In Blog

Młoty udarowe są urządzeniami niezbędnymi przy generalnych remontach i rozbiórkach. Służą do skuwania tynków, płytek ceramicznych i posadzek, wyburzania ścian i wybijania otworów w betonie. Porównujemy zalety i możliwości zastosowania młotów elektrycznych i pneumatycznych.

Jakie mocne strony mają młoty elektryczne?

Do największych zalet młotów elektrycznych należy łatwość obsługi i bezproblemowe zasilanie. Do pracy potrzebujesz tylko podłączenia do sieci elektrycznej. Dzięki temu możesz je stosować nawet w małych pomieszczeniach. Są też bardziej mobilne od pneumatycznych odpowiedników. Natomiast ich wadą jest relatywnie duża waga, która rośnie proporcjonalnie do mocy urządzenia. W efekcie pogarsza się komfort pracy, szczególnie przy kuciu ścian i sufitów. Dlatego należy dopasować wagę sprzętu do charakteru prac.

Potrzebujesz optymalnie dobranego urządzenia do kucia w betonie? Prowadzimy wynajem młotów elektrycznych w Warszawie i w Łodzi. W ofercie naszych wypożyczalni znajdziesz też urządzenia pneumatyczne.

3 najważniejsze zalety młotów pneumatycznych?

Młoty pneumatyczne, zasilane sprężonym powietrzem, wyróżniają się trzema istotnymi cechami:

  • prosta budowa i trwałość – brak silnika sprawia, że konstrukcja jest znacznie mniej skomplikowana niż młotów elektrycznych – urządzenia pneumatyczne są mało awaryjne i odznaczają się dużą żywotnością,
  • niewielki ciężar i duża moc – urządzenia pneumatyczne mają dobrą relację masy własnej do mocy, co przekłada się na wzrost wydajności pracy,
  • mniejszy poziom hałasu – napęd pneumatyczny jest cichszy od elektrycznego i wytwarza mniejsze wibracje, dzięki czemu poprawia się komfort pracy.

Zaletą urządzeń pneumatycznych jest możliwość długotrwałej, ciągłej pracy bez obawy o przegrzanie się. Natomiast po stronie wad należy odnotować konieczność użycia kompresora. To duże utrudnienie i dodatkowy koszt.

Jeżeli potrzebujesz konsultacji przy wyborze młota wyburzeniowego, zapraszamy do kontaktu. Nasi doradcy pomogą Ci wybrać optymalne urządzenie.

Recent Posts
verentverent