Lekkie rusztowania aluminiowe są jedną z najważniejszych pozycji w ofercie naszych wypożyczalni w Łodzi i w Warszawie. Możesz u nas wypożyczyć samostojące rusztowania o wysokości do 12 m. Zapewniamy transport na miejsce wskazane przez klienta, montaż i demontaż. Koszt transportu, montażu i demontażu ustalany jest indywidualnie.
Zapraszamy do kontaktu. Chętnie odpowiemy na wszystkie pytania dotyczące rusztowań aluminiowych. Zapraszamy do współpracy osoby indywidualne oraz firmy z Łodzi, Warszawy i okolic. Gwarantujemy wysoką jakość usług i konkurencyjne ceny.
Zalety i zastosowania smostojących rusztowań aluminiowych
Samostojące rusztowania aluminiowe są podstawowym wyposażeniem ekip budowlanych, remontowych oraz instalacyjnych. Ich zaletą jest niska waga: są znacznie lżejsze niż stalowe rusztowania ramowe lub modułowe. Jednocześnie aluminium ma wystarczającą sztywność, aby zapewnić rusztowaniom stabilność. Zaletą rusztowań samostojących jest też możliwość przemieszczania bez demontażu. Dzięki temu, że zostały wyposażone w koła z hamulcami, można je łatwo przesuwać po utwardzonych nawierzchniach. Zapewnią Ci komfort i bezpieczeństwo przy wykonywaniu robót budowlanych na sufitach i na ścianach wysokich pomieszczeń. Świetnie sprawdzają się przy pracach instalacyjnych, naprawach oraz konserwacji i utrzymaniu czystości w halach widowiskowych, fabrycznych czy magazynach.
O funkcjonalności rusztowań aluminiowych i wygodzie użytkowania decyduje także prosty montaż, który nie wymaga użycia specjalistycznych narzędzi. Trwałość, wytrzymałość i odporność na korozję czyni z nich sprzęt niezbędny na każdej budowie i sprawia, że mogą być wykorzystywane nie tylko wewnątrz, lecz także na zewnątrz budynków – pod warunkiem, że będą ustawione na utwardzonej nawierzchni.
Jak wybrać rusztowania aluminiowe?
Najważniejsze parametry, które decydują o wyborze rusztowania aluminiowego to: wysokość wykonywanych prac, niezbędna powierzchnia robocza i przewidywane obciążenia. W naszej ofercie znajdują się rusztowania wąskie i szerokie o różnych powierzchniach podestów roboczych i zróżnicowanej wysokości.
Rusztowania wąskie sprawdzą się na placach budowy, na których jest mało miejsca oraz przy pracach instalacyjnych w obiektach, w których powierzchnia pod ustawienie rusztowania jest bardzo ograniczona. Z kolei rusztowania szerokie zapewniają komfort i bezpieczeństwo pracy przy bardziej wymagających robotach budowlanych. Przed rozpoczęciem prac sprawdź w specyfikacji dopuszczalne obciążenie pojedynczych pomostów i całego rusztowania. To konieczne, aby określić, ile osób może jednocześnie pracować na rusztowaniu i jak wiele sprzętu oraz materiałów można bezpiecznie zgromadzić na jednym podeście.