In Blog

Ułożenie kostki brukowej na posesji można zlecić profesjonalnej firmie, ale będzie to kosztowało sporo pieniędzy. Jeśli czujesz się na siłach, cały proces możesz przeprowadzić samemu. Dowiedz się, jakie narzędzia będą Ci potrzebne do samodzielnego ułożenia kostki brukowej.

Narzędzia pomiarowe

Aby równo ułożyć kostkę, od czasu do czasu na pewno będziesz musiał coś zmierzyć. Nie obejdzie się więc bez długiej miarki zwijanej albo składanej. Do uniknięcia krzywizn i zachwiań proporcji przyda ci się poziomnica, najlepiej laserowa, która zapewni największą precyzję. Z kolei do wyznaczenia granicy obszaru, na którym zamierzasz układać kostkę, najlepiej będzie wykorzystać sznurek z kołkami.

Łopata, grabie, taczka

Kolejnymi narzędziami, które będą niezbędne przy układaniu kostki, są łopata oraz grabie. To pierwsze narzędzie wykorzystasz przy korytowaniu, a drugie do rozprowadzenia podbudowy. W obu przypadkach najlepszym wyborem będą modele metalowe. Do transportu kostki brukowej i innych materiałów na miejsce pracy przydatna będzie taczka. Jeśli żadnej nie masz, przy zakupie zwróć uwagę na odpowiednią pojemność i ładowność.

Zagęszczarka

Do utwardzenia podbudowy i osadzenia kostki brukowej niezbędne będzie narzędzie do zagęszczania. Ręczny ubijak brukarski kupisz za około 150 złotych, jednak praca z jego wykorzystaniem będzie długa i męcząca. Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem będzie zagęszczarka spalinowa. Choć kosztuje kilka-kilkanaście razy więcej, nie musisz nabywać jej na stałe. Za wynajem zagęszczarki do kostki na dobę zapłacisz w naszej firmie mniej więcej tyle samo, ile musiałbyś wydać na ręczny ubijak.

Jakie jeszcze narzędzia mogą się przydać?

Skrajne elementy chodnika czy podjazdu trzeba będzie przyciąć. W tym celu możesz wykorzystać szlifierkę kątową z założoną tarczą diamentową do betonu lub przecinarkę stołową. Jeśli nie masz odpowiedniego narzędzia, wynajem szlifierki kątowej na jeden dzień kosztuje u nas mniej niż 50 złotych. Zaproponujemy Ci również odpowiednią tarczę. Niezbędnym wyposażeniem będą również rękawice robocze i okulary ochronne, które uchronią Cię przed urazami.

Recent Posts
verentverent