Zapytaj Asystenta budowlanego

Potrzebujesz pomocy w wyborze odpowiedniego sprzętu do realizacji Twoich prac budowlanych? Zadzwoń.

+48 533 335 583

Edit Template
logo

Zapytaj Asystenta budowlanego

Potrzebujesz pomocy w wyborze odpowiedniego sprzętu do realizacji Twoich prac budowlanych?

+48 533 335 583

Edit Template

Zapytaj Asystenta budowlanego

Potrzebujesz pomocy w wyborze odpowiedniego sprzętu do realizacji Twoich prac budowlanych?

+48 533 335 583

Edit Template
Strona głównaBlog → Zasady BHP przy montażu rusztowań budowlanych

Zasady BHP przy montażu rusztowań budowlanych

Praca na wysokościach wymaga specjalnego zabezpieczenia. Zachowanie zasad BHP przy montażu rusztowań budowlanych pozwala uniknąć groźnych wypadków. Dowiedz się, jak poprawnie wznosić rusztowania.

Jak przygotować się do montażu rusztowania?

Montaż i demontaż konstrukcji do pracy na wysokościach wymaga potwierdzonych dokumentami uprawnień. Wykwalifikowana kadra jest szczególnie istotna, gdy budujesz rusztowania fasadowe — konstrukcje, które mogą sięgać na wysokość kilkudziesięciu metrów.

Następnym etapem jest zapoznanie się z dokumentacją techniczną rusztowania i skonfrontowanie ich ze stanem poszczególnych elementów. Zwróć szczególną uwagę na uszkodzenia części składowych rusztowania: pogięte profile i elementy montażowe, ślady korozji, spróchniałe podesty.

Należy oczyścić i oznakować teren: ogrodzić, oznaczyć taśmą ostrzegawczą i wywiesić tablice ostrzegające o pracy na wysokościach. Monterzy rusztowań powinni mieć odpowiednie ubrania, kaski i obuwie robocze. Koniecznym wyposażeniem są też szelki bezpieczeństwa.

Jeżeli w sąsiedztwie rusztowania przebiegają ogólnodostępne ciągi piesze, powinny być zabezpieczone daszkami. Warto też zainstalować odboje, które chronią przed przypadkowym najeżdżaniem i uszkodzeniem konstrukcji.

Odbiór techniczny

Każde rusztowanie powinno zostać odebrane przez kierownika budowy lub uprawnionego pracownika. Procedura polega na ocenie m.in. homogeniczności użytych elementów, zgodności rusztowania z siatką konstrukcyjną, a także stanu podłoża. Odbiór rusztowania powinien zostać potwierdzony informacją na tablicy, na której podane jest też maksymalne dopuszczalne obciążenie pomostów roboczych.

Jeżeli nie masz wykwalifikowanych pracowników, rozwiązaniem problemu jest wypożyczenie rusztowania. Oferujemy dostawę i montaż w miejscu wskazanym przez klienta.

  • All Posts
  • Blog
Jak działają osuszacze powietrza?

2024-03-29

Osuszacze powietrza umożliwiają bardzo szybkie i sprawne pozbycie się nadmiaru wilgoci z pomieszczenia. Dlatego też wykorzystywane są szeroko zarówno przez profesjonalne ekipy remontowo-budowlane, jak i osoby prywatne. Jak dokładnie działają?

Czym grozi nadmierne zawilgocenie pomieszczenia

2024-03-26

Nadmierne zawilgocenie pomieszczeń może mieć bardzo poważne konsekwencje zarówno dla konstrukcji budynku, jak i zdrowia jego mieszkańców. Czym dokładnie grozi zbyt wysoki poziom wilgotności i jak wyeliminować ten problem? Czy nadmiar wilgoci wpływa na konstrukcję budynku? Nadmierne i długotrwałe zawilgocenie pomieszczeń jak najbardziej może negatywnie odbić się na konstrukcji budynku…

Potrzebujesz pomocy? Zamów kontakt z naszym Asystentem budowlanym

Zamawianie kontaktu
Edit Template

VERENT Sp. z o.o.
ul. Świętokrzyska 30 lok. 63
00-116 Warszawa

NIP: 5252674485
REGON: 365272419
KRS: 0000654222

Oddział Warszawa

ul.Pułkowa 43, 01-969 Warszawa

Oddział Łódź

ul. Wieniawskiego 42/44, 93-564 Łódź

Oddział Rusztowania

ul. Kolejowa 5, 05-092 Łomianki

© 2023 Copyright Verent Sp. z o.o.

Potrzebujesz pomocy w wyborze sprzętu?

Zamów rozmowę z naszym asystentem budowlanym.
Zamawianie telefon

Potrzebujesz pomocy w wyborze sprzętu?

Zamów kontakt mailowy z naszym asystentem budowlanym.

Zamawianie mail

Potrzebujesz pomocy w wyborze rusztowania?

Zamów rozmowę z naszym asystentem budowlanym.
Zamawianie telefon - rusztowania