Zapytaj Asystenta budowlanego

Potrzebujesz pomocy w wyborze odpowiedniego sprzętu do realizacji Twoich prac budowlanych? Zadzwoń.

+48 533 335 583

Edit Template
logo

Zapytaj Asystenta budowlanego

Potrzebujesz pomocy w wyborze odpowiedniego sprzętu do realizacji Twoich prac budowlanych?

+48 533 335 583

Edit Template

Zapytaj Asystenta budowlanego

Potrzebujesz pomocy w wyborze odpowiedniego sprzętu do realizacji Twoich prac budowlanych?

+48 533 335 583

Edit Template
Strona głównaBlog → Zasady bezpieczeństwa przy montażu rusztowań

Zasady bezpieczeństwa przy montażu rusztowań

Od tego, jak przeprowadzony został montaż rusztowania, zależy późniejsze bezpieczeństwo użytkujących go osób. Dlatego też proces instalacji tej konstrukcji powinien przebiegać z zachowaniem zasad BHP. O czym trzeba pamiętać podczas montażu rusztowań ramowych, fasadowych i innych?

Jakie czynności powinny poprzedzić montaż rusztowania aluminiowego?

Proces montażu rusztowań aluminiowych może być przeprowadzany wyłącznie przez fachowców o odpowiednich kwalifikacjach, które są potwierdzone stosownymi dokumentami. Nasza firma zajmuje się zarówno wynajmem rusztowań aluminiowych w Łodzi, jak i ich profesjonalnym montażem – posiadamy wszystkie niezbędne do tego uprawnienia.

Na początku konieczne jest zapoznanie się z dokumentacją techniczną konstrukcji – musi spełniać aktualne normy i wymogi BHP. Następnie ocenia się stan rusztowania aluminiowego: sprawdza, czy poszczególne elementy nie są uszkodzone. Inspekcji należy dokonać nie tylko pod kątem usterek mechanicznych, ale też śladów korozji. Kolejny etap to zabezpieczenie terenu, czyli oznaczenie obszaru przy użyciu taśm i tablic ostrzegawczych oraz przygotowanie podłoża (musi być stabilne i odwodnione).

Na czym polega odbiór techniczny rusztowania?

Sam montaż rusztowania musi być wykonany przez ekipę dysponującą odpowiednią odzieżą roboczą i sprzętem bezpieczeństwa, w tym kaskami i szelkami. Po zakończeniu prac rusztowanie powinno przejść proces odbioru technicznego, nad którym pieczę sprawuje kierownik budowy lub inna uprawniona do tego osoba.

W zakres odbioru technicznego rusztowania aluminiowego wchodzi ocena jego stanu technicznego, a także gruntu, na którym jest ustawione. W trakcie odbioru sporządza się protokół, a na rusztowaniu zawiesza tablicę z informacją o odbiorze i dopuszczalnym obciążeniu konstrukcji.

  • All Posts
  • Blog
Kryteria wyboru piły do pustaków

2024-05-29

Wybór odpowiedniej piły do pustaków to kluczowy element sukcesu w pracach budowlanych. Właściwe narzędzie pozwoli na precyzyjne cięcie materiałów, oszczędność czasu i wysiłku, a także zminimalizowanie ryzyka uszkodzeń. W poniższym artykule przedstawimy kryteria, które warto wziąć pod uwagę przy wyborze piły do pustaków, zarówno dla profesjonalistów, jak i amatorów.

Budowa i działanie minikoparek

2024-05-25

Budowa i działanie minikoparek to fascynujący temat dla każdego, kto interesuje się branżą budowlaną. Te niewielkie maszyny zdobywają coraz większą popularność dzięki swojej wszechstronności i efektywności. W tym artykule przyjrzymy się bliżej budowie minikoparek, ich zastosowaniu oraz korzyściom płynącym z ich użytkowania. Przekonaj się sam, dlaczego są tak chętnie wykorzystywane.

Potrzebujesz pomocy? Zamów kontakt z naszym Asystentem budowlanym

Zamawianie kontaktu
Edit Template

VERENT Sp. z o.o.
ul. Świętokrzyska 30 lok. 63
00-116 Warszawa

NIP: 5252674485
REGON: 365272419
KRS: 0000654222

Oddział Warszawa

ul.Pułkowa 43, 01-969 Warszawa

Oddział Łódź

ul. Wieniawskiego 42/44, 93-564 Łódź

Oddział Rusztowania

ul. Kolejowa 5, 05-092 Łomianki

© 2023 Copyright Verent Sp. z o.o.

Potrzebujesz pomocy w wyborze sprzętu?

Zamów rozmowę z naszym asystentem budowlanym.
Zamawianie telefon

Potrzebujesz pomocy w wyborze sprzętu?

Zamów kontakt mailowy z naszym asystentem budowlanym.

Zamawianie mail

Potrzebujesz pomocy w wyborze rusztowania?

Zamów rozmowę z naszym asystentem budowlanym.
Zamawianie telefon - rusztowania