Zapytaj Asystenta budowlanego

Potrzebujesz pomocy w wyborze odpowiedniego sprzętu do realizacji Twoich prac budowlanych? Zadzwoń.

+48 533 335 583

Edit Template
logo

Zapytaj Asystenta budowlanego

Potrzebujesz pomocy w wyborze odpowiedniego sprzętu do realizacji Twoich prac budowlanych?

+48 533 335 583

Edit Template

Zapytaj Asystenta budowlanego

Potrzebujesz pomocy w wyborze odpowiedniego sprzętu do realizacji Twoich prac budowlanych?

+48 533 335 583

Edit Template
Strona głównaBlog → Dlaczego zamiast zakupu warto zdecydować się na wypożyczenie rusztowań?

Dlaczego zamiast zakupu warto zdecydować się na wypożyczenie rusztowań?

Różnego typu rusztowania budowlane są niezbędne do prowadzenia prac instalacyjnych i remontowych, malarskich i wykończeniowych na wysokościach. Bez rusztowań trudno wyobrazić sobie jakiekolwiek roboty na sufitach i ścianach wysokich pomieszczeń i hal, a także na fasadach budynków, obiektów przemysłowych, mostów i budowli zabytkowych. Przy każdej inwestycji trzeba podjąć decyzję w sprawie zakupu lub wypożyczenia rusztowań. Udowadniamy, że niemal zawsze korzystniejszy jest wynajem.

Wszystkie przedstawione w artykule argumenty wynikają z wieloletniego doświadczenia. Prezentujemy wnioski z prowadzenia wypożyczalni sprzętu budowlanego, które oferują rusztowania modułowe w Łodzi i w Warszawie, a ponadto wynajmują rusztowania aluminiowe oraz stalowe rusztowania ramowe. Obsługujemy duże firmy budowlane i drobnych wykonawców ? w obu przypadkach przesłanki przemawiające za wynajmem rusztowań są bardzo podobne.

4 argumenty za wynajmem rusztowań budowlanych

Posiadanie rusztowania na własność ma niewątpliwe zalety: brak opłat za korzystanie, pełna dostępność, brak kar w przypadku uszkodzenia na skutek nieprawidłowego użytkowania. Jednak wady są oczywiste: wysoki koszt zakupu, konieczność organizowania środków transportu i stworzenia powierzchni magazynowych do przechowywania rusztowań. Zanim zdecydujesz się na zakup, przeanalizuj zalety wynajmu rusztowań budowlanych w naszych oddziałach w Łodzi i w Warszawie: 

  • optymalizacja kosztów eksploatacji ? wynajem rusztowań, szczególnie wynajem krótkoterminowy, jest bardzo korzystny w zestawieniu z zakupem ? pamiętaj też o tym, że zawsze istnieje możliwość negocjacji cen,
  • brak odpowiedzialności za stan techniczny ? utrzymanie rusztowań w odpowiednim stanie technicznym jest obowiązkiem wynajmującego, który ponosi koszty konserwacji, naprawy i wymiany wadliwie działających lub uszkodzonych elementów konstrukcji, 
  • możliwość wypożyczenia z montażem ? nie musisz zatrudniać specjalistów posiadających uprawnienia do montażu rusztowań ? możesz wynająć rusztowanie z montażem: dostawca zadba o prawidłowe postawienie konstrukcji, zgodne z zasadami BHP,
  • łatwe skalowanie ilości rusztowań ? w każdej chwili możesz dopożyczyć odpowiednią liczbę modułów lub elementów rusztowania ramowego, która pozwoli Ci kontynuować bez zakłóceń inwestycję,
  • oszczędności na magazynowaniu i transporcie ? firma wypożyczająca dostarcza i odbiera rusztowanie po zakończeniu okresu wypożyczenia ? nie ponosisz kosztów logistyki i magazynowania.

Przedstawione argumenty mówią same za siebie. Pozostaje pytanie, czy zakup rusztowań faktycznie nigdy nie jest korzystniejszy od wynajmu?

Czy i kiedy zakup rusztowań może być uzasadniony ekonomicznie? 

Własne rusztowania są niezbędne w dużych firmach, które wykonują określone prace budowlane i mają zagwarantowane zlecenia na dłuższy okres. Jednak nawet w takiej sytuacji wypożyczanie rusztowań jest sposobem na uzupełnienie własnych zasobów, aby zapewnić dopasowanie do aktualnych potrzeb na konkretnej budowie.

Zakup rusztowań może być korzystny także dla małych firm, np. kilkuosobowych ekip remontowych czy firm budowlanych, które są wyspecjalizowane np. we wznoszeniu domów jednorodzinnych i innych mniejszych obiektów. Dla takich przedsiębiorstw posiadanie pewnej liczby własnych rusztowań może bardzo wygodne ? szczególnie wtedy, gdy dysponują warunkami do składowania elementów konstrukcji w okresach przerw w eksploatacji.  

Na zakończenie warto podkreślić, że w każdej sytuacji należy rozważyć wynajem rusztowań budowlanych jako alternatywy dla zakupu. Ostateczna decyzja zawsze powinna być poparta rzeczową kalkulacją biznesową.

  • All Posts
  • Blog
Kryteria wyboru piły do pustaków

2024-05-29

Wybór odpowiedniej piły do pustaków to kluczowy element sukcesu w pracach budowlanych. Właściwe narzędzie pozwoli na precyzyjne cięcie materiałów, oszczędność czasu i wysiłku, a także zminimalizowanie ryzyka uszkodzeń. W poniższym artykule przedstawimy kryteria, które warto wziąć pod uwagę przy wyborze piły do pustaków, zarówno dla profesjonalistów, jak i amatorów.

Budowa i działanie minikoparek

2024-05-25

Budowa i działanie minikoparek to fascynujący temat dla każdego, kto interesuje się branżą budowlaną. Te niewielkie maszyny zdobywają coraz większą popularność dzięki swojej wszechstronności i efektywności. W tym artykule przyjrzymy się bliżej budowie minikoparek, ich zastosowaniu oraz korzyściom płynącym z ich użytkowania. Przekonaj się sam, dlaczego są tak chętnie wykorzystywane.

Potrzebujesz pomocy? Zamów kontakt z naszym Asystentem budowlanym

Zamawianie kontaktu
Edit Template

VERENT Sp. z o.o.
ul. Świętokrzyska 30 lok. 63
00-116 Warszawa

NIP: 5252674485
REGON: 365272419
KRS: 0000654222

Oddział Warszawa

ul.Pułkowa 43, 01-969 Warszawa

Oddział Łódź

ul. Wieniawskiego 42/44, 93-564 Łódź

Oddział Rusztowania

ul. Kolejowa 5, 05-092 Łomianki

© 2023 Copyright Verent Sp. z o.o.

Potrzebujesz pomocy w wyborze sprzętu?

Zamów rozmowę z naszym asystentem budowlanym.
Zamawianie telefon

Potrzebujesz pomocy w wyborze sprzętu?

Zamów kontakt mailowy z naszym asystentem budowlanym.

Zamawianie mail

Potrzebujesz pomocy w wyborze rusztowania?

Zamów rozmowę z naszym asystentem budowlanym.
Zamawianie telefon - rusztowania