu rodzimego, żwiru, tłucznia czy asfaltu. Zatrudniani przez nas specjaliści doradzą wybór optymalnego urządzenia. Jednak ostateczna decyzja o zakupie lub wynajmie należy do Ciebie. Aby nie popełnić błędu, należy określić czas użytkowania i rodzaj zadania, do którego zagęszczarka zostanie użyta.

Kiedy opłaca się wynająć zagęszczarkę? 

Można sformułować zasadę: im droższa zagęszczarka, tym bardziej opłaca się jej wynajem. Jeżeli potrzebujesz urządzenia ubijającego do zagęszczania gruntu pod budowę chodników, brukowania placów czy podjazdów, to przy zakupie musisz liczyć się wydatkiem rzędu kilkudziesięciu, a nawet ponad stu tysięcy złotych. Jeżeli maszyna będzie potrzebna przez kilka dni, to wynajem jest jedyną uzasadnioną ekonomicznie opcją. Jeżeli jednak w grę wchodzi praca przez kilka tygodni czy miesięcy, warto rozważyć zakup maszyny.

Niezależnie od typu urządzenia, jego masy i wartości, wynajem zagęszczarki jest optymalny wtedy, gdy potrzebujesz urządzenia od ręki. Gdy nie możesz sobie pozwolić na zwłokę, bo prace należy rozpocząć jeszcze tego samego lub następnego dnia, wypożyczenie zagęszczarki ratuje sytuację. Ponadto masz okazję przetestować maszynę, co pozwoli Ci podjąć trafną decyzję zakupową.

Wynajem jest idealnym rozwiązaniem również w przypadku okresowego rozszerzania parku maszynowego. Gdy Twoja firma potrzebuje z dnia na dzień kilku dodatkowych zagęszczarek do wykonania jakiegoś krótkoterminowego kontraktu, wynajem będzie znacznie korzystniejszy od zakupu. Po zakończeniu prac nie powstanie problem, co zrobić z już niepotrzebnymi maszynami. Sprzedaż wiąże się niemal zawsze ze znaczną stratą. Różnica pomiędzy ceną zakupu a ceną sprzedaży zazwyczaj przekracza koszty korzystania z wynajmu krótkoterminowego maszyn. Ponadto wymaga zaangażowania i poświęcenia czasu od osób, które zajmują się wystawianiem sprzętu na aukcjach i tworzeniem ogłoszeń o sprzedaży.

Kiedy warto kupić zagęszczarkę? 

O sensie zakupu zagęszczarki budowlanej decyduje częstotliwość jej użycia. Jeżeli maszyna będzie pracowała non stop miesiącami lub ma zapewnioną cykliczną eksploatację w długich okresach, to warto ją nabyć. Rachunek jest prosty: jeżeli suma opłat za wynajem przekracza w okresie użytkowania cenę zakupu, to decyzja staje się oczywista.

Własnej zagęszczarki potrzebuje każda firma, której podstawowa działalność jest związana z pracami budowlanymi, w tym szczególnie z wykonawstwem nawierzchni brukowanych, chodników, placów, wylewek betonowych, prac ziemnych związanych z wylewaniem fundamentów czy kształtowaniem terenu.

Wynajem maszyn budowlanych jest komfortowy 

Posiadanie na własność maszyn budowlanych daje pełną swobodę ich wykorzystania. Są zawsze pod ręką i teoretycznie gotowe do użycia. Teoretycznie, bo jest to zależne od poziomu dbałości o stan techniczny parku maszynowego. Właściciel zagęszczarki musi troszczyć się o jej serwis, naprawy, zakupy podzespołów i materiałów eksploatacyjnych.

W przypadku dzierżawy obowiązek utrzymania urządzeń w gotowości do pracy spoczywa na firmie wynajmującej. Użytkownik ma prawo oczekiwać, że maszyna będzie działała niezawodnie i nie musi troszczyć się jej serwisowanie. Co prawda płaci abonament, ale w zamian ma prawo żądać urządzenia w pełni sprawnego. Nie ponosi też kosztów usuwania awarii i niezbędnych zabiegów konserwacyjnych.

Podsumowując: wynajem zagęszczarki budowlanej jest opłacalny w przypadku okazjonalnego użycia. Jeżeli maszyna jest potrzebna do codziennej pracy, do prowadzenia podstawowej działalności firmy, to korzystniejszą opcją jest zakup.

  • All Posts
  • Blog
Czym różnią się odkurzacze przemysłowe od zwykłych odkurzaczy?

2024-07-12

Odkurzacze przemysłowe i domowe różnią się od siebie pod wieloma względami, takimi jak moc, wydajność, budowa, trwałość oraz elastyczność. Właśnie te różnice sprawiają, że wynajem odkurzaczy przemysłowych może być korzystnym rozwiązaniem dla firm oraz osób prywatnych, które potrzebują sprzętu o wyższej mocy i wydajności do sprzątania na dużą skalę. W…

Przy jakich typach prac budowlanych zdają egzamin minikoparki?

2024-07-10

Minikoparki to niezwykle przydatne maszyny na placach budowy, które pozwalają na wykonywanie różnorodnych prac. Ich wszechstronność sprawia, że są one coraz częściej wykorzystywane w różnych dziedzinach budownictwa, takich jak inwestycje drogowe, budowa obiektów komercyjnych czy prace przy inwestycjach mieszkaniowych. Warto zatem dowiedzieć się, przy jakich typach prac budowlanych minikoparki zdają…

Potrzebujesz pomocy? Zamów kontakt z naszym Asystentem budowlanym

Zamawianie kontaktu
Edit Template

VERENT Sp. z o.o.
ul. Świętokrzyska 30 lok. 63
00-116 Warszawa

NIP: 5252674485
REGON: 365272419
KRS: 0000654222

Oddział Warszawa

ul.Pułkowa 43, 01-969 Warszawa

Oddział Łódź

ul. Wieniawskiego 42/44, 93-564 Łódź

Oddział Rusztowania

ul. Kolejowa 5, 05-092 Łomianki

© 2023 Copyright Verent Sp. z o.o.

Potrzebujesz pomocy w wyborze sprzętu?

Zamów rozmowę z naszym asystentem budowlanym.
Zamawianie telefon

Potrzebujesz pomocy w wyborze sprzętu?

Zamów kontakt mailowy z naszym asystentem budowlanym.

Zamawianie mail

Potrzebujesz pomocy w wyborze rusztowania?

Zamów rozmowę z naszym asystentem budowlanym.
Zamawianie telefon - rusztowania