Rusztowania modułowe to konstrukcje systemowe złożone ze stojaków, rygli, stężeń i podestów. Wymienione elementy łączą się w taki sposób, aby punkty węzłowe były rozmieszczone w regularnych odstępach, tworząc moduły. Elementy konstrukcyjne połączone są ze sobą przy pomocy złączy obrączkowych lub kryz przyspawanych do stojaków rurowych.
Ceny rusztowań modułowych są relatywnie wysokie. Dlatego w wielu przypadkach świetną alternatywą dla zakupu jest dzierżawa rusztowań. Pozwala ona na elastyczne skalowanie wielkości rusztowania: gdy brakuje jakichś elementów konstrukcyjnych, możesz je bez problemu dopożyczyć.
Nasze oddziały w Łodzi i w Warszawie oferują rusztowania modułowe na wynajem wraz z transportem i montażem we wskazanym miejscu. Wykonujemy również modyfikacje i przebudowy już istniejących rusztowań modułowych. Wszystkie wypożyczane rusztowania mają certyfikaty potwierdzające ich zgodność z normami. Korzystając z naszej oferty, masz zagwarantowane bezpieczeństwo eksploatacji.
Zastosowania rusztowań modułowych
Rusztowania systemowe można rozbudowywać w dowolnie wybrany sposób. Dzięki temu sprawdzają się świetnie nie tylko przy prostych ścianach czy fasadach, lecz także w przypadku obiektów o nieregularnych formach, w tym łukowych i zbudowanych na planie koła. Porównywalne możliwości swobodnego kształtowania mają tylko konstrukcje niesystemowe: rusztowania rurowo-złączkowe i stosowane już tylko sporadycznie tradycyjne rusztowania drewniane. Systemy rusztowań modułowych są stosunkowo proste w montażu i demontażu. Ponadto, ze względu na dość niską wagę i proste kształty pojedynczych elementów składowych, są wygodne w transporcie.
Rusztowania modułowe znajdują zastosowanie w budownictwie, w przemyśle stoczniowym, energetycznym czy paliwowym. Można je spotkać przy budowie i naprawach mostów, wiaduktów oraz innych obiektów o nietypowym kształcie, przy których rusztowania ramowe będą trudne lub niemożliwe do wykorzystania. Rusztowania modułowe są też niezbędne podczas remontów czy prac konserwacyjnych budynków zabytkowych (kościoły, wieże, zamki) i obiektów przemysłowych.