Zapytaj Asystenta budowlanego

Potrzebujesz pomocy w wyborze odpowiedniego sprzętu do realizacji Twoich prac budowlanych? Zadzwoń.

+48 533 335 583

Edit Template
logo

Zapytaj Asystenta budowlanego

Potrzebujesz pomocy w wyborze odpowiedniego sprzętu do realizacji Twoich prac budowlanych?

+48 533 335 583

Edit Template

Zapytaj Asystenta budowlanego

Potrzebujesz pomocy w wyborze odpowiedniego sprzętu do realizacji Twoich prac budowlanych?

+48 533 335 583

Edit Template
Strona głównaBlog → Jak wybrać odpowiednie rusztowanie aluminiowe?

Jak wybrać odpowiednie rusztowanie aluminiowe?

Zdecydowana większość prac na wysokościach wymaga zastosowania rusztowań. Zapewniają one komfort i bezpieczeństwo, dlatego też są podstawowym elementem wyposażenia ekip budowlanych. Wśród licznych rodzajów rusztowań najpopularniejsze są rusztowania aluminiowe ze względu na niską wagę oraz łatwość przemieszczania. Dzięki kołom z hamulcami w łatwy sposób można je przesunąć z miejsca na miejsce bez konieczności demontażu. Do ich zalet należy zaliczyć także prosty montaż, który nie wymaga użycia specjalistycznych narzędzi. Trwałość, wytrzymałość i odporność na korozję czyni z nich sprzęt niezbędny na każdej budowie.

Rusztowania aluminiowe mogą się różnić miedzy sobą parametrami. W jaki sposób wybrać zatem najlepsze? Przede wszystkim należy je dostosować do swoich potrzeb. W tym celu trzeba określić, do jakiej maksymalnej wysokości będzie ono wykorzystywane. Warto popatrzeć na tę kwestię przyszłościowo. Jeśli będzie ono używane do licznych prac, trzeba uwzględnić różne wysokości. Lepiej zatem zainwestować w rusztowanie wyższe, może się bowiem okazać, że kiedyś będzie przydatne. Podobnie wygląda kwestia szerokości. Rusztowania wąskie sprawdzą się na placach budowy, na których jest mało miejsca, a przestrzeń robocza nie musi być zbyt duża, szerokie natomiast będą bardziej komfortowe w przypadku większych prac. Znaczenie ma tutaj także liczba osób, które będą z niego jednocześnie korzystały. Inaczej sprawa się ma w przypadku wynajmu rusztowań, wtedy bowiem najczęściej wypożycza się je do konkretnego zlecenia, uwzględniając bieżące zapotrzebowanie.

Przy wyborze rusztowania warto także wziąć pod uwagę częstotliwość używania. Jeśli będzie ono wykorzystywane sporadycznie, zdecydowanie bardziej opłacalne będzie wypożyczenie niż kupno. Z kolei ekipy budowlane, które wykorzystują rusztowania w codziennej pracy powinny zastanowić się nad zakupem, jego koszt bowiem szybko się zwróci.

  • All Posts
  • Blog
Czym różnią się odkurzacze przemysłowe od zwykłych odkurzaczy?

2024-07-12

Odkurzacze przemysłowe i domowe różnią się od siebie pod wieloma względami, takimi jak moc, wydajność, budowa, trwałość oraz elastyczność. Właśnie te różnice sprawiają, że wynajem odkurzaczy przemysłowych może być korzystnym rozwiązaniem dla firm oraz osób prywatnych, które potrzebują sprzętu o wyższej mocy i wydajności do sprzątania na dużą skalę. W…

Przy jakich typach prac budowlanych zdają egzamin minikoparki?

2024-07-10

Minikoparki to niezwykle przydatne maszyny na placach budowy, które pozwalają na wykonywanie różnorodnych prac. Ich wszechstronność sprawia, że są one coraz częściej wykorzystywane w różnych dziedzinach budownictwa, takich jak inwestycje drogowe, budowa obiektów komercyjnych czy prace przy inwestycjach mieszkaniowych. Warto zatem dowiedzieć się, przy jakich typach prac budowlanych minikoparki zdają…

Potrzebujesz pomocy? Zamów kontakt z naszym Asystentem budowlanym

Zamawianie kontaktu
Edit Template

VERENT Sp. z o.o.
ul. Świętokrzyska 30 lok. 63
00-116 Warszawa

NIP: 5252674485
REGON: 365272419
KRS: 0000654222

Oddział Warszawa

ul.Pułkowa 43, 01-969 Warszawa

Oddział Łódź

ul. Wieniawskiego 42/44, 93-564 Łódź

Oddział Rusztowania

ul. Kolejowa 5, 05-092 Łomianki

© 2023 Copyright Verent Sp. z o.o.

Potrzebujesz pomocy w wyborze sprzętu?

Zamów rozmowę z naszym asystentem budowlanym.
Zamawianie telefon

Potrzebujesz pomocy w wyborze sprzętu?

Zamów kontakt mailowy z naszym asystentem budowlanym.

Zamawianie mail

Potrzebujesz pomocy w wyborze rusztowania?

Zamów rozmowę z naszym asystentem budowlanym.
Zamawianie telefon - rusztowania