Systemy rusztowań modułowych opierają się odpowiednich połączeniach stojaków, rygli i stężeń w taki sposób, by punkty węzłowe były rozmieszczone w regularnych odstępach, tworząc moduły. Poszczególne elementy rusztowań połączone są ze sobą przy pomocy złącza obrączkowego lub kryz przyspawanych do rurowych stojaków.

W przeciwieństwie do ramowych rusztowań aluminowych, rusztowania modułowe można rozbudowywać w dowolnym wybranym kierunku. Umożliwia to dopasowanie kształtu rusztowania do różnych obiektów będących przedmiotem pracy, w tym także obiektów okrągłych. Systemy rusztowań modułowych są stosunkowo proste w montażu i demontażu. Ze względu na dość niską wagę nie ma większych problemów z transportem.

Zastosowanie rusztowań modułowych

Rusztowania modułowe znajdują zastosowanie w przemyśle stoczniowym, energetycznym czy paliwowym. Można je spotkać na placach budowy mostów, wiaduktów oraz innych obiektów budowlanych o nietypowym kształcie, takich jak np. hale przemysłowe. Rusztowania modułowe są niezbędne podczas remontów czy prac konserwacyjnych obiektów, takich jak kościoły, wieże czy pałace, przy których nie można zastosować rusztowania elewacyjnego.

Zakup rusztowania modułowego wiążę się z poniesieniem dużych kosztów. Nie zawsze jest to więc najlepsze rozwiązanie. Rozwiązaniem znacznie tańszym jest wynajem rusztowań w firmie Verent. W naszej ofercie znajdą Państwo rusztowania modułowe na wynajem wraz z transportem i montażem we wskazanym miejscu. Wykonujemy również modyfikacje i przebudowy już istniejących rusztowań modułowych. Wszystkie oferowane przez naszą firmę rusztowania modułowe posiadają certyfikaty potwierdzające ich bezpieczeństwo

Do każdego klienta i każdego zlecenia podchodzimy w sposób indywidualny. Serdecznie zapraszamy do kontaktu. Chętnie odpowiemy na Państwa pytania i omówimy szczegóły współpracy.