Zapytaj Asystenta budowlanego

Potrzebujesz pomocy w wyborze odpowiedniego sprzętu do realizacji Twoich prac budowlanych? Zadzwoń.

+48 533 335 583

Edit Template
logo

Zapytaj Asystenta budowlanego

Potrzebujesz pomocy w wyborze odpowiedniego sprzętu do realizacji Twoich prac budowlanych?

+48 533 335 583

Edit Template

Zapytaj Asystenta budowlanego

Potrzebujesz pomocy w wyborze odpowiedniego sprzętu do realizacji Twoich prac budowlanych?

+48 533 335 583

Edit Template
Strona głównaBlog → Zasady działania rębaków do gałęzi

Zasady działania rębaków do gałęzi

Rębak do gałęzi to niezwykle przydatne narzędzie, z którego korzystają właściciele ogrodów i działek. Za jego pomocą możliwe jest bardzo szybkie i sprawne przetworzenie drewna na wióry. Tym samym rębak sprawdza się doskonale podczas prac związanych z wycinką drzew i krzewów. Na czym polega jego działanie? Wyjaśniamy!

Jak zbudowany jest rębak do gałęzi?

Na typową budowę rębaka do gałęzi składa się kilka kluczowych elementów. Jednym z nich jest silnik, który może być napędzany benzyną, olejem napędowym lub prądem elektrycznym. Silniki benzynowe i dieslowskie zwykle stosuje się w urządzeniach o większej mocy. Modele elektryczne nadają się natomiast raczej do prac o mniejszej skali.

Rębak wyposażony jest w system tnący – zazwyczaj nożowy lub frezowy. Trzeba zaznaczyć, że w zależności od modelu rębaki przystosowane są do rozdrabniania gałęzi o różnej średnicy. Opisując konstrukcję rębaka do gałęzi, nie można zapomnieć o podajniku z otworem. W naszej ofercie z zakresu wynajmu rębaków do gałęzi w Warszawie nie brakuje urządzeń o kompaktowych wymiarach, odpowiednich do zastosowania nawet na niewielkiej przestrzeni.

Zastosowanie rębaków do gałęzi

Właściciele ogrodów, sadów i innych terenów zielonych często korzystają z rębaków, aby pozbyć się gałęzi pozostałych po przycinaniu drzew i krzewów. W tym celu umieszcza się je w podajniku załadowczym – materiał jest następnie automatycznie rozdrabniany przez mechanizm tnący i odprowadzany na zewnątrz.

Można wymienić wiele korzyści z użycia rębaka do gałęzi. To proste w obsłudze urządzenie pozwala bardzo szybko przerobić drewno na wióry, które są wygodniejsze w transporcie i składowaniu. Mogą być one użyte jako ściółka albo paliwo w piecach grzewczych. Rębaki do gałęzi znacząco ułatwiają więc właściwe gospodarowanie odpadami drzewnymi.

  • All Posts
  • Blog
Czym różnią się odkurzacze przemysłowe od zwykłych odkurzaczy?

2024-07-12

Odkurzacze przemysłowe i domowe różnią się od siebie pod wieloma względami, takimi jak moc, wydajność, budowa, trwałość oraz elastyczność. Właśnie te różnice sprawiają, że wynajem odkurzaczy przemysłowych może być korzystnym rozwiązaniem dla firm oraz osób prywatnych, które potrzebują sprzętu o wyższej mocy i wydajności do sprzątania na dużą skalę. W…

Przy jakich typach prac budowlanych zdają egzamin minikoparki?

2024-07-10

Minikoparki to niezwykle przydatne maszyny na placach budowy, które pozwalają na wykonywanie różnorodnych prac. Ich wszechstronność sprawia, że są one coraz częściej wykorzystywane w różnych dziedzinach budownictwa, takich jak inwestycje drogowe, budowa obiektów komercyjnych czy prace przy inwestycjach mieszkaniowych. Warto zatem dowiedzieć się, przy jakich typach prac budowlanych minikoparki zdają…

Potrzebujesz pomocy? Zamów kontakt z naszym Asystentem budowlanym

Zamawianie kontaktu
Edit Template

VERENT Sp. z o.o.
ul. Świętokrzyska 30 lok. 63
00-116 Warszawa

NIP: 5252674485
REGON: 365272419
KRS: 0000654222

Oddział Warszawa

ul.Pułkowa 43, 01-969 Warszawa

Oddział Łódź

ul. Wieniawskiego 42/44, 93-564 Łódź

Oddział Rusztowania

ul. Kolejowa 5, 05-092 Łomianki

© 2023 Copyright Verent Sp. z o.o.

Potrzebujesz pomocy w wyborze sprzętu?

Zamów rozmowę z naszym asystentem budowlanym.
Zamawianie telefon

Potrzebujesz pomocy w wyborze sprzętu?

Zamów kontakt mailowy z naszym asystentem budowlanym.

Zamawianie mail

Potrzebujesz pomocy w wyborze rusztowania?

Zamów rozmowę z naszym asystentem budowlanym.
Zamawianie telefon - rusztowania