Zapytaj Asystenta budowlanego

Potrzebujesz pomocy w wyborze odpowiedniego sprzętu do realizacji Twoich prac budowlanych? Zadzwoń.

+48 533 335 583

Edit Template
logo

Zapytaj Asystenta budowlanego

Potrzebujesz pomocy w wyborze odpowiedniego sprzętu do realizacji Twoich prac budowlanych?

+48 533 335 583

Edit Template

Zapytaj Asystenta budowlanego

Potrzebujesz pomocy w wyborze odpowiedniego sprzętu do realizacji Twoich prac budowlanych?

+48 533 335 583

Edit Template
Strona głównaBlog → Zasady działania rębaków do gałęzi

Zasady działania rębaków do gałęzi

Rębak do gałęzi to niezwykle przydatne narzędzie, z którego korzystają właściciele ogrodów i działek. Za jego pomocą możliwe jest bardzo szybkie i sprawne przetworzenie drewna na wióry. Tym samym rębak sprawdza się doskonale podczas prac związanych z wycinką drzew i krzewów. Na czym polega jego działanie? Wyjaśniamy!

Jak zbudowany jest rębak do gałęzi?

Na typową budowę rębaka do gałęzi składa się kilka kluczowych elementów. Jednym z nich jest silnik, który może być napędzany benzyną, olejem napędowym lub prądem elektrycznym. Silniki benzynowe i dieslowskie zwykle stosuje się w urządzeniach o większej mocy. Modele elektryczne nadają się natomiast raczej do prac o mniejszej skali.

Rębak wyposażony jest w system tnący – zazwyczaj nożowy lub frezowy. Trzeba zaznaczyć, że w zależności od modelu rębaki przystosowane są do rozdrabniania gałęzi o różnej średnicy. Opisując konstrukcję rębaka do gałęzi, nie można zapomnieć o podajniku z otworem. W naszej ofercie z zakresu wynajmu rębaków do gałęzi w Warszawie nie brakuje urządzeń o kompaktowych wymiarach, odpowiednich do zastosowania nawet na niewielkiej przestrzeni.

Zastosowanie rębaków do gałęzi

Właściciele ogrodów, sadów i innych terenów zielonych często korzystają z rębaków, aby pozbyć się gałęzi pozostałych po przycinaniu drzew i krzewów. W tym celu umieszcza się je w podajniku załadowczym – materiał jest następnie automatycznie rozdrabniany przez mechanizm tnący i odprowadzany na zewnątrz.

Można wymienić wiele korzyści z użycia rębaka do gałęzi. To proste w obsłudze urządzenie pozwala bardzo szybko przerobić drewno na wióry, które są wygodniejsze w transporcie i składowaniu. Mogą być one użyte jako ściółka albo paliwo w piecach grzewczych. Rębaki do gałęzi znacząco ułatwiają więc właściwe gospodarowanie odpadami drzewnymi.

  • All Posts
  • Blog
Jak działają osuszacze powietrza?

2024-03-29

Osuszacze powietrza umożliwiają bardzo szybkie i sprawne pozbycie się nadmiaru wilgoci z pomieszczenia. Dlatego też wykorzystywane są szeroko zarówno przez profesjonalne ekipy remontowo-budowlane, jak i osoby prywatne. Jak dokładnie działają?

Czym grozi nadmierne zawilgocenie pomieszczenia

2024-03-26

Nadmierne zawilgocenie pomieszczeń może mieć bardzo poważne konsekwencje zarówno dla konstrukcji budynku, jak i zdrowia jego mieszkańców. Czym dokładnie grozi zbyt wysoki poziom wilgotności i jak wyeliminować ten problem? Czy nadmiar wilgoci wpływa na konstrukcję budynku? Nadmierne i długotrwałe zawilgocenie pomieszczeń jak najbardziej może negatywnie odbić się na konstrukcji budynku…

Potrzebujesz pomocy? Zamów kontakt z naszym Asystentem budowlanym

Zamawianie kontaktu
Edit Template

VERENT Sp. z o.o.
ul. Świętokrzyska 30 lok. 63
00-116 Warszawa

NIP: 5252674485
REGON: 365272419
KRS: 0000654222

Oddział Warszawa

ul.Pułkowa 43, 01-969 Warszawa

Oddział Łódź

ul. Wieniawskiego 42/44, 93-564 Łódź

Oddział Rusztowania

ul. Kolejowa 5, 05-092 Łomianki

© 2023 Copyright Verent Sp. z o.o.

Potrzebujesz pomocy w wyborze sprzętu?

Zamów rozmowę z naszym asystentem budowlanym.
Zamawianie telefon

Potrzebujesz pomocy w wyborze sprzętu?

Zamów kontakt mailowy z naszym asystentem budowlanym.

Zamawianie mail

Potrzebujesz pomocy w wyborze rusztowania?

Zamów rozmowę z naszym asystentem budowlanym.
Zamawianie telefon - rusztowania