In Blog

Rusztowania to niezwykle przydatne konstrukcje, które umożliwiają bezpieczne prowadzenie prac na wysokości. Jak wiele rzeczy w dzisiejszych czasach, można je kupić lub wynająć. Która opcja będzie korzystniejsza?

Kiedy warto rozważyć kupno rusztowania?

Duże przedsiębiorstwa budowlane i remontowe muszą być przygotowane na różne okoliczności. Z tego względu decydują się najczęściej na kupno rusztowania. Własnym rusztowaniem można dysponować według potrzeb i uznania. Nie trzeba zastanawiać się nad tym, że opóźnienia w realizacji inwestycji pociągną za sobą dodatkowe koszty związane z wynajmem. Z racji tego, że większe firmy budowlane dysponują własną przestrzenią magazynową o znacznej powierzchni, w której muszą zmieścić wszystkie posiadane wielkogabarytowe maszyny, przechowywanie niewykorzystywanego w danej chwili rusztowania nie stanowi dla nich żadnego problemu.

W jakiej sytuacji warto zdecydować się na wynajem rusztowania?

Wynajem rusztowania jest bardzo popularną opcją wśród klientów biznesowych. Wiele małych firm nie stać na kupno rusztowania – a zwłaszcza kilku ich rodzajów. W przypadku zdecydowania się na wynajem można każdorazowo wybrać takie rusztowanie, które jest najlepiej dopasowane do charakteru prowadzonych prac. Potrzebne jest rusztowanie modułowe, którego przedsiębiorstwo nie posiada? Nie ma żadnego problemu, można je przecież wypożyczyć. Większe firmy też korzystają z wynajmu – przede wszystkim w sytuacji, gdy wszystkie ich rusztowania są w danej chwili w użytku, a nowa inwestycja nie może się bez nich obejść. Wówczas wypożyczają je na okres największego natężenia robót budowlanych.

Wynajem jest również świetną opcją dla klientów indywidualnych, którzy potrzebują rusztowania jedynie na krótki czas, na przykład aby pomalować dom. W końcu po co wydawać duże pieniądze na rusztowanie, które będzie wykorzystywane jedynie sporadycznie? Wypożyczenie to rozwiązanie o wiele tańsze, a dodatkowo nie stwarza konieczności zapewnienia miejsca na przechowywanie nieużytkowanej przez większą część roku konstrukcji. Po zakończeniu prac wystarczy skontaktować się z firmę wynajmującą, która je odbierze – to ona zajmie się magazynowaniem rusztowania.

Recent Posts
verentverent