In Blog

Utrzymanie w czystości posadzek przemysłowych wymaga zastosowania kilku różnych urządzeń. W naszej ofercie znajdziesz odkurzacze przemysłowe, myjki ciśnieniowe i szorowarki. Dowiedz się, do jakich posadzek i do jakich zanieczyszczeń należy je stosować, aby uzyskać optymalny efekt. 

Wybór urządzenia powinien być podyktowany rodzajem zanieczyszczeń i materiałem, z którego została wykonana posadzka. Jeżeli nie masz własnego sprzętu, skorzystaj z oferty naszych oddziałów, które prowadzą wynajem odkurzaczy budowlanych w Łodzi i w Warszawie. Wysokowydajne, specjalistyczne odkurzacze przemysłowe to najbardziej uniwersalne urządzenia do utrzymania czystości w środowisku industrialnym.

Kiedy do sprzątania wystarczy odkurzacz przemysłowy?

Profesjonalne odkurzacze przemysłowe doskonale radzą sobie nie z zanieczyszczeniami suchymi i mokrymi – zarówno z wodą, jak i substancjami tłustymi. Z kolei odkurzacze piorące pozwalają oczyszczać skutecznie wykładziny podłogowe i tapicerki. Natomiast odkurzacze z parownicą idealnie nadają się do usuwania uporczywych, zastarzałych zabrudzeń z gładkich i twardych powierzchni.

Wymienione cechy odkurzaczy sprawiają, że można je stosować z powodzeniem w warsztatach, na stanowiskach roboczych w halach produkcyjnych, w pomieszczeniach magazynowych. Jedynym ograniczeniem jest powierzchnia posadzki przeznaczonej do sprzątania. Odkurzacze są optymalnym urządzeniem do oczyszczania relatywnie niewielkich powierzchni. 

Do dużych powierzchni najlepsza jest szorowarka

Odkurzacz dociera do najdrobniejszych zakamarków sprzątanych przestrzeni. Natomiast do posadzek przemysłowych niezbędna jest szorowarka. Przy mniejszych powierzchniach wystarczy urządzenie prowadzone – przy większych niezastąpiona jest maszyna z fotelem dla operatora. Możliwość przemieszczania się razem z szorowarką zapewnia znacznie lepszą wydajność pracy.

Podstawową funkcją szorowarek jest zmywanie posadzek na mokro. Ich najważniejszym wyposażeniem są okrągłe szczotki obrotowe. Nawilżają i przecierają czyszczone powierzchnie – podają wodę na posadzkę, a następnie zasysają mokre zanieczyszczenia. Za ostateczne przetarcie powierzchni odpowiada poprzeczna listwa zbierająca. Ta technologia sprzątania najlepiej sprawdza się przy gładkich, twardych posadzkach, np. wylewanych z żywic epoksydowych lub pokrytych płytkami ceramicznymi. 

Bardziej zaawansowane modele szorowarek mają wymienne szczotki i dzięki temu mogą też pełnić funkcję rolę zamiatarek. Jest to szczególnie użyteczne w pomieszczeniach suchych, np. w magazynach. Wstępne usuwanie z powierzchni kurzu i drobnych zanieczyszczeń trwałych bardzo poprawia jakość oczyszczania na mokro.

Myjki ciśnieniowe na uporczywy brud

Tam, gdzie nie poradzi sobie ani szorowarka, ani odkurzacz, użyj myjki ciśnieniowej. Strumień wody pod wysokim ciśnieniem jest w stanie usunąć zastarzały brud, w tym złogi zanieczyszczeń organicznych i nieorganicznych, z najtrudniej dostępnych miejsc. W ofercie naszych oddziałów, prowadzących wynajem myjek ciśnieniowych w Łodzi i w Warszawie, znajdziesz myjki ciśnieniowe na gorącą wodę, które są szczególnie skuteczne przy usuwaniu zabrudzeń tłustych. Gorąca woda odrywa od podłoża i usuwa tłuszcze stałe, oleje, resztki pożywienia, a także zaschnięte odchody, np. ptasie guano. Podgrzanie wody pozwala na zmniejszenie ilości dodawanych detergentów.

Myjki ciśnieniowe idealnie nadają się do mycia maszyn i urządzeń, lecz mogą być też przydatne przy utrzymaniu w czystości posadzek. Szczególnie wtedy, gdy czyszczone powierzchnie mają duże nachylenie lub wiele załamań i nierówności. Myjki ciśnieniowe umożliwiają też staranne czyszczenie posadzek w sąsiedztwie filarów, wsporników czy regałów magazynowych.

Utrzymanie czystości posadzek przemysłowych o dużej powierzchni wymaga zastosowania specjalistycznego sprzętu. Najlepsze do tego celu są szorowarki z funkcją zamiatania – zapewniają skuteczność i bardzo dużą wydajność czyszczenia. W roli urządzeń pomocniczych można użyć odkurzaczy przemysłowych oraz myjek ciśnieniowych. Jeżeli nie masz pewności, które urządzenie wypożyczyć lub kupić, zapraszamy do bezpośredniego kontaktu z naszymi doradcami.

Recent Posts
verentverent